Lietuvos policija paruošė svarbius pakeitimus dėl baudų: jas gaus gerokai daugiau vairuotojų  (31)

Vidaus reikalų ministerija (VRM) pateikė įstatymų pataisas, kurios leistų viršijusiems greitį ir kitiems pažeidėjams surašyti administracinių nusižengimų protokolą automatiškai, nedalyvaujant pareigūnams.


Prisijunk prie technologijos.lt komandos!

Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.

Sudomino? Užpildyk šią anketą!

Praktiškai nėra abejonių, kad šios pataisos bus priimtos.

Kaip pranešė ministerija, Administracinių nusižengimų kodekso (ANK) pakeitimais siekiama, kad protokolai su nurodymu savanoriškai sumokėti baudą bei kiti procesiniai dokumentai būtų automatiškai surašyti Administracinių nusižengimų registre.

„Tai reiškia, kad protokolai dėl sistemomis užfiksuotų nusižengimų formuotųsi automatiškai – tai yra per programinę įrangą, nedalyvaujant pareigūnui.

Policijos skaičiavimu, priėmus tokius pakeitimus nuo techninio darbo atsilaisvintų daugiau kaip 200 pareigūnų, kurie galėtų dirbti tiesiogiai užtikrinant visuomenės saugumą“, – aiškina vidaus reikalų ministras Eimutis Misiūnas.

Atsiras galimybė bausti dėl mažesnių nusižengimų

Tokie pakeitimai reikalingi, nes jei liks iki šiol galiojančios nuostatos, protokolus ir už vidutinio greičio matuoklių užfiksuotus pažeidimus vairuotojams turėtų išrašyti pareigūnai. O tam reikia labai daug darbuotojų ir laiko.

Kol visi greičio matuokliais užfiksuoti pažeidimai apdorojami pareigūnų, egzistuoja nerašyta taisyklė, kad matuokliai fiksuoja tik viršijančius greitį 20 km/val. ar dar daugiau, nes kitu atveju protokolų skaičius būtų milžiniškas ir neužtektų darbuotojų jiems supildyti.

Priėmus siūlomus pakeitimus, tikėtina, kad vairuotojai ims gauti baudas ir už gerokai mažesnį greičio viršijimą nei iki šiol.

Surašys automatiškai

E. Misiūnas pabrėžia, kad kasmet dėl greičio matavimo sistemomis užfiksuotų nusižengimų pradedama daugiau kaip 200 tūkst. tyrimų, o plečiant sistemų tinklą policijai perduodamų apdoroti ir tirti nusižengimų skaičius dar labiau augs.

Todėl, pasak ministro, svarbu mažinti administracinę naštą, efektyviau naudoti žmogiškuosius išteklius.

ANK pakeitimais taip pat siūloma numatyti galimybę automatiškai surašyti administracinį nurodymą ir už pakartotinį administracinį nusižengimą, kai jis užfiksuotas greičio matavimo sistemomis.

Tikimasi, kad tai sumažins piktnaudžiavimo atvejų, kai siekdami švelnesnės baudos už pakartotinį pažeidimą kai kurie vairuotojai nurodo ne save, o kitą asmenį.

Numatoma, jog automobilio savininkui nurodžius kitą asmenį, jam protokolas būtų siunčiamas taip pat automatiškai.

Vietoj laiškų –​ el. paštas

Siūloma atsisakyti ir procesinių dokumentų teikimo registruotu laišku – jie taip pat būtų siunčiami elektroniniu paštu. Anot ministerijos, taip sumažėtų atvejų, kai vengiama atsakomybės iš pašto įstaigų sąmoningai nepasiimant laiškų su procesiniais dokumentais.

Ministerija taip pat siūlo atsisakyti vairuotojo pažymėjimo atėmimo, kai vairuotojams taikomos nuobaudos. Draudimas vairuoti galiotų, tačiau pats dokumentas nebūtų paimamas, kadangi nuo šių metų liepos vairuotojams nebereikės su savimi turėti vairuotojo pažymėjimo.

Siūloma, kad informacija apie teisės vairuoti apribojimus būtų tiesiogiai įrašoma registre.

Naujos ANK nuostatos taip pat padėtų supaprastinti nuobaudų skyrimą tais atvejais, kai asmuo du ar daugiau kartų pažeidė eismo taisykles, kai jam turi būti taikoma atsakomybė pagal kelis ANK straipsnius.

Pernai duomenys į Administracinių nusižengimų registrą buvo teikiami iš 182 sistemų, jų tinklas nuolat plečiamas: iki 2020 metų kasmet Lietuvos keliuose numatoma įrengti po 25 kelių ruožus, kuriuose bus matuojamas vidutinis transporto priemonių greitis.

Planuojama plėsti ir stacionarių greičio matuoklių tinklą, 2020-aisiais jų turėtų būti apie 400.

Aut. teisės: Lrytas.lt
Lrytas.lt
(25)
(9)
(16)

Komentarai (31)