Lietuviai šluote šluoja. „Toksinų lygis viršytas 622 kartus“ ()
Tai ne pirmas toks tyrimas. Prieš keletą mėnesių buvo gauti panašūs bandymų rezultatai.
Prisijunk prie technologijos.lt komandos!
Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.
Sudomino? Užpildyk šią anketą!
Pietų Korėjos pareigūnai ištyr 26 drabužius, pirktus iš „Temu“ ir „AliExpress“ parduotuvių. Šios Kinijos el. parduotuvės yra populiarios ir Lietuvoje.
Kaip parodė Seulo valdžios užsakyti tyrimai, 7 produktai viršijo toksinių medžiagų, tokių kaip ftalatai, švinas ir kadmis normatyvus.
Galimai toksiškų drabužių pavyzdžiai yra vaikiška striukė, kurioje buvo net 622 kartus daugiau ftalatų, nei leidžiama normatyvu. Be to, švino kiekis ribą viršijo 3,6 karto, o kadmio – 3,4 karto.
Ftalatai yra plastifikatoriai, junginiai, iš kurių gaminami plastikai, iš kurių gaminami pigūs drabužiai, parduodami, pavyzdžiui, „Temu“ ir „AliExpress“. Kinijos platformos yra greitosios mados šaltinis, t. y. nebrangūs drabužiai dažniausiai iš poliesterio, elastano ar akrilo. Šios medžiagos gaminamos iškastinio kuro pagrindu.
|
Tyrimai rodo, kad ftalatai, kurie buvo rasti „Temu“ ir „AliExpress“ drabužiuose, gali neigiamai paveikti žmonių vaisingumą ir netgi sukelti priešlaikinį gimdymą. Švinas ir kadmis taip pat yra potencialiai pavojingi – jie yra kancerogeniniai junginiai (prisideda prie vėžio formavimosi).
„Business Insider“ paprašė Kinijos platformų atstovų pakomentuoti Korėjos valdžios atliktą patikrinimą. Ji sureagavo iš parduotuvės išimdama du pranešime spaudai minimus produktus. „AliExpress“ taip pat atšaukė iš prekybos neigiamai įvertintas prekes.
Tai dar vienas kartas, kai Seulo metropolinės zonos vyriausybės užsakymu atliktas tyrimas parodė, kad buvo viršytas toksinių medžiagų kiekis drabužiuose iš Kinijos prekybos platformų.
Ankstesni tyrimai, kurių rezultatai buvo paskelbti rugpjūtį, buvo susiję su vasariniais drabužiais. Bandymai parodė, kad ftalatų kiekis „Shein“ sandaluose beveik 230 kartų viršijo normatyvą. Panašus „Temu“ produktas viršijo ftalatų standartus daugiau nei 170 kartų.