Neregėta sėkmė ar sukčiavimas? Šeima per 3 m. „Teleloto” laimėjo 5 automobilius  (9)

Treji metai – penki „Teleloto“ laimėti automobiliai. Štai taip sekasi lombardų tinklo „Aukso rūmai“ savininko Tomo Petronio šeimai. Jis sako, kad visi automobiliai laimėti paprasčiausiai perkant bilietus. Tuo tarpu Valstybinė mokesčių inspekcija mano, kad tokiu būdu gali būti plaunami nelegaliai uždirbti pinigai.


Prisijunk prie technologijos.lt komandos!

Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.

Sudomino? Užpildyk šią anketą!

Juk internete pilna skelbimų, kuriuose siūloma nupirkti laimingus „Teleloto“ bilietus. Už juos atsiskaitoma grynaisiais.

Laimi visa šeima


Oficialioje loterijos svetainėje pateikiamais duomenimis, Petronių šeima „Teleloto“ automobilius 2011-2013 m. laimėjo bent penkis kartus. 2011 gruodį „Mitsubishi Colt” atsiimdama T.Petronio dukra Bernadeta pasakojo, kad laimingą bilietą jai padovanojo tėtis.

Jau po mėnesio – 2012 sausį – tokį pat automobilį atsiėmė T.Petronio tėvas finansininkas Petras Petronis.

Dar po pusmečio – 2012 rugpjūtį – „Teleloto“ studijoje laimėtą „VW Jetta“ atsiėmė pats T.Petronis.

Po kelių mėnesių „eilė“ laimėti mašiną atėjo T.Petronio mylimajai Vaidai Ragėnaitei, 2009 m. tapusiai „Misis Visata“. 2012 m. gruodį atsiimdama „Hyundai“ ji tikino, kad visuomet iš parduotuvės grįžta su šūsnimi bilietų.

Galiausiai 2013 m.sausį į „Teleloto“ studiją vėl ėjo pats T.Petronis. Jis atsiėmė „VW Golf“.

Po bilietą kasdien


T.Petronis tikina, kad tai – dar ne visi jo šeimos laimėjimai loterijose. Dar vieną automobilį „Teleloto“ jis pasakoja laimėjęs 2004 m., o visų smulkių prizų nė nebesuskaičiuoja.

„Kokių prizų ir kiek esame laimėję, aš nė nežinau. Mama statistiką veda“, – sakė lombardo „Aukso rūmai“ savinininkas T.Petronis.

Jis tvirtino, kad jų šeima tikrai nėra pati sėkmingiausia Lietuvoje, mat pasitaiko, kad ir aukso puodą dukart laimi tas pats žmogus.

„Bilietus reikia pirkti, čia jokių paslapčių nėra. Mes lošiame kiekvieną savaitę, o bilietų perkame po tiek, kiek tuo metu būna kasoje. Trys, keturi, penki. Per savaitę kartais ir dvidešimt susidaro“, – pasakojo jis.

Jis suskaičiavo, kad vien 2013 m. buvo nusipirkęs 320 bilietų.

T.Petronis sako nieko negirdėjęs apie tai, kad Lietuvoje atsiranda gudručių, kurie mielai superka laimingus „Teleloto“ bilietus. Pabrėždamas, kad jis tikrai nėra toks, verslininkas pažymėjo, kad jo šeima iki šiol važinėjasi laimėtais automobiliais.

„Dukra važinėja, Vaida važinėja, aš važinėju. Tik tėvukas pardavė“, – pasakojo jis.

Moka grynais


Tuo tarpu internete pilna skelbimų, kuriuose siūloma pirkti laimingus „Teleloto“ bilietus. Susisiekus su vienu tokių pirkėjų paaiškėjo, kad už laimingą bilietą siūloma sumokėti 65 proc. prizo vertės. Atsiskaitoma dažniausiai grynaisiais.

„Kas yra pas jus? A, Polo. Na, nežinau, nežinau. O kokia spalva? Aš galiu pasiūlyti 65 proc. vertės. Tai, tuoj suskaičiuosiu, 25 tūkstančius galiu duoti. Tą dalyką turėkite omenyje. Dažnai perkame, kartais perparduodame, visaip būna.

Bet mes perkame bilietą prieš atsiėmimą, o ne automobilį po, nes ir jums tada mokestinė vertė atsiranda. O, kai prieš, tai tada aš galiu forminti kokią noriu sumą. Man tai aktualus dalykas. O atsiskaitome kaip jums patogiau. Galime grynais. Mokesčių inspekcija čia neprisikabins“, – atviravo telefonu fiktyvaus laimingo bilieto pirkėjas.

Loterija laimingiausiųjų neskaičiuoja


„Teleloto“ žaidimus organizuojančios įmonės „Olifėja“ atstovė Asta Buitkutė teigė, kad loterija neskaičiuoja, kuri Lietuvos šeima loterijoje per jos veikimo dvidešimtmetį yra laimėjusi daugiausia.

