Komentarai Prisijungti
Viršuje: Seniausi | Naujausi
Arns 2009-05-11 19:49
na kuo toliau tuo smagiau, gaila jaunimo, bet jiems bus gera pamoka kaip neparemti protestuojanciu(didzioji dalis jau esami studentai ta dare), o "tusintis" vakareliuose. Dabar teks vargti, vargti ir dar karta vargi uz tai, kad leido valdziai juos apmulkinti
blizzard 2009-05-11 21:07
pritariu... tokioje salyje... gaila man saves nes esu 11 klaseje.. teks emigruot turbut, lietuvoje jokiu ateities planu negali but, ce ne valstybe o kaimas kuri valdo kas nori, taipsakant niekas nevaldo tik apsimeta... man tik keista kaip dar niekas ju neissaudo tam seime, negi ten apsauga toke didele?
kionig 2009-05-11 21:12
Tarkim esu durnelis, kuris stoja tik, kad diploma gauti ir kur slypi tie mulkinimai ? Prasyciau argumentuot, nes tai gal pravers ne tik tiem kvaileliam, bet ir mastantiems ? Arns, sakyk, pats baiges, ka nors ar tebesimokai, ar laisvo oro direktorius ?
blizzard 2009-05-11 21:49
na zinok dabar uzsienyje betkur geriau negu lietuvoje, nebent vaziuosi i rusija arba koke afrikos respublika... yra pakankamai nemokamu universitetu, kuriu lygis tokspats kaip lietuvoje mokamu.
karol 2009-05-11 22:11
na ka busiu bandymu triusis, bet labai abejoju ar tam uzsienyje geriau. norint geriau gyvent Lietuvoje reikia pacima dirbti, o ne skustis ir begti taip daro manau tik tir, kurie bijo, negali prisiimti atsakomybes, nenori tobuleti.
blizzard 2009-05-11 22:32
nu galvokit ka norit, bet kad uzsienyje yra daugiau garantiju tai cia ne naujiena, ten bentjau nereikalauja uz savo ateiti susimoket... ir ten nera jokio skirtumo stojant ar tu pvz valstibini islaikiai ar mokyklini ten svarbu pazymys...
o kad i uzsieni vaziuoja tie kurie bijo, tai galeciau pasakyti jog lietuvoje pasilieka tie kurie bijo... bijo rasti kaska blogiau negu dabar yra, nors istikro nieko blogiau nerasi..
karol 2009-05-11 22:48
kaip nereikalauja susimoket? uz moksla? labiau pasieskojus pamatytum kad ir ten uzmoksla reikia moket. svarbu pazimys? pagalvok truputi ar vien su gerais pazymiais ten istosi, kaip zinot ar tu tikrai gabus ar nusipirkai pazymi
Arns 2009-05-11 22:58
Dabar studijuoju.
Vercia imti paskola, kad susimoketum uz moksla, nors patys pripazysta jog tik kazkur tolumoje bus geresnis mokymasis nei dabar. Pyksta ant senu destytoju skaitanciu is lapeliu parasytu pries 30 metu, bet niekur skaitant istatyma ir veiksmus nesimato noro kazka pakeisti siuo klausymu, medziaga ir t.t. Dabar rasta "panaceja", visi moka uz moksla ir ...? Va va, o kas toliau, niekas nezino, niekas nepasakys kaip gi pageres tas mokslas. Negi darysime reforma kuria sieksim ismesti visus destytojus, kaip "senaji klana"?
Tad manyciau sios sistemos(naujos) tikslas tera pamaitinti kelis bankus palukanomis nuo paskolu, kuriu procentas labai "kietai" nuderetas
kionig 2009-05-11 23:51
Yra garantiju, manau kai lietuvoje isbrisime is krizes, bus galima sviesiau zvelgt. Be to, krize ir uzsienyje jauciasi, taip kad tokiu laiku nebus pyragu ir uzsienyje. Beje, kas mokosi lietuvoje, nors gal ir prastesnemis salygomis, bet tie kurie tikrai mokosi, tai praktiskai galime konkuruoti su uzsienio universitetuose besimokanciais studentais ziniu lygyje.
Kaip tik i uzsieni lekia tie, kurie nemato cia prasmes, o dabar buvo pasirodes pries keleta menesiu vienos abiturientes pamastymas, pasiskaityk ir pamatysi. Nu ir tegu lekia, o kas juos sulaikis.. Zinoma, isvaziuoti i uzsieni irgi tam tikras issukis, kuris taipogi ne visiem tokiem verkslentojam, per daug naiviai galvoji.
sz520qm 2009-05-12 01:10
kionig, kodėk gi tox skeptiškas požiūris? Kuo paremta nuomonė, kad užsienio universitetų lygis vienodas su Lietuvos universitetų? Asmeninė patirtis? Straipsniai? Draugų/pažįstamų pasakojimai?
