El Chapo ir S. Penno akistata: ką atskleidė žymiausias pasaulyje narkotikų baronas?  (0)

Besislapsčiusio Meksikos narkotikų barono Joaquino Guzmano, dar žinomo Neūžaugos (El Chapo) pravarde, buvimo vieta paaiškėjo po interviu su amerikiečių Holivudo aktoriumi Seanu Pennu, nes nusikaltėlis panoro, kad apie jį būtų sukurtas biografinis filmas, rašo „The Associated Press“.


Visi šio ciklo įrašai

  • 2016-01-11 El Chapo ir S. Penno akistata: ką atskleidė žymiausias pasaulyje narkotikų baronas?  (0)

Prisijunk prie technologijos.lt komandos!

Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.

Sudomino? Užpildyk šią anketą!

Savo pirmąjį interviu, kuris buvo skirtas „The Rolling Stones“ žurnalui, narkotikų baronas davė praėjus trims mėnesiams po įspūdingo jo pabėgimo iš sugriežtinto saugumo kalėjimo Meksikoje.

Būtent tas interviu nuvedė Meksikos pajėgas prie J.Guzmano buvimo vietos, rašo „The Business Insider“.

Anot anonimu panorėjusio likti pareigūno, teisėsaugininkai apie J.Guzmano slėptuvę Durango valstijoje sužinojo dar 2015 m. spalį, kai šis susitiko su Holivudo aktoriumi. Tačiau tuo metu reidas buvo atšauktas, nes nusikaltėlis buvo dviejų moterų ir vaiko draugijoje.

Įvairios temos

AV roko žurnalas „Rolling Stone“ šeštadienį internete paskelbė S.Penno ir J.Guzmano pokalbį ir spalio 2 dienos nuotrauką, kurioje matyti, kaip „Oskaro“ laureatas S.Pennas spaudžia ranką ūsuotam žiauraus Sinaloa narkotikų kartelio lyderiui, vilkinčiam mėlynus marškinius. 

S.Pennas rašė, kad 58 metų J.Guzmanas jį „draugiškai“ apkabino, kai jie septynioms valandoms susitiko vienoje Meksikos džiunglių proskynoje. Vėliau dar įvyko pokalbiai telefonu ir vaizdo interviu. 

„Aš tiekiu daugiau heroino, metamfetamino, kokaino ir marihuanos nei bet kas kitas pasaulyje“, – pareiškė J.Guzmanas S.Pennui. Apie savo nusikalstamą verslą narkomafijos bosas prisipažino siurbčiodamas tekilą. 

„Aš turiu povandeninių laivų, lėktuvų, sunkvežimių ir laivų flotilę“, – sakė J.Guzmanas per tą susitikimą.

„Kaip Amerikos pilietį, mane domina ištirti tai, kas gali nesutapti su mūsų valdžios ir žiniasklaidos piešiamais jų priešų paveikslais“, – šeštadienį paviešintame žurnalo straipsnyje teigė S.Pennas.

Aktorius teigė, kad su narkotikų kartelio lyderiu kalbėjo įvairiomis temomis, pradedant nuo to, kaip pats J.Guzmanas vartoja narkotikus ir narkotikų gabenimo, baigiant pokalbiais apie milijardierių ir respublikonų kandidatą į prezidentus Donaldą Trumpą bei situaciją Artimuosiuose Rytuose.

Nenuginčijama charizma

Teigiama, jog J.Guzmanas užmezgė kontaktą su aktoriais ir prodiuseriais siekdamas, kad būtų nufilmuotas filmas apie jo gyvenimą.

