Komentarai Prisijungti
Viršuje: Seniausi | Naujausi
Impintinas 2010-09-22 21:33
Didelėse valstybėse korupcija paprastai būna didesnė, tačiau nereiškia, jog tą reikia teisinti. Manau, dydis- ne esmė. Dauguma imperijų buvo centralizuotos stipriai, o tai ir skatina korupciją. JAV decentralizacija priartina žmogų prie valdžios tokioje didelėje valstybėje, o tai valdymą daro skaidresniu.
Teismai. Vėlgi tam pačiam verslui ir žmonių iniciatyvumui vystyti reikia nepriklausomos teismų sistemos. O teismų politinė priklausomybė reikalinga ne verslo skatinimo sumetimais, o rėžimo (vartoju neutraliaja prasme) palaikymui.
Na, dėl Kinijos moksleivių žinių lygo neturiu, tačiau, manau, ten rastum ne ką mažiau neišprususių žmonių. O šiaip pažiūrėjus pasaulinius patentų duomenis, tai JAV aiški lyderė, nors ten dundukų pilna, tačiau tuos, kuriuos išmokina, išmokina gerai. Europai tas pats galioja.
Tai Kinija tikrai pradės ir savo produktus gamint nuo a iki z, tačiau Indijoje šia linkme judama daug sparčiau. Jų mokslas labiau integruotas su Vakarais
Sloth 2010-09-22 21:46
Dėl JAV būtent decentralizaciją ir turėjau omeny, Kinijos atveju visiškas decentralizavimas valstybę sugriautų, kadangi yra daug autonominių regionų, kuriuose gyvena praktiškai net ne kinai. Pačių tų tikrų kinų, tarp kitko, Kinijoje yra ~800 mln. Ir dydis yra esmė, kadangi centralizuojant mažą valstybę aiškaus skirtumo dėl korupcijos nesijaučia, o didelėje - pats matai. Bet su tuo kovojama nuolatos.
Taip, tą ir turėjau omeny, kad tai priemonė palaikyti rėžimui. Po Kultūrinės revoliucijos kinai nelabai turi savo identitetą, todėl be aiškaus ir griežto rėžimo dabar jie tiesiog pražūtų, kas mano galva baigtųsi ne vietine, o pasauline katastrofa. Taipogi kultūrinės revoliucijos aš nelaikau dabartinės kinų valdžios darbu, lygiai taip pat, kaip dabartinės rusų valdžios nelaikau Stalino įpėdiniais.
Atkreipk dėmesį į JAV patentų kūrėjų pavardes. Kiek iš jų yra stambios firmos bei kiek tarp paprastų patentuotojų ar mokslininkų yra azijietiškos kilmės pavardžių. JAV mokslas yra tokio aukšto lygio tikrai ne dėl pačių amerikiečių gabumo. Viską lemia pinigai, investicijos ir protų pritraukimas. O ko ko, bet pinigų Kinijai pastaruoju metu netrūksta.
Dėl Indijos, taip, Indija sparčiai kyla, bet daugiau švietimo srityje. Kinija kyla ekonomiškai. Mano galva jos abi ir sudarys naujo pasaulio ašį. Tarp kitko, Indijoje lygiai tokia pati atskirtis tarp turtingųjų ir vargšų, tarp kaimo ir miesto, korupcija ten taipogi labai didelė. Vienintelis Indijos pranašumas - išlaikytas mentalitetas. Demokratijos pranašumu tikrai nelaikau.
Skeleton 2010-09-22 23:26
Linksmas rašinėlis.
Dabar jau visi pasistengė pamiršti, tačiau apie 1985-1990 metus irgi labai populiari buvo mintis kad "amerikos amžius pasibaigė", JAPONIJA bus naujoji supervalstybė. Paskaitykit tuometines publikacijas ir fantatinius kurinius.
