Mokslininko patarimas: „negailėkite pinigų vaizdo registratoriams, nes liksite be teisių pusei metų“  (18)

Nuo metų pradžios už pavojingą manevrą išvažiuojant į priešpriešinio eismo juostą galima pusei metų netekti vairuotojo pažymėjimo.


Prisijunk prie technologijos.lt komandos!

Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.

Sudomino? Užpildyk šią anketą!

Tačiau iš policijos tokiais atvejais nereikalaujama jokių įrodymų, todėl atsiranda nuogąstaujančių, kad tai suteiks nesąžiningiems pareigūnams naujas galimybes pasipelnyti.

Kelių policijos tarnyba skelbia, kad sugriežtinus nuobaudas už lenkimą ar įvažiavimą į priešpriešinio eismo juostas draudžiamose vietose teisė vairuoti šįmet atimta jau beveik 150 vairuotojų.

LRT radijo laidoje „60 minučių“ klausiamas apie tai, ar sugriežtinus administracinių nusižengimų kodeksą vairuotojai tapo sąmoningesni, kelių policijos tarnybos viršininkas Vytautas Grašys pažymėjo, kad pažeidimų, už kuriuos numatyta didesnė atsakomybė per pirmąjį šių metų mėnesį užfiksuota ganėtinai daug.

Nereikia jokių įrodymų

Jis patvirtino, kad skiriant nuobaudas įstatymai nereikalauja iš kelių policijos daryti tokių pažeidimų vaizdo ar garso įrašų.

„Įsitikinęs, kad tikrai buvo padarytas pažeidimas, pareigūnas priima sprendimą ir taiko įstatymo sankcijas, o jos numato teisių atėmimą iki šešių mėnesių“, – konstatavo V. Grašys.

Saugaus eismo ekspertui dr. Vigilijui Sadauskui naujoji tvarka palieka slogų jausmą. Mokslininko teigimu, ji tik suteikia policijos pareigūnams papildomą galimybę pademonstruoti savo galią.

„Įsivaizduokite – dabar iš paskos važiuojantis policininkas bet kuriam iš jūsų gali pasakyti, kad pavojingai vairavote.

Jokių įrodymų jiems nereikia: pareigūnui šovė į galvą, pasakė ir šventa. Tu jau gali neteikti vairuotojo pažymėjimo“, – stebėjosi jis.

Mokslininkas įsitikinęs, kad policijos pareigūnai tuo naudosis. Jis patarė vairuotojams nepagailėti pinigų vaizdo registratoriams. Priešingu atveju nuobaudą galima gauti bet kurioje vietoje.

„Teismas visuomet vadovausis policininkų parodymais – nesvarbu, ar jie bus teisūs, ar ne. Jeigu pareigūnas bus nesąžiningas, o tokių mūsų keliuose nemažai yra, jūs tikrai turėsite problemų“, – perspėjo V. Sadauskas.

Siūlymas susitaikyti piktina

V. Grašys sakė, kad galutinį sprendimą priimantis policijos pareigūnas turi įvertinti faktų visumą – sunkinančias, lengvinančias aplinkybes, taip pat ir pažeidėjo paaiškinimą.

Vairuotojai gali pateikti apeliaciją dėl nuobaudos, tačiau tarnybos vadovas priminė, kad sutinkant su pareigūnų sprendimu įgyjama teisė per 15 dienų sumokėti pusę minimalios baudos.

V. Sadauską piktina ir siūlymas „susitaikyti su valstybe“. Anot jo, pareigūnas žmogų tokiu atveju paverčia nusikaltėliu, o šis turi jaustis dėkingas už tai, kad gavo minimalią baudą. Anot kelių policijos tarnybos vadovo, nuobaudų poveikis skirtingiems žmonėms yra nevienodas.

Pasak kelių policijos tarnybos vadovo, nuobaudų poveikis skirtingiems žmonėms yra nevienodas.

„Vairuotojo pažymėjimo atėmimas trims mėnesiams, kai tai yra susiję su darbu, yra labai didelė bauda. Kitam žmogui ir 20 ar 50 eurų – jau daug, kadangi pinigai paimami iš šeimos biudžeto“, – sakė V. Grašys.

Pašnekovas įvardino, kad vairuotojų, kuriems už pavojingą manevravimą buvo atimta teisės valdyti transporto priemonę, amžiaus vidurkis yra 25 metai.

Jauniausiam iš jų buvo vos 19 metų, tačiau nubaustas buvo ir 74 metų senolis. Pareigūnas taip pat sakė, kad iš 143 pažeidėjų vos 16 buvo moterys.

„Tokie pažeidimai susiję su pavojingu vairavimu, taisyklių nesilaikymu, o moterys taip elgiasi rečiau“, – sakė kelių policijos tarnybos vadas.

Teises reikia atvežti pačiam

V. Grašys priminė, kad teisės vairuoti atėmimas 3-6 mėnesiams gresia atliekant lenkimo manevrus draudžiamose vietose ar išvažiuojant į priešpriešinio eismo juostą pažeidžiant Kelių eismo taisykles.

Be vairuotojo pažymėjimo atėmimo taip pat numatyta nuo 170 iki 230 eurų bauda.

„Noriu atkreipti dėmesį, kad už tokius pažeidimus privaloma skirti teisės vairuoti atėmimą nuo trijų iki šešerių mėnesių“, – akcentavo pareigūnas.

Pašnekovas taip pat aiškino, kad nubausto vairuotojo pažymėjimas nėra paimamas protokolo surašymo vietoje, tačiau patarė tokiu atveju dokumentą pristatyti policijai kuo greičiau.

Nes tik tuomet bus pradėtas skaičiuoti teisės vairuoti atėmimo ir kartu bausmės įvykdymo terminas.

Pažymėjimai nuo šių metų grąžinami „Regitroje“, tačiau prieš tai vairuotojams tenka baigti papildomus kursus.

Redakcija primena, jog vaizdo registratorius galima įsigyti labai lengvai - Lietuvoje platinamų vaizdo registratorių asortimentą galite peržiūrėti čia.  Tiesa, jų kaina gali būti ne visiems įkandama, tad alternatyvų pasižvalgykite Kinijoje - čia galima rasti net kelis kartus pigesnių pasiūlymų.

Pasidalinkite su draugais
Aut. teisės: lrt.lt
lrt.lt
(54)
(8)
(46)

Komentarai (18)