Jos teigimu, pasitaiko, kad žmonės patys prisipažįsta, kad laimi ne pirmą kartą, tačiau oficialios laimingųjų statistikos loterija neturi.

A.Buitkutė pripažino, jog gali būti taip, kad dažnai laimintys gyventojai perka ne paprastus loterijos bilietus, o tik laimingus, tačiau tame neįžvelgia jokio sukčiavimo.

„Mums nesvarbu, ar žmogus pirko bilietą parduotuvėje, ar nusipirko iš ko nors laimingą bilietą. Laisva rinka, kas ką nori, tas su savo laimėjimu tą ir daro“, – sakė ji.

VMI įžvelgia pinigų plovimą


Tuo tarpu Valstybinė mokesčių inspekcija (VMI) įtaria, kad perkant laimingus loterijų bilietus gali būti legalizuojami nešvariai uždirbti pinigai.

„VMI stebi, vertina ir atlieka monitoringą internetinėje erdvėje asmenų, vykdančių prekybą bei teikiančių paslaugas internetu. Analizė atliekama tiek skelbimų portaluose, tiek socialiniuose tinklalapiuose, tiek ir kituose tinklalapiuose. Taip pat VMI vertina gautus pranešimus apie galimai daromus pažeidimus elektroninėje erdvėje, įskaitant gaunamus pranešimus iš kitų institucijų, VMI pasitikėjimo telefonu, mobilia aplikacija „Pranešk“ ir t.t.

Gauti pranešimai apie galimai daromus pažeidimus elektroninėje būna įvairaus pobūdžio, tačiau tokio atvejo, kad asmuo pirkdamas laimingus loto bilietus legalizuoja juodus pinigus, o net papildomai dar ir uždirba, nėra buvę. Taip pat pažymėtina, kad VMI su aukščiau minėtu sukčiavimo atveju nebuvo susidūrusi“, – teigė VMI Kontrolės departamento Operatyviosios kontrolės organizavimo skyriaus vedėjas Rolandas Puncevičius.

Tiesa, VMI pažymi, kad aiškintis tokius galimus nusikaltimus yra ne tik jos, o ir Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos reikalas. Tačiau FNTT pranešė iki šiol niekada negavusi duomenų ir neatlikusi tyrimų, susijusių su galimais laimingų bilietų pardavimais ir pasiūlė daugiau informacijos teirautis Lošimų priežiūros tarnyboje.

Lošimų prievaizdai tiki sėkme


Laikinasis Lošimų priežiūros tarnybos direktorius Virginijus Daukšys sako, kad tarnyba daugkartiniuose laimėjimuose „Teleloto“ neįžvelgia jokio sukčiavimo. Anot jo, visai įmanoma, kad kažkam Lietuvoje gali tiesiog labai sektis loterijose.

„Jei mes įžvelgtumėme bent kažkokią galimybę sukčiauti, tai tikrai to nepaliktume. Ši bendrovė tikrai dirba labai skaidriai, tikrinimai vyksta nuolat, ataskaitos teikiamos laiku ir mes jokių pažeidimų nesame nustatę. Ką aš galėčiau pakomentuoti, tai turbūt žmonėms tiesiog sekasi“, – sakė jis.

Jis tikino, kad prekiauti laimingais bilietais Lietuvoje nėra draudžiama, svarbiausia, kad už laimėjimą būtų sumokami visi mokesčiai valstybei, o sandoris būtų fiksuotas.

Neįtikėtinas apiplėšimas ankstų rytą


„Teleloto“ automobilius nuolat laimintis verslininkas T.Petronis dėl neįtikėtinų istorijų ir anksčiau yra patekęs į žiniasklaidos akiratį.

2010 m. rugsėjo 24 d. jis policijai pranešė buvęs apiplėštas, sumuštas ir netekęs kuprinės, kurioje buvo brangenybių už 100 tūkst. litų.

„Rugsėjo 24 dieną 8.30 val. Vilniuje, Stumbrų gatvėje, prie prekybos centro „Panorama“, ypač įžūliai ir brutaliai buvo užpultas verslininkas Tomas Petronis. Apiplėšimo metu pagrobta kuprinė su juvelyriniais aukso dirbiniais, monetomis, dokumentais, personaliniu kompiuteriu. Už informaciją, padėsiančią atskleisti šį nusikaltimą, skiriama 50 tūkstančių litų premija“, – buvo rašoma verslininko pareiškime.

Šiuo metu mįslingo apiplėšimo byla nagrinėjama teisme.
Pasidalinkite su draugais
Aut. teisės: 15min.lt
Autoriai: Liepa Želnienė
(45)
(13)
(32)

Komentarai (9)