Žurnale „Rolling Stones“ aprašydamas šį susitikimą S.Pennas paminėjo „nepaneigiamą“ narkotikų barono „charizmą“ ir jo drabužius. Tuo metu ieškomiausiu šalies nusikaltėliu buvęs vyras dėvėjo „įprastais raštais išmargintus šilkinius marškinėlius ir juodus džinsus. Jis, kaip žmogus, besislapstantis nuo teisėsaugos, atrodė neįtikėtinai gerai ir sveikas.“

„Per mano prisistatymą El Chapo maloniai šypsojosi, – rašė S.Pennas. – Iš tiesų per septynias valandas trukusį pokalbį šypsena nuo jo veido trumpam pradingo tik kelis kartus. Kaip sakoma apie daug žymių nusikaltėlių – jis tikrai turi nenuginčijamą charizmą.

Aktorius pasakojo, kad jam paklausus apie El Chapo santykius su Meksikos vyriausybe vyras stabtelėjo: „Kas dėl politikų, savo nuomonę esu linkęs pasilikti sau. Jie užsiima savo reikalais, o aš manaisiais“, – atšovė nusikalstamo pasaulio „žvaigždė“.

Vienintelis būdas pragyventi

„Rolling Stone“ taip pat paskelbė vaizdo įrašą, kuriame J.Guzmanas yra be ūsų ir kalba apie tai, kodėl sulaukęs 15-os nusprendė užsiimti narkotikų kontrabanda. Tokį sprendimą jis priėmęs todėl, kad nebuvo jokių darbo galimybių: „Deja, ten, kur augau, nebuvo ir nėra jokio kito būdo pragyventi“, – sakė J.Guzmanas. 

Paklaustas, ar jaučiasi esąs atsakingas už didelį narkotikų vartojimo mastą pasaulyje, jis atsakė: „Tai neteisinga. Tą dieną, kai manęs nebus, narkotikų kontrabanda nesumažės.“

Kelios dienos po minėto susitikimo susirašinėdamas trumposiomis žinutėmis J.Guzmanas aptarė jūrų pėstininkų sraigtasparnių reidą spalio 6 dieną, per kurį vos nebuvo sučiuptas. Jis nesureikšmino savo veido ir kojos sužeidimų, apie kuriuos pranešė pareigūnai, ir teigė: „Ne taip, kaip jie sakė. Tik truputį susižeidžiau koją.“

Pareigūnai sakė, kad jūrų pėstininkai per tą reidą nešovė į J.Guzmaną, nes jis buvo su dviem moterimis ir mergaite, ir kad jis susižeidė pats griūdamas. 

Žinojo apie susitikimą

Narkotikų barono ir S.Penno susitikimą padėjo suorganizuoti žymi meksikiečių aktorė Kate del Castillo. Jie trise gėrė tekilą, o S.Pennas kalbėjo apie tai, „kaip juokinga būtų, jei virš jų kabotų ginkluotas bepilotis orlaivis“.

Aktorius teigė, kad lankantis Meksikoje jam buvo kilusi mintis, jog jį gali stebėti šalies valdžios institucijos arba JAV Kovos su narkotikais agentūra. Ir iš tiesų, Meksikos tyrėjai žinojo apie šį slaptą S.Penno susitikimą.

Vėliau vaizdo interviu J.Guzmanas atsakė aktoriui į klausimus, kurių jie nespėjo paliesti per ilgą pokalbį džiunglėse. Vienas jų buvo apie tai, kaip pats narkotikų baronas save apibūdintų.

„Na, su visa pagarba, kad ir iš kurios pusės žiūrėsi, tai žmogus, kuris neieško jokių problemų. Visiškai jokių“, – atsakė J.Guzmanas. Galiausiai S.Pennas užbaigė straipsnį pasidalindamas savo nuojauta: „El Chapo? Jis ilgai nepasislėps. Esu tikras, kad prieš kitą „Sinaloa“ kartelio siuntą į JAV ten bus išsiųstas ir pats vyras.''

Kaip pranešta, J.Guzmanas buvo sulaikytas penktadienį po susišaudymo jo namuose. Per reidą buvo nušauti 5 įtariamieji ir sužeistas vienas karys.

Aut. teisės: Lrytas.lt
Lrytas.lt
(22)
(5)
(17)

Komentarai (0)