„Pažiūrėkite, ką padarė Lietuva. Atsakomybė turi būti“  ()

Skandalas Latvijoje.


Visi šio ciklo įrašai

  • 2024-09-20 „Pažiūrėkite, ką padarė Lietuva. Atsakomybė turi būti“  ()

Prisijunk prie technologijos.lt komandos!

Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.

Sudomino? Užpildyk šią anketą!

Latvijoje būtina galvoti apie būdą, kaip įtikinti tėvus paskiepyti vaikus nuo pavojingų ligų, keliančių grėsmę jų ir kitų gyvybei. Galbūt reikėtų keisti ir įstatymus, sako Latvijos sveikatos apsaugos ministras Hosamas Abu Meri.

Ministro žodžiai pasirodė praėjus dienai po to, kai Vaikų ligoninėje nuo difterijos mirė neskiepytas ketverių metų berniukas.

Po dviejų savaičių medikų kovos dėl berniuko gyvybės Vaikų ligoninėje mirė ketverių metų berniukas. Jis sirgo difterija. Difterija yra gyvybei pavojinga liga, kurios galima išvengti skiepais, tačiau berniukas nuo jos nebuvo paskiepytas.

Dvi jo seserys ir toliau gydomos Vaikų ligoninėje.

Įvykis sukėlė nerimą ir medikams, ir visuomenei. Taip pat pasigirdo raginimų bausti tėvus už vaikų nepriežiūrą. Sveikatos apsaugos ministras mano, kad ateityje reikėtų pagalvoti apie atsakomybę.

[EU+Kuponas] Lietuvoje taip pigiai nerasite! Rekordinės kainos belaidis dulkių siurblys (Video, „Proscenic P13“)
4317

Rekordiškai žema kaina

Specialus kuponas

Iš Europos greitas ir saugus pristatymas

Sutvarkyti visi mokesčiai

Išsamiau

„Logiškai mąstant, tėvai šiuo metu yra labai sunkioje situacijoje, jie prarado vaiką, o kiti vaikai vis dar guli ligoninėje. Dabar sakyti, kad jie turi atsakomybę prieš visuomenę, man sunku teigti, manau, kad jie patys išgyvena visą šį įvykį. Bet ateityje tėvai turi būti atsakingi už savo sprendimą, nes jie priėmė sprendimą, nes pats vaikas dar nieko nesupranta“, – sako minsitras

Skirtingai nei kitose šalyse, Latvijoje tikros tėvų atsakomybės ar kitų apribojimų nėra.

Daugelyje išsivysčiusių šalių, pavyzdžiui, Australijoje, Amerikoje, JK, įstatymai nustato įvairius apribojimus tėvams, kurie atsisako skiepyti vaikus. Italijoje neskiepytiems vaikams draudžiama lankyti mokyklą, o Lietuvoje – darželius. Ministras pripažįsta, kad tai yra kryptis, į kurią turėtų žiūrėti ir Latvijos įstatymų leidėjai.

 

„Jeigu tėvai nenori, turime ieškoti sprendimų, kaip juos įtikinti. Arba turi būti kitų sprendimų. Pavyzdžiui, Europoje yra dvi šalys, kur vaikai negali eiti į darželį, jei vakcinos pase nėra įrašo apie konkrečią vakciną. Tai reikia aptarti“.

Tai, kad XXI amžiuje išsivysčiusiose šalyse vaikai miršta nuo ligų, nuo kurių jau kelis dešimtmečius egzistuoja įrodyta ir veiksminga vakcina, yra nepriimtina, sako Pasaulio sveikatos organizacijos Europos regiono direktorius Hansas Kluges, su darbo vizitu viešintis Latvijoje. Tačiau jis mano, kad veiksmingesnė už bausmę būtų išsami informacija.

 

„COVID-19 pandemijos metu mes nuodugniai ištyrėme antivakserių judėjimą. Buvome labai susirūpinę dėl to, bet padarėme išvadą, kad visiškai tikrų antivakserių yra palyginti nedidelė gyventojų dalis. Dauguma neapsisprendusių žmonių tiesiog dvejoja, jiems kyla daug klausimų, daug pagrįstų klausimų, į šiuos klausimus turėtų atsakyti sveikatos priežiūros atstovai. Informacija apie vakcinas turėtų būti prieinama ir lengvai suprantama“, – Hansas Kluges.

Kaip pabrėžia ministras ir PSO atstovas, būtinas didesnis šeimos gydytojų įsitraukimas į bendravimą su mažamečių vaikų tėvais, aiškinant skiepų svarbą jų vaikų sveikatai ir gyvybei.

Pasidalinkite su draugais
Aut. teisės: MTPC
MTPC
(17)
(29)
(-12)
MTPC parengtą informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško VšĮ „Mokslo ir technologijų populiarinimo centras“ sutikimo draudžiama.

Komentarai ()