Komentarai Prisijungti
Viršuje: Seniausi | Naujausi
immortallt 2014-12-17 21:43
Kažin, kiek dešimčių milijardų per šiandien išleido CB.
Nerkus 2014-12-17 22:41
Kalba ejo apie 7mlrd, bet atrodo ne visus ispardave.
immortallt 2014-12-17 23:05
7 mlrd tai finansų ministerijos, kuri šiaip neturėtų kištis, ypač kai realiai neturi ir rezervų normalių, nes 7mlrd viskas ką turi.
O šiaip ilgalaikės tendencijos nemanau, kad pakeitė, nes pasitikėjimas rubliu dingęs.
cluendo 2014-12-18 00:25
Keep calm and drink vodka ^^
http://zenrus.ru/
perihellis 2014-12-18 09:45
Man taip pat stipriai smalsu, kiek per vakar, bei šiandien buvo/bus sudeginta dolerių. Prieš/per/po Putno kalbos rublis gi turi būti stabiliai brangstantis. Maždaug visų vadas pakalbėjo ir iškart viskas susitvarkė. O poto vėliau tai vėl visi susimokę prieš vargšę rusiją žlugdys rublį ir jis niekuo kaltas nebus gerai dirbama
Laurynas19 2014-12-18 14:19
Ar matėt kas tą video su Putino matematika?
Jis sako, jog "nuvertėjąs" rublis yra gerai.
Matematika paprasta:
Seniau pardavėm dujų/naftos už 1$ ir iškeitę į rublius gaudavom 30 rublių.
Dabar parduodam už 1$ ir gaunam 60rublių!
Juokas juokais, bet manau realybė tokia jog rublis arba visai sunyks arba gryš į senas vėžias.. Paskutinius daugiau nei 10metų rublio-dolerio kursas buvo maždaug 20-30rublių už dolerį, taigi galima lengvai tikėtis jog rublis gryš į tokią poziciją, max 40rublių už dolerį.
Taigi jei šiuo metu prisipirksiu 67rublių už dolerį puse metų bėgyje, gryžus rubliui į savo pizicijas, galėsiu prisipirkti pigiai dolerių.. Maždaug 25%,
Nes sunku įsivaizduoti jog situacija tik blogės..
Borland 2014-12-18 16:33
Laurynai, skaičiuoji labai gerai, tam ir yra visokie Forex ir t.t., kur galima prekiauti valiutomis, tik ten rizika didesnė, bet galimas pelnas taip pat didesnis. Bet gali tiesiog paprastai išsikeisti litus į rublius, o po euro įvedimo, tikintis, kad rublis atsigaus, išsikeisi tiesiai į eurus, bet vėlgi, kas ten žino kaip bus su tuo rubliu ir kada jis atsigaus. Tarp kitko swedbank, dėl didelio valiutos svyravimo, neleidžia atlikti valiutos konvertavimo internetu (galioja tik rubliui), reikia važiuoti į banką, nors nežinau kokia situacija dabar.
immortallt 2014-12-18 16:47
Laurynai, ko bus vertas rublis po metų, kai nebebus rezervų užsienio valiutos? Pajamos iš naftos doleriais krito ~3 kartus, nuo 90 iki 30 dolerių už barelį (~30 dolerių gavyba kainuoja). Nesakyk, kad sumažins biudžeto išlaidas 3 kartus, nes neatlaikys mano organizmas tokio juoko priepuolio.
O apart resursų eksporto, kuris sudaro ~90% viso Rusijos eksporto yra trąšos, kurios lengvai apdirbtos žaliavos arba eksportuojamos, nes gauna itin pigiai dujas (gerokai pigiau nei rinkos kaina net Rusijoje) ir visokios smulkmės, kurių vertė niekinė. Tuo tarpu importuoja visą gamybinę bazę, net naftai ir dujoms išgauti. Be ES ir JAV gavybos technologijų, po penkmečio išgaus tik 1/10 to, ką dabar tiekia. Kinija neturi technologijų šių.
Arns 2014-12-18 17:11
Immortaliuk, apart tavęs ir kokios eilinės beretės, visi žymiai kitokios nuomonės apie Rusijos rezervo dydį, ir dažniausiai nurodo 2-5 metų laikotarpį, kiek galima su tokiu išsiversti. Tad tikėti ekonomistu ar tavimi? Ar renkuosi ekspertus.
Biudžeto išlaidos vargu ar labai sumažės, nes pigus rublis pigina rusiškas prekes ir brangina užsienietiškas, tad daugiau žmonių išleisdami pinigus privers juos suktis vidaus rinkoj, o ne išveš iš šalies. Aišku ne panacėja, nes rinka visur egzistuoja dėl objektyvių priežasčių, tačiau net didžiausi opozicionieriai supranta, kad čia ne sankcijos ar Putio pašalinimas viską atstatys į prieš tai buvusias vėžes, tad realus akstinas prisitaikyti ir galų gale pradėti reformas, kurios šiaip jau strigo daug metų. Potencialo Rusijoje per akis, tik va reik pripažinti noro dirbt trūko, kai galėjai viska gatavą įsigyti.
