Surado patį pirmąjį ne tarybinės santvarkos Lietuvos policijos automobilį  ()

Istorinės technikos entuziastai atgaivino į istorijos metraščius jau įrašytą, tačiau mažai kam žinomą transporto priemonę – Lietuvos policijos „Volkswagen Jetta“ automobilį.


Prisijunk prie technologijos.lt komandos!

Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.

Sudomino? Užpildyk šią anketą!

Tokiais automobiliais Lietuvos kelių policija važinėjo 1990–1994 metais.

Pirmieji tarnybiniai „Volkswagen Jetta“ į Lietuvą pakliuvo 1990 metų birželio mėnesį. Iš Vokietijos į Lietuvą sava eiga buvo parvaryti trys baltos spalvos automobiliai. Du iš jų atiteko Vilniaus kelių policijai, o vienas – Kauno. 

1991 metų pradžioje baltos spalvos automobiliai buvo apdažyti juoda spalva ir tokia spalvinė gama išliko iki pat 1994 metų.

1994 metais centralizuotai nupirkti naujesni „Volkswagen Vento“ automobiliai pradėti dažyti šiandien jau įprastomis policijos spalvomis – žalia ir balta.

„Volkswagen Jetta“ buvo pirmieji ne tarybinės santvarkos transporto priemonės Lietuvos kelių policijoje. To meto pareigūnai taip pat turėjo juodai baltų VAZ 2101, VAZ 2106, VAZ 2108, VAZ 2109, „Moskvich 2141“ ir UAZ 469.

Istorinį policijos automobilį prikėlusios asociacijos „Retromobile“ vadovas Ramūnas Kardelis pasakojo, kad mintis turėti bei eksponuoti istorinę transporto priemonę galvoje sukosi jau senokai.

„Imtis projekto įkvėpė ir tai, kad mes jau turėjome penkias tarnybinės milicijos transporto priemones nė vienos – mūsų policijos.

Be to, eksponuojant milicijos transporto priemones, taip pat demonstruojama to meto tarybinė apranga ir kita atributika, kuri šių dienų realijose nėra itin toleruojama“, – sakė idėjos autorius.

Didžiausią nuostabą istorinės technikos entuziastams kelia tai, kad ne visi aplinkiniai prisimena anuos laikus ir tokias Lietuvos policijos transporto priemones.

Tik įtempę atminti kai kurie pripažįsta, kad iš tiesų taip, tai tikrai istorija.

Su „Volkswagen Jetta“ asociacija „Retromobile“ ketina dalyvauti policijos šventėse, paraduose, demonstruoti vedamose saugaus eismo pamokėlėse vaikams. Šiuo metu automobilis eksponuojamas Kauno istorinės technikos muziejuje greta kitų istorinių transporto priemonių.

Aut. teisės: Lrytas.lt
Lrytas.lt
(29)
(1)
(28)

Komentarai ()