Trumpas grasina palikti NATO. Turėtume tai priimti rimtai (Video)  ()

Anot patarėjo, dabar daugelis žmonių to nesuvokia – ir D. Trumpo šalininkai, ir priešininkai.


Prisijunk prie technologijos.lt komandos!

Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.

Sudomino? Užpildyk šią anketą!

Buvusio JAV prezidento Donaldo Trumpo grasinimai pasitraukti iš NATO, jei jis grįš į valdžią, turėtų būti vertinami rimtai, sako Johnas Boltonas, buvęs JAV patarėjas nacionalinio saugumo klausimais D. Trumpo administracijoje.

„Manau, kad į D. Trumpo pareiškimus reikia žiūrėti labai rimtai“, – MSNBC  eteryje sakė jis.

Anot jo, dabar daugelis žmonių to nesuvokia – ​​ir D. Trumpo šalininkai, ir priešininkai.

„Kai jis (Trumpas – red.) sako, jog nori, kad JAV pasitrauktų iš NATO, aš manau, kad tai yra labai reali grėsmė, ir tokia situacija turėtų itin blogų pasekmių JAV. Ir ne tik Šiaurės Atlanto regione, bet ir daug plačiau“, – sakė J. Boltonas.

 

Donaldas Trumpas pareiškė, kad leis Rusijai pulti NATO nares, mažai įmokėjusias į Aljanso kasą.

Baltieji rūmai D. Trumpo pareiškimą pavadino „pasibaisėtinu“ ir „nenormaliu“.

Sausio 10 dieną prancūzų eurokomisaras Thierry Bretonas pareiškė, kad 2020 metais Donaldas Trumpas perspėjo Europos Sąjungą, jog Amerika negelbės, jei Europa bus užpulta kariniu būdu.

Pasak eurokomisaro, buvęs JAV prezidentas taip pat pareiškė, kad „NATO miręs“ ir JAV pasitrauks iš Aljanso. D. Trumpas, pasak J. Bretono, išreiškė pretenzijas Vokietijai, kuri tariamai nesumokėjo 400 mlrd. eurų.

 

2023 metų gruodžio 9 dieną „The New York Times“ rašė, jog Europa baiminasi, kad antrasis Donaldo Trumpo prezidentavimas gali lemti faktinį JAV pasitraukimą iš NATO ir Aljanso sunaikinimą.

D. Trumpas anksčiau yra pareiškęs, kad NATO „išsiurbia Amerikos išteklius“. Būdamas valstybių prezidentu jis ne kartą grasino JAV pasitraukimu iš Aljanso.

Pasidalinkite su draugais
Aut. teisės: MTPC
MTPC
(6)
(5)
(1)
MTPC parengtą informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško VšĮ „Mokslo ir technologijų populiarinimo centras“ sutikimo draudžiama.

Komentarai ()

Susijusios žymos: