Komentarai Prisijungti
Viršuje: Seniausi | Naujausi
Anonymous 2009-02-20 19:13
Na jo, kitais metais manęs visa ši nesamonė lauks, įdomu kaip pasiseks šitoj loterijoj...
Nerė 2009-02-20 20:42
Kad tik patekčiau tarp tų 10 tūkstančių. Kitaip sunkus gyvenimėlis laukia, oi sunkus :}
Anonymous 2009-02-20 21:31
tiesa pasakius jei tarp ju pateksi, wa tada ir bus sunkus gyvenimelis
Karolis484 2009-02-20 23:07
Ir manes ta pati loterija lauks..
kionig 2009-02-20 23:17
Man atrodo uz tu ribu dar sunkiau
Anonymous 2009-02-21 09:47
Be baimes, visi mes pateksime į tuos universitetus ,nėra čia jokios loterijos.
eMPeRor 2009-02-21 13:14
Kas mokos tas pateks, kas nesimoko - nezinia. Gali Kaltinti jie tada valdzia, loterija ar ka tik tais nori, kad pateisint savo tynguma, bet patys yra kalti ir niekada to nepripazins. Pats studijuoju 3iam kurse KTU IT, tai galiu pasakyt konkretus sudo malimas.. (teko ir del skolu iskrist pirmam kurse, na gi neigudes nusirasinet dar buvau - suprantama, bet veliau "pasimokes", zigiuoju toliau be skolu...) 8 is 10 neverti cia buti pagal dabartines pastangas (tarp ju ir as). Jei mokantis informatika tik pora kaska raukia apie programavima dazniausiai is 20 studentu grupes, visus egzus, kolius ir kita su spierom, laborus metus is metu nesam tuos pacius is vyresniu draugu, gi destytojam ir daug lengviau irasyt ta bala ir nebesigilinti (yra ir geru, kurie tikrai nuosirdziai stengiasi, bet dauguma, tikriausiai tie kur daugiausiai saukia ir streikuoja (na gal tiksliau mokytojai reiketu sakyt) taip pat didele dalis neverti isvis darbu, tik gadina mokytoju varda.. o tie kurie tikrai verti, dazniausiai tyli ir dirba savo darba, va jiems tai tikrai algas reiketu 2x pakelt... Gristant prie studijavimo, tai totalus sudo malimas, jei atvirai, paskaiciavus kiek mes "mokomes" tai per sesija po diena-dvi pries egza, vadinasi ka per pusmeti padarom, galima per 2 savaites padaryt (neskaitant visu laboru kurie pagal dabartine tvarka totaliai laiko vilkinimas, nei ka ismoksti nei ka). Kas kaltas? Aplinka kalta, kaip jau kaskas yra pasakes Visi galetu mokytis geriau, tikrai geriau.. Jei pasistengtu... Bet nea, padejuojam destytojam, surenkam parasus i dekanata "ale per sunku, mazinkit reikalavimus", jie taip ir padaro... tai ir istoja ir baigia "dundukai". Jei i Informatika, labiausiai vertinamoje KTU sioje srityje, rudeni istojo su visais mokykliniais "ketvertais" (tik anglu 6, irgi mokyklinis), apie koki lygi mes kalbame??? Nezinau, cia universitetai suinteresuoti gal daugiau studentu islaikyt (nuo skaiciaus jei gauna finansavima?) tai yra apsurdas. Geriau mazinti studentu skaiciu, skatinti konkurencija, nemazinant finansavimo.. tai bent puse tiek kiek dabar baige jei baigtu, tai jie tikrai butu specialistai, o ne kaip dabar tik pabaige... Neveltui sakoma, kad net valytojoms jau reikia aukstojo...
Aukstasis turi buti ne mados reikalas, o realus dokumentas, patvirtinantis, kad tu kaska moki...
Kaip jau minejau pradzioje, dabar 8 is 10 neverti vietu kuriuose yra, bet tarkim, ta 10 vietu sumazinus iki 5, manau like 5 tikrai stengtusi ir turetume 5 specelistus, o ne 2 kaip dabar + 8 "specus".. Ir as asmeniskai manau kitaip mokyciaus jei butu reikalas, o kam dabar mokytis, vistiek zinau, tiek tu mokinsies nuosekliai, viska bandysi isisavinti, tiek tu susikarpysi "knygute" paskutini vakara vistiek tapati gausi, gal net geriau... Nes vistiek niekada taip neismoksi idealiai kaip konspektuose
Jau nekalbant apie atvejus, kad kaikur (na zemkej tai tikrai manau nepaslaptis, visi ta zino) kad jau rugseji destytojai pasako kiek "susimoketi" kad neturetum skolos..