Papasakosiu iš savo asmeninės patirties. Yra daug tiesos iš tų, kurie sako, kad užsienyje nieko gero, kad įstoja lietuviai į kolegijas ir giriasi, kad studijuoja Londone... Bet yra ir tiesa (ir visgi, didesnė) iš tų žmonių pusės, kurie teigia, jog "užsienyje" (kabutėse, nes viena šalis nelygi kitai) yra daug kokybiškesnis moxlas. Jei kalbant konkrečiai apie Angliją (net ne apie UK, nes su ne Anglijos teritorijos unikais kas dedasi neitin žinau, nors ir manau, kad daugmaž tas pats kas ir Anglijoj), tai ten tiesiog "prišikta" tokių "pseudouniversitetų", kurie konkuruoti gali nebent su mūsų kolegijomis ar mažais universitetų filialais mažuose miestuose... Tačiau, yra ir daugybė (~30 - 60, kas maždaug sudaro ~20 - 55%, čia iš akies...) universitetų, kurie LYDERIAUJA pasaulyje moxlo tyrimų srityse pagal vieną ar kelias disciplinas. Ir tai nėra tik Oxfordas ar Kembridžas ar Imperijinis Koledžas... Ar tikrai reikia įrodymų tokiems dalykams? O gal ir patys susirasit, jei reikės?
Ir universitetuose Anglijoje panašaus mentaliteto žmonės, kaip ir Lietuvoje... Kad ir kokia būtų specialybė, bent 50% įstojusiųjų net nežinos, ką mokysis, prieš įstodami... Didelė dalis jų iškris, o kiti vilksis su pažymiais, įrodančiais, kad jiems tas dalykas, kurį jie studijuoja, nėra tai, ko jie tikėjosi. Daugelis šiaip tinginiai ir stoja bet kur, kur gražesnis, egzotiškesnis žodis programos pavadinime, kur aiškesnis, paprastesnis žodis, ar ten, kur žodis, apie ją jie svajojo kai buvo dešimties metų.
Krizė, bent jau Didžiojoje Britanijoje, nors ir juntama, tikrai nekeičia moxlo tyrimų progreso tempų ar studijavimo tvarkos. Nėra jokių moxlo reformų (bent jau man neteko girdėti). Tiesa, moxlas mokamas, galima imti paskolas ir pan. Man tox vaizdas, kad Lietuvos politikai šį modelį (dalinai) nusižiūrėjo būtent nuo UK. Bet ir paskolos grąžinimo sąlygos normalios, paties moxlo kainos irgi normalios.
Apibendrinant: tie, kuriems moxlai po...., jie vienodai jausis ir vertins ir LT ir UK moxlą, tie, kuriems moxlai svarbūs ir nori kiek gali iš jų išsunkti... Na.. Lietuvoje gaus daug informacijos (tuo pačiu ir DAUG nereikalingų dalykų), ko reikės, galės ieškotis bibliotekose (nors didelė tikimybė, kad bibliotekose informacijos tiesiog nebus, ypač, jei kalba eina apie šiuolaikinį gamtos, tiksliuosiuos, medicinos moxlus ir, ypač, tyrimus). Tas pats žmogus, studijuodamas aukšto lygio UK universitete, gaus daug medžiagos, pačios šviežiausios ir naujausios, mokysis tik tai, ko jam reikės, turės priėjimą prie aplinkinių disciplinų, konkrečiai: pilnai galės išnaudoti savo žingeidų potencialą.
Aukštasis moxlas retai kada būna nemokamas. Prieš reformą, galima sakyti buvo nemokamas ir turėjo studentai iš tikro dar labai džiaugtis tuo nemokamu moxlu (nors kokybė tikrai ne pati geriausia). Dar netgi šiokias stipendijas gaudavo, ir ne verkti dėl jų dydžio reikia, o džiaugtis, kad išvis kažką gauni... Tiesa, teko girdėti, kad Danijoje berods nemokamas... Bet tai tik nuogirdos. Galbūt ten irgi mokamas moxlas.
Viskas sąlyginai sąmoningai ir nesąmoningai lyginta su Lietuvos VU ir kitais aukšto lygio arba žemesnio lygio (su tam tikra viena gera programa) universitetais.
Galiausiai, jei ir čia ir ten reikia mokėti daugmaž vienodai.. Pinigų grąžinimo sąlygos sąlyginai geresnės (ir bent jau aiškios, žinomos) UK, o kokybė (jei kalbame TIK apie gerus universitetus su geromis programomis) yra DAUG geresnė nei Lietuvoje... Išvados manau aiškios.
Laukiu komentarų.
kionig 2009-05-12 02:43
Taip pritariu, kad Lietuva turi spragu, o jos su laiku bus taisomos, busiu bandomasis triusis, su optimistisku, altruistisku poziuriu ir bandysiu prisitaikyti, o poto prasimusti.
Siaip del ko mano reakcija i toki pesimizma, kad tik pamacius straipsni pradedama rekti per visa svieta, kad tai katastrofa, juk nieko tobulo nera. O tie kas zada studijuoti uzsienyje, tai sekmes nepalinkesiu, o turesit patys ja uzsidirbt Siaip vaziuokit, jei jum nuo to geriau, nieks nestabdo.
