Komentarai Prisijungti
Viršuje: Seniausi | Naujausi
immortallt 2015-01-09 10:01
30% maisto gamybą galima padidinti vien sugebant išsaugoti užauginamą derlių dar laukuose ir logistikos grandinėje. Dar 20-50%, priklausomai nuo šalies, būtų galima išsaugoti minimizuojant likučius, kurie yra labai dideli, kai kuriose šalyse. Tobulėjant agrochemikalams, geriau suprantant aplinką bei pritaikant naujus pakavimo būdus, toliau dirbant prie GMO tikrai pavyks per 35 metus padidinti maisto produkciją 60%.
Tiesa, daugiau problemų kelia klausimas, iš kur imsim trąšų po kokių 50 metų. Azoto trąšų pasigaminti bus galima kol turėsim energijos, bet kalio ir fosfatų iš oro nepagaminsi. Fosfatų turbūt dar ir 100 metų pakaks, kalio gali ir pritrūkti. Todėl gali stipriai augti akvaponikos ir uždarų miestų-fermų kiekis, kai kanalizacijos turinys išvalomas nuo mikrobiologinio ir cheminio užterštumo bei panaudojamas to pačio maisto auginimui. Jei atsinaujinanti energetika atpinga tiek, kiek tikiuosi, tai pilnai įmanoma naudojant dirbtinį apšvietimą. Singapūras jau dabar labai pažengęs hidroponikoje.
bahuriux 2015-01-09 18:42
Netrieskit i kojakelnes, ne padauges zmoniu, o tada pritruks maiskto, bet zmoniu visada bus tiek kiek yra maisto, nei daugiau, nei maziau +/- keleta %.
Komentuoti gali tik registruoti lankytojai.
Neregistruotiems lankytojams komentavimas uždraustas siekiant sumažinti
paviršutiniškų, beverčių ir įžeidinėjančių žinučių kiekį.
Pasaulis 2050 metais: 10 milijardų žmonių, maisto trūkumas ir visuotinė kompiuterizacija