11:11, 22:22. 12:12. Tai tik sutapimas, ar kažkas daugiau? ()
Tampa savotišku „ženklu“.
Prisijunk prie technologijos.lt komandos!
Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.
Sudomino? Užpildyk šią anketą!
Vieni mano, kad tai tik sutapimas, o kiti tai vertina kaip ženklus, galinčius turėti įtakos jų sprendimams ar įvykiams.
Tikrai ne kartą pastebėjote tuos pačius skaičius laikrodyje – 11:11, 22:22 ar net 12:12. Ir galbūt susimąstėte: ar tai tik sutapimas, ar kažkas daugiau?
Pasirodo, šis reiškinys turi ir psichologinį, ir ezoterinį paaiškinimą.
Veidrodiniai skaičiai – tai pasikartojančios skaičių kombinacijos laikrodyje, pavyzdžiui, 10:10, 21:21 arba 00:00.
Šiuolaikiniame pasaulyje, kur skaitmeniniai laikrodžiai tapo įprastu atributu, žmonės vis dažniau atkreipia dėmesį į tokius derinius. Ezoterikai tvirtina, kad tai ženklai iš Visatos, galintys rodyti svarbius įvykius, užuominas ar net įspėjimus. Kiekvienas derinys, sako, turi savo reikšmę.
|
Pvz.: 11:11 – laikas išreikšti savo norus, nes tai harmonijos ir dvasinio pabudimo simbolis. 22:22 – priminimas susitelkti ties savo tikslais ir planais. 00:00 – laikas perkrovimui ir naujai pradžiai.
Psichologai veidrodinių skaičių fenomeną aiškina vadinamuoju „Baaderio-Meinhofo efektu“.
Tai kognityvinis šališkumas, kai žmogus, atkreipęs dėmesį į tam tikrą reiškinį, pradeda jį matyti visur. Pavyzdžiui, jei vieną kartą pastebite 11:11, jūsų smegenys pasąmoningai ieškos tų pačių kombinacijų ateityje. Kita teorija – reikšmingumo poreikis.
Žmonės dažnai bando rasti simboliką įprastuose dalykuose, ypač netikrumo ar pokyčių laikais. Tie patys skaičiai laikrodyje tampa savotišku „ženklu“, padedančiu pajusti kontrolę ar palaikymą. Kai kuriems veidrodiniai skaičiai yra tik atsitiktinumas.
Kitiems tai galimybė sustoti, pagalvoti ir atkreipti dėmesį į savo mintis ir veiksmus. Nesvarbu, kuo tikite, pamatę tuos pačius skaičius savo laikrodyje prisiminsite, kad kartais reikia įsiklausyti į save.