Nereikia sekt pasakų, kad embargas tokiai šaliai įmanomas. Sakykim tas pats naftos sektorius. Ne tiek daug yra kur plėstis, ir praradus stambų technologijų pirkėją, gaminančioms įmonėms būtu kirstas didelis smūgis. Taigi, kas gali paneigti, kad kokia Kinija ar Kazachstanas netikėtai nepadidintu kartais pirkimų? Juk va, uždarė rusai sieną europietiškiems produktams, tai net ir žinomi gamintojai pradėjo sutikti jog prancūziškas sūris brandinamas Kazachstane, o jūrinės lašišos neršia Baltarusijoje... Rinkos pavyzdžiai rodo, kad jei yra pirkėjas, prekė jį pasieks. Ypač kuo mažiau šansų kitiems ją realizuoti.
immortallt 2014-12-18 17:35
Mhm, su 400mlrd, iš kurių 200mlrd nelikvidus turtas, temps 2-5 metus, kai vien per vakar sudegino 17mlrd dolerių, kad išlaikyti rublio kursą ~60 vietoje 75. Jei toliau tereikės po 1mlrd dolerių, tai užteks metams. Ai, dar pamiršau, per metus reikės atiduoti ~150mlrd dolerių skolos. Ups.
Aišku, kad tik metus temps, tai jei nemažins kardinaliai išlaidų, jei toliau bandys išlaikyti rublį ir pan.. To akivaizdžiai nedarys, nes netemps ir metų.
Tokiai šaliai? Skylė o ne šalis. Jau naftos ir dujų gavybos technologijos netiekiamos Rusijai. Palyginus mažas žaidėjas Rusija patapo.
Žinomi gamintojai, ar verslininkai, vedami išaugusios paklausos? Taip, prekė pasiekia, o kaina tik 2 kartus išauga Tada gavyba naftos Rusijai kainuos ne 30 dolerių, o 60.
Arns 2014-12-18 18:14
apsimetus, kad tavo išankstinės nuostatos ignoruoti faktus, nes Rusija savaime tik neigiama, galima pasakyti jog prielaidos remiasi bullshit'ismo teorija. 1) Rusijos rublis yra vertingesnis nei dabartinė kaina, reikalas toks, kad Rusijoje spekuliantai ir panikantai kelia sumaištį, tad jei kaimynas visas santaupas iškeitė ar investavo, kitas irgi puola tą daryti, trečiam jau atrodo, kad basta... čia yra panika, būdinga visoms krizėms. Atsiminkim kaip po 9/11 doleris prarado vos ne trečdalį vertės, bet su laiku jis smarkiai atsigavo ir į pradinę būklę nesugrįžo daugiausiai dėl JAV politekonominių sprendimų. Būtent todėl dauguma rinkų analitikų ir duoda laiko 2-4 savaites, kada stabilizuosis rublis. Tiesiog didžioji dalis norėjusių eksperimentuoti jau bus tą padarę. Kad bent kiek tokioj situacijoj išgelbėtu piliečių pinigų, Rusija ir išmetė tuos milžiniškus 17 mlrd, daugiau tokių juodų dienų neturi būti, nes elementariai rinkoj stambiosios sumos jau turėjo būti iškeistos arba jei nekeistos, tai dar į didesnį minus po truputi smunkant rublio vetei jau ir nebekeis, tikintis stiprėjimo ateityje. 2) Rusija gyveno gana plačiai darydama milžiniškas nuolaidas savo kaimynėms, nurašinėjo skolas, tokioms šalims kaip Venesuela pardavinėjo ginkluotę už savo garantines paskolas, tad kur veeržtis diržus be jokio skausmo tikrai yra 3) Skaičiuoji senus metus, bet neskaičiuoji jog mažiau rusų atostogauti vyks į tolimus kurortus, mažiau pirks lietuvišką (oi, "baltarusišką" ) pieną ir t.t., tad daugiau pinigų vaikščios vietos rinkoje, kas garantuos jog pelno mokesčiai liks Rusijoje, o ne iškeliaus į kitų šalių biudžetus.
Nafta ir dujos. Kaip tau naujienos, kad britai jau pareiškė, prie esamų kainų bet kokia nauja gavyba Šiaurės jūroje nuostolinga? Kur dar ekonomistų pastebėjimai jog JAV skalūninės naftos mažosios bendrovės smarkiai linksta ir greitai gali užsidaryti?
Plius atminkim neramumus Libijoje bei ISIS grupuočių "bizniukus" pardavinėjant naftą. Bet kokia kova su jais, plius nemokėjimas ar neturėjimas galimybių prižiūrėti ir atnaujinti gręžinių, ana greitai dar nemažai naftos iš "juodosios rinkos" pasišalins, kuri pardavinėjama pigiau savikainos...
Tad neturėk iliuzijų, per artimiausią pusmetį ar dvejus metus, naftos kaina kils. Gal iki 100 dolerių, ar kaip Irako karo metu iki 140 dolerių už barelį ir nebekils, bet amžinai pigios nebus. Panašių nukritimų per gavybos šimtmetį buvo ne vienas, kaip ir beprotinis pabrangimas, tačiau šie tarpai neužsitęsdavo dešimtmečius.
