Neįtikėtina, kokius dalykus gali sukelti biurokratija: vyras atvyko pranešti, kad yra gyvas, bet jam į rankas įbruko jo paties mirties liudijimą - kaip taip nutiko?  (2)

Neįtikėtina istorija nutiko Viačeslavui Žandavletovui iš Kačkanaro (Sverdlovsko sritis, Rusija) – turbūt vieninteliam pasaulyje žmogui, kuris gavo savo paties mirties liudijimą. Maža to, miesto kapinėse yra ir kapas su jo fotografija ir mirties data, praneša leidinys „Novyj Kačkanar“.


Prisijunk prie technologijos.lt komandos!

Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.

Sudomino? Užpildyk šią anketą!

Painiava prasidėjo dėl gaisro bendrabutyje. Ugnyje žuvo du vyrai, ir vieną jų liudininkai atpažino kaip 37-ių Viačeslavą. Nesivarginę atlikti patikrinimą, jo mirtį užfiksavo policininkai, vėliau ir patologoanatomai. Vyro neišgelbėjo ir tai, kad dar tą pačią naktį jį aplankė policininkai, kuriems jis parodė savo dokumentus ir kitais būdais įrodinėjo, kad yra gyvas.

Gandai apie vyro mirtį praūžė kaip sniego griūtis. Jo sesei Irinai teko įrodinėti buvusiai Viačeslavo merginai, kad su juo viskas tvarkoje. Į „Numirėlio“ dukrą kreipėsi policija ir pasiūlė atvykti į morgą lavono atpažinimui. V. Žandavletovo tėvui skambino gedintys artimieji ir siūlė padėti suorganizuoti laidotuves.

„Man skambino, sakė, kad aš sudegiau. Nustebau: kaip čia taip? Juk aš gyvas“, – stebėjosi pats Viačeslavas.

Praėjus 2 savaitėms sudegusius asmenis palaidojo miesto kapinėse, o ant vieno iš antkapių išdygo V. Žandavletovo nuotrauka ir vardas su pavarde.

Toliau situacija blogėjo geometrine progresija. Į mokyklą atvyko vaikų globos inspektoriai ir pareiškė, kad vaiką teks pasiimti į vaikų namus (mamos berniukas neturi). Mokytoja apie tai pranešė močiutei, o ši – Viačeslavui. Nustebęs vyras išskubėjo aiškintis pas valdininkus.

„Miesto ūkio valdyboje man pareiškė, kad Slava miręs, liudijimas apie jo mirtį jau išrašytas. Palaidojo senosiose kapinėse, kaip čečėną, 19 sektoriuje, su jo pavarde ir fotografija. Po to, kai mes pareiškėme, kad jis gyvas, pasipiktinome, kaip čia taip nutiko, juk dokumentus išrašė tyrėjai. Žuvusieji gulėjo morge nuo spalio 15-osios. Kalbama, patologoanatomas morge palygino paso nuotrauką su mirusiuoju, kurio veidas gaisro metu buvo apdegęs, ir nustatė, kad tai Slava“, – pasakojo „numirėlio“ sesuo Irina.

Praėjusią savaitę Viačeslavui atvykus į tą pačią Miesto ūkio valdybą, buvo išduotas jo paties mirties liudijimas. Tą pačią akimirką nustojo galioti visi jo dokumentai. Dabar vyrui belieka kreiptis į teismą – įrodyti tarnyboms, kad jis gyvas. Paaiškėjo, kad tik tokiu būdu jis gali vėl teisėtai naudotis savo dokumentais.

Pinigus, kuriuos jo laidojimui rinko artimieji ir draugai, vyras žada panaudoti pragyvenimui – juk teismai užtruks mažiausiai porą mėnesių, o karo Čečėnijoje veterano pensiją ir kitas priklausiusias išmokas jam, kaip mirusiajam, nubraukė.

„Iš pradžių mes iš viso šito juokėmės, kikenome. Tačiau vėliau, kai prasidėjo visi šitie dalykai, žinote, tai jau nebejuokinga“, – televizijai NTV pasakojo nukentėjusiojo sesuo.

Policija jau pripažino savo klaidą, tačiau įsibėgėjusios biurokratijos mašinos taip paprastai nesustabdysi, Slava oficialiai yra miręs, todėl belieka laukti teismo sprendimo.

Aut. teisės: TV3
TV3
(15)
(3)
(12)

Komentarai (2)