11 brangiausių Lietuvos automobilių  (2)

Saulėtas spalis. Vilniaus senamiesčio gatvės pilnos įprasto automobilių ir praeivių triukšmo. Visgi vieno gausmo nebuvo galima neišgirsti. Tokį garsą gali skleisti tik tūkstantinė „Bugatti Veyron Grand Sport Vitesse” kaimenė.


Prisijunk prie technologijos.lt komandos!

Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.

Sudomino? Užpildyk šią anketą!

Portalo Autoplius.lt duomenimis, tai yra brangiausias Lietuvoje parduotas automobilis. Jei prie šviesoforo išsirikiuotų 10 įprastų automobilių – jų bendra galia nepranoktų šio „Bugatti”. Po pastarojo variklio gaubtu sumontuotas 1,2 tūkst. arklio galių motoras. Greičiausias pasaulyje nuimamu stogu automobilis kainuoja 6 mln. litų. Ši suma gerokai pralenkia kitus Autoplius.lt duomenimis sudaryto sąrašo išskirtinius automobilius.

2. „Porsche Carrera GT”

Šis modelis taip pat priklauso sportinių automobilių be stogo (Roadster) kategorijai. Arklio galių skaičius nusileidža beveik dvigubai ir siekia 612. Už 2005 metais pagamintą modelį Lietuvoje buvo sumokėta 1,3 mln. litų.

3. „Maybach 62”

Limuzino pavadinimas išduoda, kad jo ilgis siekia 6,2 metro. Keleiviams siūloma ypatinga „Bose“ garso aparatūra, kelių zonų klimato kontrolė, nepriekaištinga garso izoliacija ir kiti prabangos privalumai. Už 2007 metais pagamintą modelį šeimininkas sumokėjo 1,08 mln. litų.

4. „McLaren MP4-12C”

Profesionalų dar vadinamas „dvyliktukas“ turi kompozicinę anglies pluošto pakabą ir staigią kaip samurajaus kirtis dviejų sankabų greičių dėžę. Superautomobilis išvysto 612 arklio galių. Oranžinės spalvos praėjusių metų modelis buvo parduotas už 1 mln. litų.

5. „Ferrari F12”

„Berlinetta“ pernai žurnalo „Top Gear“ buvo pripažintas geriausiu superautomobiliu. 12 cilindrų ir 6,3 litrų darbinio tūrio variklis jėgą į galinius ratus perduoda per 7 laipsnių automatinę dvigubos sankabos dėžę. Šių metų gamybos modelis kainavo 963 tūkst. litų.

6. „Bentley Continental GT Speed“

Šį keturių vietų automobilį varo 6 litrų darbinio tūrio ir dviejų turbinų variklis. Tai yra vienas lėčiausių sąrašo automobilių ir iki 100 km/h įsibėgėja per 4,8 sekundes. Pilkos spalvos penkerių metų senumo automobilis atsiėjo 641 tūkst. litų.

7. „Rolls Royce Phantom“

Automobilio vidus atrodo kaip vadovo kabinetas. Nenuostabu, nes britai visuomet pasižymėjo skoningo automobilių interjero kūrimu. Po šio limuzino dangčiu slepiasi 6,75 litrų darbinio tūrio jėgainė. 2008 metų modelis kainavo 617 tūkst. litų. Lietuvoje rieda du tokie modeliai.

8. „Porsche 911 GT3 RS”

Šio automobilio šeimininkai jį dažnai vežasi į lenktynių trasas. Ir neveltui. Šiame modelyje yra komplektuojama tik mechaninė pavarų dėžė, taigi jis sukurtas tikriems vairuotojams. 2011 metų pilkos spalvos modelis kainavo 604 tūkst. litų.

9. „Aston Martin DBS Volante“

Šio automobilio pavydėtų ir pats Jamesas Bondas. Gamtos mylėtojams nusiramti neleistų 6 litrų ir 510 arklio galių variklis. „Graziano“ mechaninė pavarų dėžė pareikalaus sportinio vairavimo įgūdžių. Už visus šiuos įspūdžius šeimininkas sumokėjo 520 tūkst. litų.

10. „Ferrari California”

„Tau burnoje ištirpsta žodis „Kalifornija“, - svajingai Vytauto Kernagio dainoje skambėjo pritariamieji moterų vokalai. Su šiuo „Ferrari“ modeliu sulauksite ne tik žavių damų, bet ir vyrų dėmesio. Rinkitės patys. 4 vietų kabrioletą varo 453 arklio galių italų rinktas variklis. Už 2010 metų modelį buvo sumokėta 504 tūkst. litų.

11. „Bentley Continental Supersports“

Šis „bentlis“ yra bemaž dvigubai pigesnis už sąraše esantį savo bendravardį. Tai yra pirmasis kompanijos automobilis, kuris gali važiuoti varomas bioetanoliu. Juodos spalvos 2011 metų modelis kainavo 443 tūkst. litų.
Aut. teisės: Ekonomika.lt
Ekonomika.lt
Autoriai: Karolis Birgilas
(6)
(0)
(0)

Komentarai (2)