P.S Vėl gi, patys OPEC atstovai grindė savo sprendimą nemažinti gavybos apimčių, mintimis, kad žema kaina susijusi ne su per dideliu išgavimus, o su pernelyg didelių "iš kažkur" atitekančios į rinką naftos kiekiu. Amžinai tai irgi nesitęs, nes vietų iš kur vos ne už dyką tekėtu nafta tiesiog nebėra.
Taigi, jei Rusijos rinka uždaroma, o nemažai Vakarietiškų bendrovių atsisako naujų žvalgybos plotų ar ištirtų klodų įsisavinimo, kas lieka įmonėms, bandyti nelegaliai tiekti reikiamus komponentus ar užsidaryti?
immortallt 2014-12-18 23:10
Užpiso mane skaityti Putino kalbos citatas, kurios daugiau nei juokingos. Ypač patiko paaiškinimas, kaip 2x pajamos išaugo Rusijos ir koks didelis BVP augimas dabar šalyje (imponuota tik).
Vertas daug daugiau - nieko jis nevertas bus, kai pasibaigs rezervai. O rezervai baigtis gali labai greitai, nes skola užsieniui, užsienio valiuta virš 600mlrd dolerių. Rezervai 400mlrd dolerių. O kur dar importas bei smarkiai kritęs eksportas, vadinasi reikės importui mesti rezervus. Taigi po metų dengiant vien tik skolas liks 250mlrd dolerių rezervas. 200mlrd turto yra nelikvidus. Norint parduoti tokį kiekį aukso per metus, laisvai numuš kainą 30% ar net visus 50% žemyn. Taigi dėl nelikvidumo, iš 200mlrd daugiausia liks 150mlrd, blogiausiu atveju 100mlrd. Jei dar padegins savo rezervus kaip per paskutinę parą - ~17mlrd skaičiuojama kad išleido, tam, kad pakeltų rublio kursą nuo ~73 iki ~60, nors sakė, kad paleidžia laisvai svyruoti, bet pasirodo tai buvo tik blefas.
Per artimiausią pusmetį kils Jo, pradedi lįsti į mano teritoriją ir mokamos info klodus, kurios turiu "kilogramais" įmonėje, o kainuotų tau jinai daugiau nei per metus uždirbi. Iki 70 dolerių per artimiausius 2-3 metus gal pakils, bet 120 gali pamiršti bent 5 metams. Negana skalūnų dujų/naftos, atsinaujinanti itin sparčiai pinga ir tuoj bus pigiau nei kūrenti anglis. Akumuliatorių technologijos taip pat sparčiai tobulėja, tad po 5-10 metų transportui naftos poreikis sparčiai kris.
Chemijos pramonėje irgi atsiranda įvairių alternatyų naftai, tiek organinės kilmės, tiek nauja labai daug žadanti technologija išgauti angliavandenilius iš anglių itin švariai. Ko jau ko, bet anglių yra labai daug. Be to, organinės kilmės žaliava, jei pavyks greitai išvystyti technologiją, būtų pigiau nei dauguma gavybos. Tik Saudo Arabija sugeba taip pigiai išgauti.
Tad apie Rusijos didybę ir naftos kainas 200 dolerių pamiršk. JAV kitais metais dar didins naftos gavybą ~2x sparčiau nei paklausa visame pasaulyje. Kinija pas save irgi vysto skalūnų technologiją. UK, FR ir PL skalūnų turi daug, bet kol kas riboja gavybą. Ukraina panašu vystys skalūnus. Taigi pasiūla niekur nesitrauks, o Saudo Arabija kainos nekels, nes ir taip jau prarado labai daug rinkos, o OPEC beturi 30% rinkos, kitaip sakant kartelis nebeturi įtakos. Bet ką čia tau aiškinsi, Putinas savo kalboje pasakė, vadinasi tiesa.
Arns 2014-12-18 23:21
joo, immortaliuk, mažiau rašęs, geriau skaitytum Niekur neminėjau apie be galo staigiai išaugsiančias naftos kainas, tačiau faktas kad net koks +10 dolerių jau smarkiai taisytu Rusijos biudžetą, o tai metų dviejų laikotarpiu labai realu. Tad jei rusai išties susiims galų gale įgyvendinti tam tikras reformas, kurios pradžioj bent padidintu elementarių produktų apsirūpinimu, net gi visai nėra tragiška situacija, juolab pats matai, blogiausiems scenarijams Rusija turi pasiruošusi pagalvę. Aišku jei sėdės kaip afrikiečiai, na ką padarysi, bus patys kalti, kad nesimoko jog gerus laikus keičia blogi...
Komentuoti gali tik registruoti lankytojai.
Neregistruotiems lankytojams komentavimas uždraustas siekiant sumažinti
paviršutiniškų, beverčių ir įžeidinėjančių žinučių kiekį.
RF Centrinis bankas oficialų valiutų kursą padidino 11 %