Tikrai nenoriu izeisti nei vieno ansciau komentavusio, bet jeigu jus manot kad tai yra loterija, tikrai neverti studijuoti... Nes istoti kaip 2x2.. jei bent 1/10 isnaudoji galimybiui, ka vidutineje galvoje visi turime nuo gimimo... Tikrai nereik sedet ir zubrinti, tik nuosekliai dometis (na kur as studijuoju, 1h per diena butu per akis ), o ne paskutine diena...
Manau valdzios vyrai susimastys, ir tikrai padarys tikra reforma, kuri duos musu saliai gerus specialistus, o ne daug daug "specu", tada tikrai tie sviesus protai bent musu anukam sukurs sali, kurioje noresis gyvent, o ne ziuret progos kaip isvaziuot isjos...
PS. Zinoma lengva kritikuot sistema, tai kagi daryt? Nedirbu as dekanu darbo, ar kas atsakingas uztai, tai nerasysiu cia SWOT analiziu ar konors, jiems moka, lai ir dirba.. Tik paprasciausias patarimas butu, susikist ta teorija giliai i s****, vistiek ja visi nusiraso.. ir pradeti pagaliau mokinti PRAKTIKOS, praktiniu ziniu, igudziu.. o ne ant popieriaus.. tada manau ir susidomejimas didesnis butu mokimuosi, ir nusirasyt sunkiau.. Zinoma tokiu dalyku kaip fizika nieko perdaug nepakeisi, juk branduoliniu reakciju tyrimo nelabai istirsi auditorijoj Bet yra tikrai dalyku, kurie dabar neefektyviai destomi.. Bet pvz kai ana savaite "darem" tinklu labora tirdami GPRS rysi, vietoj to kad patys eitume matuot, dave ismatuotus rezultatus, ir liepe visokius greicio vidurkius exelyje skaiciuot.. va apie ka ir kalbu.. pries stojant visai kitaip isivaizdavau sita moksla...
Tornmentor 2009-02-21 23:09
Emperor, čia gerai pavarei!
kionig 2009-02-22 01:13
Na cia emperor pasake gryna tiesa, ka girdziu is savu draugu kurie studijuoja ne tik KTU bet ir VGTU tai situacija panasi..
Valkata 2009-02-22 16:15
Pritariu kolegai eMPeRor, pats dabar studijuoju elektroniką trečiam kurse KTU. Pradžioj (pirmam kurse) dar stengiausi mokytis, bet kai už tave tikrai mažiau "raukiantis" ir išvis nesimokantis, ateina su špera ir gauna 8, o tu tuo tarpu per trečią perlaikymą vis dar penketą bandai išspaust savo žiniom, pasidaro labai nesmagu.
Nemokėjau nusirašinet, bet aplinka privertė išmokt, nes tiesiog nematau tikslo mintinai zubrint tą debilišką teoriją (bent jau būtų ten žmoniu kalba parašyta, dabar tik kažkokios sausos formulės, apibrežimai, kuriuos supranta tik tie, kurie juos parašė).
Didžiąją dalį studentų (apie 80%) sudaro tie, kurie viską nusirašineja. Likusią dalį užima moksliukai arba fanatikai.
Mano manymu blogiausias dalykas mokymo programoj yra sausos teorijos dominavimas. Sveiko proto žmogui tikrai niekada nebus įdomu mintinai varyt tas nesamones, ir jis niekada jų nesimokys ir neišmoks (kalimas per prievarta nėra mokymasis). Kita blogybė - per daug modulių ir per greitai juos reikia išeiti, dažniausiai net nespėji suprast kur ten kas vyksta ar turi vykt, o apie įsisavinimą net nekalbu.
Esu girdejęs kad užsienio universitetuose daugiau dominuoja praktiniai dalykai, turbūt dėlto nemažai jaunimo iškeliauja studijuoti į užsienį.
Dėl dabartinės situacijos nekaltinu nei dėstytojų nei studentų nei dekanų, nes visi elgiasi pagal tai kokios yra aplinkybės ir sąlygos.
Abiturientams patarčiau:
1. Tvirtai nuspręst kokios srities studijas jūs norit studjuot (kitaip tariant - atrasti save), jei nežinot - neskubėkit stot, kad poto netektų gailėtis. Svarbiausia, kad atrastumėt savo sritį, tada ir mokytis bus lengviau ir dirbt.