Vienas rusijos kunigaikštis (caro pusbrolis) savo atsiminiuose rašė kad išsaugojo laikraštį, kuris skelbė apie atėjusį "amerikos galą". Laikraštis buvo išspausdintas..... 1893 metais.
O "amerikos galo" kaip nėr taip nėr
Skeleton 2010-09-22 23:41
Nobelio premijos laureatu yra DAUG didesnė nei gimusiam bet kur kitur pasaulyje.
Sloth 2010-09-23 00:00
Wow, kaip smagu, savo teiginiu tik patvirtinai mano mintį. 70 proc. tuo metu dirbo JAV. Dabar man paaiškink, ar taip yra dėl mistinių "amerikiečių" super galių, ar dėlto, kad jie skiria pakankamai didelį finansavimą mokslui? Paskutiniu savo teiginiu vėlgi tik patvirtinai mano mintį. Taigi tau reiktų padaryt išvadas : išmokti skaityti.
Aš suprantu, kad tu prisikabinai prie mano minties apie vakaruose smunkančią pagarbą mokslui ir pasiryžimą mokytis. Bet tai yra tiesa. Palyginkim skaičius paprasčiausiai. JAV gyventojų tarkim 300 mln. Gal tik 5 proc. įdomu mokslas ir jie nori tuo užsiimti. Tuo tarpu kokioje Kinijoje ar Indijoje yra virš 1 mlrd. gyventojų, iš kurių mokslas domina gal kokių 15 proc. o likę jaučią pagarbą tiems, kurie mokosi. Tačiau šiuo metu tie JAV 5 procentai juos lenkia. Kodėl? Todėl kad Azija neturi reikiamos įrangos ir infrastruktūros bei išplėtotos švietimo sistemos, kad galėtų tuos žmones iškelti ir sudaryti sąlygas. Tačiau pats pagalvok, kas bus, kai tos sąlygos bus suteiktos.
Teiginys apie "Amerikos galą" 1893 m. kada JAV net nebuvo viena iš stambesnių žaidėjų apskritai yra juokingas. Jau nekalbant apie tai, kad jam neturi jokio pagrindimo išskyrus tas dėdė ten ir ten rašė.
Apskritai, niekas nekalba apie Amerikos galą, jei tu kažkur tai įžvelgi, vėlgi, pasikartosiu, išmok skaityti.
Skeleton 2010-09-23 00:29
Mamma mia
Dar vienas konspirologas neskiriantis banknoto nuo obligacijos
Prisiminkite, kas atsitiko atėjus krizei? Doleris nuvertėjo? Kurgi ne, dolerio vertė PAKILO Beje, tokią pačią tendenciją galite įžiūrėti ir per Didžiąją Depresiją. Doleris buvo DIRBTINAI devalvuotas aukso atžvilgiu, tačiau dolerio perkamoji galia (prekių atžvilgiu)... pakilo nuo 1929 iki 1933
Tai tiek apie baisiąją dolerio infliaciją
Supraskite, niekas NIEKAS pasaulyje nekaupia "dolerių" t.y. banknotų/pinigų. Kinijos ir kitų šalių centriniuose bankuose kaupiasi JAV iždo OBLIGACIJOS. Tai nėra tas pats.
Obligacija yra iš esmės vyriausybės skolos raštelis, įsipareigojimas kažkada ateityje (pavyzdžiui po 30 metų) sumokėti XX dolerių
Pavyzdžiui, sakykime tu nori pirkti sakykime televizorių. JEIGU pardavėjas sutinka iš tavęs paimti skolos raštelį, pinigai jūsų sandėriui nereikia iš viso! Tau nereikia skubiai ieškoti pinigų spausdinimo mašinos
Kinijos - JAV prekybiniai santykiai funkcionuoja analogiškai. Amerikiečiai sumoka doleriais už kinietiškas prekes doleriais, kiniečiai už dalį dolerių perka į JAV iždo obligacijas, užuot pirkę amerikietiškas prekes. Taip doleriai apsuka savo ratą, niekur nedaugėdami ir nemažėdami. Taip atsiranda JAV prekybos deficitas ir DIRBTINĖ paklausa kinietiškoms prekėms. Atkreipkite dėmesį šitas procesas - tai KINIJOS (be JAV) pasirinkimas.
