Pasaulio tradicijos Naujųjų sutikimui, kad jie būtų turtingi: nuo geltonų apatinių iki piniginių patikrinimo ()
Bent vienas iš mūsų Naujųjų metų pažadų dažnai yra susijęs su finansine padėtimi. Prisipažinkime – nors kartą esame žadėję sau mažiau išlaidauti, susitaupyti dideliam pirkiniui ar net užsidirbti milijoną. Naujų metų pradžioje motyvacija tokius tikslus pasiekti būna didžiausia ir viskas atrodo įmanoma, tačiau kodėl savo sėkmės nepastiprinus keliais ritualais?
Prisijunk prie technologijos.lt komandos!
Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.
Sudomino? Užpildyk šią anketą!
Nors lietuvių finansinė situacija ir gyvenimo kokybė yra pakankamai nebloga, visgi jos dažnai tampa visų problemų ir nepasitenkinimo priežastis. Skaitmeninių finansinių paslaugų įmonės „Credit24“ užsakymu atlikto tyrimo duomenys rodo, kad šiemet 40 proc. lietuvių šeimos ekoniminė situacija liko tokia pati, o 31 proc. – pagerėjo. Tačiau ketvirtadalio lietuvių finansinė padėtis suprastėjo.
Šiemet pagrindinės priežastys, dėl kurių net ketvirtadalio lietuvių finansinė situacija suprastėjo, buvo padidėjusios pragyvenimo išlaidos, pasikeitusios asmeninės aplinkybės arba sumažėjęs atlyginimas.
Tokiais atvejais sunku ką nors padaryti, todėl galima išbandyti kelias tradicijas, kurių įvairiuose pasaulio kampeliuose laikomasi pinigams ir turtingiems metams pritraukti:
- Kinijoje Naujųjų metų išvakarėse būtina turėti raudoną aksesuarą, nes raudona spalva į namus traukia pinigus. Kinai taip pat tiki, kad žydinčios gėlės gerina finansinę padėtį, todėl Naujųjų metų šventei namuose sukuriamas mažas gėlių darželis – tam rekomenduojami bijūnai, orchidėjos ir dekoratyviniai bambukai.
- Lotynų Amerikos gyventojai tiki, kad daugiau pinigų kelionėms kitąmet atsiras suskaičiuojant turimus pinigus Naujųjų metų naktį. Taip pat, kad turtus atneš geltoni apatiniai, kadangi geltona spalva simbolizuoja auksą. Čilėje geltoni apatiniai netgi vilkimi atvirkščiai iki vidurnakčio, o tada yra išverčiami. Be to, jei turi auksinį žiedą, čiliečiai jį įmeta į šampano taurę ir iš jos geria.
- Trinidade ir Tobage sakoma, kad juodakaliai žirniai pritraukia į namus pinigus ir sėkmę, todėl yra itin populiarus ingredientas naujametiniuose patiekaluose. Kitose šalyse Naujųjų metų išvakarėse gaminami patiekalai iš žalios spalvos produktų, kadangi ši spalva asocijuojama su pinigais.
- Kad kitais metais būtų turtingesni, filipiniečiai Naujųjų metų išvakarėse apsirengia taškuotais drabužiais, nes apvalios formos simbolizuoja finansinę gerovę. Dėl to jie taip pat įsideda apvalių monetų į kišenes ir palieka jų įvairiose namų vietose. Pinigų Filipinuose pirmą metų dieną stengiamasi neleisti, nes tikima, kad taip geriau pavyks tvarkytis su pinigais ir visus likusius metus.
- Rumunijoje turtingus naujus metus prisikviesti bandoma pinigų pakišant po kilimu, o kad tai tikrai suveiktų – vilkimi raudoni apatiniai ir vidurnaktį sudaužoma šampano taurė. Taip pat rumunai tiki, kad norint pinigų, reikia jų ir turėti, todėl patikrinama, kad visos piniginės namuose nebūtų tuščios.
- Kad užsitikrintų turtingus metus, šveicarai valgo riebius plombyrinius ledus, tačiau bevalgant juos Naujųjų metų dieną – išmeta ant žemės.
- Airijoje pagal seną tradiciją duonos kepalu reikia padaužyti namų sienas ir duris. Duona yra pinigų eufemizmas, tad toks paprotys naujais metais prišaukia pinigus ir finansinę gerovę.
Reprezentatyvų visuomenės nuomonės tyrimą atliko tarptautinė rinkos tyrimų kompanija „GfK“. Tyrimas atliktas š. m. spalio mėnesį, jo metu buvo apklausta 500 respondentų iš Lietuvos.