Net 671 dieną uždaroje erdvėje praleidęs kosmonautas apie tai, kaip karantino metu neišeiti iš proto: 5 svarbiausi dalykai, kuriuos verta padaryti  (3)

Šiuo metu daugiau nei trečdalis planetos populiacijos yra užsirakinę namuose – tokiu būdu siekiama sulėtinti koronaviruso pandemijos plitimą. Bet izoliacija ir nežinia kankina žmones: niekas nežino, kada galės išeiti iš namų ir ar gyvenimas grįš į įprastines vėžes, jei apskritai grįš, rašo „Science Alert“.


Prisijunk prie technologijos.lt komandos!

Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.

Sudomino? Užpildyk šią anketą!

Bet žmogus, kurį galima būtų vadinti „saviizoliacijos profesionalu“ – buvęs Rusijos kosmonautas Fiodoras Jurčichinas – teigia, kad karantinas gali būti „geras dalykas“, kuriuo netgi galima mėgautis.

61 metų vyriškis net penkis kartus skrido į kosmosą ir Tarptautinėje kosminėje stotyje iš viso gyveno 671 dieną. Jo teigimu, svarbiausias dalykas norint išlaikyti sveiką protą dabartinėje situacijoje – išlaikyti teigiamą požiūrį.

Štai yra penki jo patarimai, kaip išgyventi karantiną.

Grynas oras

Tarptautinėje kosminėje stotyje astronautai ir kosmonautai dirba nedraugiškoje, griežtai izoliuotoje aplinkoje, kurią apibrėžia plieno ir plastiko sienos. „Ten nėra jokių medžių ir augalų – išskyrus tuos, kurie auginami eksperimento tikslais. Bet mes stotį vertinome kaip namus“, – naujienų agentūrai AFP sakė kosmonautas.

„Bet jūs, žmonės, jūs iš tiesų esate namie. Prisiminkite, kad kosmose nėra jokios galimybės išeiti į lauką ar įkvėpti gryno oro. Namie visada galite prasiverti langus ar iškišti nosį į balkoną“, – aiškino F.Jurčichinas.

Skambutis draugui

„Prisiminkite, kad turite giminių ir draugų, kuriems jau ilgą laiką neskambinote, nes niekada neturėjote pakankamai laisvo laiko. Kodėl gi neišsiugdžius naujo įpročio ir nepaskambinti jiems kiekvieną dieną, kol esate uždarytas? Tai yra puikus metas atnaujinti ryšius su draugais“, – aiškino kosmonautas.

Su šeima

F.Jurčichinas karantine užsidariusius žmones ragina šį laiką panaudoti „kuriant visiškai kitokį bendravimo su šeima stilių“, skiriant kaip galima daugiau dėmesio vaikams.

Be to, būtent dabar yra pats laikas išbraukti iš darbų sąrašo tuos dalykus, prie kurių niekada taip ir nepriartėdavote – pakabinti paveikslą ant sienos, surūšiuoti dokumentų archyvus, perskaityti knygą.

„Padarykite tai dabar, nes kai karantinas baigsis, ir vėl neturėsite tam laiko“, – tikina kosmonautas.

Judesiukai

„Nepamirškite savo sveikatos. Galima neabejoti, kad kiauros dienos, praleistos uždaroje patalpoje, paveiks jūsų fizinę būseną. Todėl negalima pamiršti sportuoti“, – sakė F.Jurčichinas.

Ir visai nereikia sporto salės abonemento, kad bent dvi dienas per savaitę bent po 30 metų išlietumėte keletą lašų prakaito. „Internete pilna jogos ir aerobikos pratimų, kuriuos galite daryti namie“, – teigė jis.

Juokas

„Jeigu matysite tik blogąją karantino pusę, jausitės tarsi kalėjime. Todėl į savo dabartinę situaciją pažvelkite per humoro prizmę. Juokas pailgina gyvenimą ir sutrumpina karantiną“, – sakė izoliacijos profesionalas F.Jurčichinas.

Aut. teisės: 15min.lt
(50)
(4)
(46)

Komentarai (3)