P.S sory gal kai kur per daug issipleciau, pasikartojau ar jum tai atrodo, kad nesamone parasiau, galite mane taisyti, tik neapmetikite akmenimis ir laukiu Jusu kritikos, kuri man pades suprast ir ivertinti mano klaidas. Aciu uz sugaista laika
Mikis 2009-05-12 14:20
Politikai labai geri tiesos sakytojai ir sako ta kas labai graziai atrodo pvz "Viena studijų vieta aukštosiose šįmet bus finansuojama beveik dvigubai daugiau nei pernai. " Kur cia slypi suo pakastas tai tikrai bus finansuojama daugiau bet tik o universitetuose tik padides mokanciu uz moksla. Tai kas cia daroma tiesiog reikai skaiciaus kad mokisis daugiau ir nemokes uz moksla o kas gaunasis kad tupes tauta (visu sr kas mokosi arba baige kolegijas) tikrai baiges kolegija nepadarysi isradimu technologiju ir .t.t. dar veliau prades remti 80% (ne be 50%) ir rems profesines
Sakes norintiems mokintis kas kalti VISI MES NES NESTREIKAVOME (aciu dievui kad baiges as)
karol 2009-05-12 14:50
apie streikus, kas turejo laiko ir streikavo, o kiti galbut mokesi arba dirbo
elektrikas 2009-05-12 15:39
Niekaip nesuprantu šitų pasipiktinimų reforma. Žinių lygis priklauso tik nuo besimokančio motyvacijos, o prestižiniai universitetai tiesiog pritraukia labiau motyvuotus su savo prestižu. Mokina tik bezdžiones cirke, o universitete reikia mokintis pačiam. Gal kažkiek ir įtakoja finansavimas mokymosi kokybę, netiesiogiai, pakeliant motyvaciją, kai gauni naują žaisliuką laboratorijoje, bet viskas ko reikia yra parašyta knygoje, tereikia nepatingėt perskaityti.
Arns 2009-05-12 15:58
sita zinome, bet reformso esme(del ko piktinmasi) jog mokslas APMOKESTINAMAS, o tai savaime MAZINA PRIEINAMUMA prie jo, o jei jau zmogus labai labai nori mokytis, tai jis investuoja didelius pinigus, pasiryzta moketi ilgai ilgai, del to jog nera fiziniu asmenu bankroto istatymo, jei sitas zmogus nesusimokes, jo skolos atiteks seimai, galu gale iseis taip jog po sios reformos gerai gyvens tik bankininkai, kurie tures klientu daug, taip pat nemazos garantijos jog jie del konkurencijos neisnyks, juk jie proteguojami valstybes... . Taigi, kur sioje reformoje studentas? Jo nera, svarbu tik pinigu kapsas.
WelniuRumai 2009-05-12 16:02
Nepatinget perskaityt ir paklaust destytojo jei kazko nesupranti. Aisq gaila, kad dbr kaikuriems teks tiek moket, bet ka padarysi. Jei jau pasirinkai tai teks trint suolus, tik problema ar to tau istiesu reik? As pats padariau klaida, stojau del diplomo... Po metu nutraukiau studijas, nes pamaciau, kad as ten dustu, manes tai visai nedomina.. Cia dbr irgi verkia, kad daugiau moket reiks, bet taigi galima pasistengt. Mokslas nera toks sunkus, tiesiog reik tuo dometis ir neatideliot nakciai pries egzamina... Ir nesistengt ieskot tokios specialybes, kuria renkates del didelio atlyginimo pabaigus studijas ir susiradus darba pagal ta spec. Reik ieskot tai, kas tau patinka, kas tau sekas, del ko tu jauti malonuma, o ne pareiga...
elektrikas 2009-05-12 16:30
Dėl pinigų nematau bėdų, juk leis skolintis, o jeigu gerai mokaisi, tai be problemų ir grąžinsi, lygtai netgi dalins kažkokius pingų krepšelius už dyką. Atrodo kaip rojus norinčiam mokintsi, o tinginiui visada bus blogai ir rojuje, ir žemėje, ir net Anglijoje.
blizzard 2009-05-12 16:44
nu nezinau kur tu roju lietuvos finansu sitemoje isvelgi , viena diena palukanos vienokios kita diena ziurek jau kitokios.. rojus butu stabilioje valstybeje
elektrikas 2009-05-12 17:27
Mes be problemų užsidirbdavome pingų per didesnes krizes ir visokia blokadas, o pinigus skolindavo tik banditai už dešimteriopai didesnias palūkanas ir dar "skaitliuką" sukdavo. Rojus yra dabartinėje Lietuvoje, gyvenk ir džiaukis. Žinoma gali ir į Angliją važiuoti, niekas netrukdo, anksčiau mano kolegios irgi važiuodavo vasarą braškių skinti, jeigu pasisekdavo, bet greitai išspirdavo jeigu pagaudavo dirbant nelegiai.
Komentuoti gali tik registruoti lankytojai.
Neregistruotiems lankytojams komentavimas uždraustas siekiant sumažinti
paviršutiniškų, beverčių ir įžeidinėjančių žinučių kiekį.
„Nusinešęs“ studijų krepšelį į privačią aukštąją, turės už jį primokėti