Kaip bus bandoma išeiti iš šitos kebeknės - trilijono dolerių vertas klausimas
Skeleton 2010-09-23 00:56
Tai jūsų visiškai iš lubų sugalvoti skaičiai.
Sloth 2010-09-23 01:21
Būtent, kad iš lubų, bet tik skaičiai, tačiau su mentalitetais abiejų regionų esu pakankamai nemažai susipažinęs.
O Dėl pinigų aš tą ir turėjau omeny ir mano galva tie kultūriniai skirtumai kaip tik yra palankesni Azijai, vien žvelgiant istoriškai, Azija pirmavo pasaulyje nuo gal 5 tūkst. metų prieš mūsų erą, iki maždaug 16to mūsų eros amžiaus. Jie turi gan ilgą kultūrinį testinumą pralenkiantį tiek Europiečius, tiek Amerikiečius, taigi kodėl jie negalėtų atgauti dominavimo turėdami tam tinkamas sąlygas? Vienintelis būdas yra vakarams tiesiog jėga neleisti perimti pozicijų.
P.S aš nesirėmiau viena teorija. Dėl švietimo aš nuo pat pradžių tą ir turėjau omeny, kad tai yra valstybės mentaliteto bei investicijų ir infrastruktūros išplėtojimo derinys.
Arns 2010-09-23 10:12
Vau, o žinojai kad kiekvienas gimęs JAV(tegu ir ore) gauna iš karto JAV pilietybę? Tai visų pirma. Antra, peržvelk pavardes, dauguma azijietiškos ar ispaniškos kilmės, radau ten bent vieną ir tikrą arabą. Na, o likę tikri amerikiečiai, gimę beveik visi dar prieš II pasaulinį karą. Tad ar statistika kartais nemeluoja?
Čia tavajam teiginiui, kad amerikietis moksleivis realesnis kandidatas į Nobelio premiją, nei kurios nors kitos šalies
Skeleton 2010-09-23 19:01
Mm... prie ko čia pilietybė? Aš tikrinau būtent gimimo vietas, t.y. ar Nobelio premijos laureatas gimė ir užaugo JAV, baigė ten mokyklą/universitetą, t.y. ar laureatas yra amerikietiškosios kultūros produktas. Ar imigrantas, į ameriką "nutekėjęs protas".
Pasirodo absoliučią daugumą laureatų sudaro būtent JAV gimę ir užaugę amerikiečiai.
Šiaip nedidelė pataisa dėl pavardžių:
Ispaniškos arba "azijietiškos" pavardės savininko protėviai galėjo gyventi JAV dar nuo XIX amžiaus...
Arns 2010-09-23 19:26
Manau nereiktu pamirši tokio dalyko, kad integracija į JAV praktiškai neegzistuoja. Dauguma užsieniečių bendruomenių JAV gyvena savoje kultūroje. Pamiršai jog yra kinų, graikų, italų ir t.t. kvartalai? Savu laiku ir lietuviai Čikagoje kūrėsi ne bet kur... Taigi, kad gimė JAV, kad mokėsi JAV, kad dirbo JAV, tai dar nereiškia jog jis yra grynas amerikietis, kuriam JAV yra daugiau nei vien gimimo vieta.
Komentuoti gali tik registruoti lankytojai.
Neregistruotiems lankytojams komentavimas uždraustas siekiant sumažinti
paviršutiniškų, beverčių ir įžeidinėjančių žinučių kiekį.
Vadim Volovoj. Kas yra Kinijos grėsmė pasauliui?