2. Nepergyvenkit dėl prastų egzamino balų, todėl, kad balai nieko nepasako apie žmogaus žinias ir patį žmogų. Nors dabar nusistovėjus tokia nuomonė, kad atestatas arba diplomas nurodo žmogaus gyvenimo kokybę. Įstoti ne taip sunku, kaip jum mokytojos ar tėvai kala i galvą.
3. Džiaukites jaunyste, kol galit. Nes jei taip viską rimtai imsit i galvą - pasensit nesulauke 30.
Nano 2009-02-22 22:30
"Skaičiuojant užimamą vietą eilėje numatoma naudoti pagal iš anksto paskelbtas stojimo sąlygas pasirinktą studijų kryptį atitinkančių keturių dalykų vertinimus. Planuojama naudoti trijų mokomųjų dalykų brandos egzaminų (valstybinių arba mokyklinių) pažymius ir ketvirto dalyko, nesikartojančio su brandos egzaminų dalykais, metinį pažymį."
Gal kas nors žinot ir galit šitą pakomentuot plačiau? Tarkim, biomedicinos krypties studentams skirta 1300 krepšelių. Bet stojant į vienas iš biomedicinos specialybių reikia laikyt pvz. matematikos, lietuvių kalbos, fizikos ir biologijos egzaminus (biofizika), į kitas - matematika, lietuvių, biologiją ir chemiją (KMU medicina) ar biologiją, chemiją ir lietuvių (VU medicina). Tai net tos pačios studijų krypties specialybėm reikia skirtingų egzaminų, tai pagal ką išrinks tuos tris egzus, už kuriuos dalins krepšelius? Kiek girdėjau, visose specialybėse bus lietuvių egzas, bet kaip dėl kitų dviejų? Pats esu abiturientas ir labai trūksta aiškumo.. Jau už kelių mėnesių egzaminai, galėtų bent paskelbt kaip bus dalinami krepšeliai (egzaminus, į kuriuos atsižvelgs ir svertinius koeficintus).
Šiaip pati reforma man atrodo puiki. Lietuvos aukštasis mokslas pagaliau panašės į europinį (didžioji dalis abiturientų eina į kolegijas ir gauna specialybę). Universitetai bus priversti pasitempti, kad priviliotų gabiausius studentus. Niekas neskatina tobulėjimo labiau, nei konkurencija. Taip pat gabiausi abiturientai gaus pilną finansavimą. Anksčiau situacija buvo absurdiška - į prestižinę specialybę įstojas šimtukininkas už mokslą mokėjo (nes pusė ten įstojusių - respublikinų ir tarptautinių olimpiadų nugalėtojai), o kitas, vos išlaikęs egzus ir įstojęs į kolegiją - ne. Valstybė pagaliau finansuos tik tas studijas, kurių specialistų trūksta. Nebebus be proto "prikepta" vadybinkų.. Taip pat gerai, kad didžiausią dalį krepšelių gaus techninių specialybių studentai, nes šie specialistai kuria didžiausią pridėtinę vertę. Man asmeniškai truputį gaila, kad gana mažai krepšelių skirta biomedicinai. Negi valstybei nereikia gydytojų, mokslininkų..? Aišku, sistema turi ir savų minusų, tačiau reformos reikėjo jau seniai ir, manau, einama teisingu keliu.
kionig 2009-02-23 01:38
Nu gerai pagrindinis eina lietuviu, toliau butina matieka daugelyje sriciu, pvz inzinerijoje labiausiai, nors taip sakant matke irgi visur reikalinga, na socialiniems ir humanitarams maziau. Toliau reikia sieti tuos dalykus su studijuojama specialybe, jei inzinerija tai fizika, chemija, jei medicina tai chemija, biologija, jei kalbininkai ar teise tai savaime aisku. Siaip neturetu labai keistis, pasiklausinek draugu ar forumuose kituose ko mazdaug reikejo stojant praeitais metais i tam tikras spec.
O ka vat ketvirta paiims metini tai cia idomu :
Komentuoti gali tik registruoti lankytojai.
Neregistruotiems lankytojams komentavimas uždraustas siekiant sumažinti
paviršutiniškų, beverčių ir įžeidinėjančių žinučių kiekį.
Patikslinta ateinančių mokslo metų stojimo tvarka į aukštąsias mokyklas