Komentarai Prisijungti
Viršuje: Seniausi | Naujausi
rwc 2011-03-22 12:57
Nuo kada kiniečiai rečiau serga genetinėmis ir vėžinėmis ligomis? Gal jie kokie nors robotai be DNR ir telomerų?
Genetines ligas lemia:
- kraujomaiša (būdinga visoms valstybėms, ypač kur socialinė atskirtis tokia ryški kaip Kinijoje)
- statistika (kad iki tam tikro amžiaus pasireikš genetinis efektas, nepriklauso nei nuo regiono, nei nuo mitybos, nei pragyvenimo lygio).
Vėžines ligas lemia:
- genetika (žr. aukščiau)
- kancerogeniniai faktoriai (Kinijoje jų gerokai daugiau - dėl "nešvarios" pramonės ir pan.)
- statistika (kad vienodomis sąlygomis iki tam tikro amžiaus pasireikš vėžys, nepriklauso nei nuo regiono, nei pragyvenimo lygio).
O gal:
- diagnostika? Vakaruose dažniau vėžys diagnozuojamas dar nepavojingose stadijose? Mažiau kyla komplikacijų?
- vidutinis amžius? Vakariečiai dažniau sulaukia tokio amžiaus, kai pasireiškia vėžiai, parkinsonai, alzheimeriai?
Arns 2011-03-22 15:13
Nepaneigsime fakto, kad alkanas žmogus siekti noro turi daugiau negu sotus. Plius jau paminėta, kinai perka patentus, siunčia studijuoti savu sžmones ir jaučiamas progresas visose srityse.
Kas dėl "žinoma tik dveji metai" yra netiesa, Berzynsky(buvęs JAV prezidento patarėjęs) dar apie 1992 metus išleistoje knygoje mini kelias ateities supervalstybes, t.y Kinija, Indija ir Brazilija, kurios smarkiai vejasi ir greitai gali perimti pasaulio kontrolę. Kai JAV vis labiau skęsta savose problemose, kurias stiprina tai jog nebėra noro stengtis, konkurentas SSRS žlugo, ir tai kas telkė dabar nebeteko prasmės. Minima kad pavyzdžiui ES vien dėl savo vidinių nesutarimų negali prisiimti jokios pasaulinės atsakomybės ir pan. Na kiek nukrypau į šalį, bet tik norėjau pasakyti, kad mums gal būt Kinija dėl asociacijų su pigiomis prekėmis ir atrodo kaip vargana šalis apsirėdžiusi kažkur rastais brangesniais rūbais. Ne, ši šalis jau senai auga ir auga tokiais tempais kuriais neaugo jokia pasaulio valstybė per visą istoriją.
Vytax 2011-03-22 16:07
Terminas „supervalstybė“ yra labai neapibrėžtas ir jis priklauso nuo to kokią valstybės vertinimo skalę pasirenkame.
Man Kinija asmeniškai nėra ir greitu nebus „supervalstybe“. Tereikia sau pačiam užduoti klausimą: Ar Kinija yra ta valstybė kurioje norėčiau gyventi? Tikrai ne. Ar ateityje norėčiau gyventi Kinijoje? Ir vėlgi - ne.
Vis dėlto tai šalis kurioje klesti laukinis ir žiaurus kapitalizmas. O valdžios sprendimai orientuoti į to kapitalizmo skatinimą, bet ne į žmonių gėrovę. Taip, pragyvenimo lygis ten kyla, bet socialinė atskirtis nuo to nemažėja. Kaip bebūtų bet spausdintuvų ar televizorių mikroschemas ten lituoja tikrai ne viduriniojo sluoksnio darbininkai.
Ir didžiuliais ekonominiais šuoliais labai žavėtis nereiktų. Nes kaip istorija rodo, kad kiekvienas didžiulis ekonominis augimas užsibaigia didžiuliu ekonominiu „boom“.
Skeleton 2011-03-25 23:12
Trumpalaikių tendencijų, "trendų" analizė yra pats juokingiausias užsiėmimas.
Pagal 2004-2007 tendencijas buto Vilniuje kvadratinio metro kaina jau turėjo viršyti 20 tūktančių litų. Paskutiniais metais Kinijos augimas darosi vis labiau panašus į klasikinį ekonominį burbulą...
faktas 2011-03-25 23:35
Trumpalaikė tendencija, o pats rašot apie Gorbačiovo laikus.
Sloth 2011-03-26 13:41
Ir vėl ginčai dėl Kinijos. Nebe daug trūksta, kuomet atsibos jau ir aiškinti, kokia yra reali Kinijos padėtis. Kiekvienoj įrodai, pateiki argumentus, bet sekančioj temoj vėl viskas lyg iš naujo, išankstinius nusistatymus sunku pakeisti, ar ne?
Kinijos Sveikatos apsauga :
Enternald iš dalies teisus, vaikų nutukimai ten yra didelė problema. Kodėl taip yra? Todėl, kad vidurinės klasės kinai nori parodyti, kad jie yra naujosios kartos kinai, todėl rengiasi ir elgiasi kuo vakarietiškiau, taigi nenuostabu, jog karts nuo karto, norint parodyti savo vakarietiškumą nusiveda vaikus į KFC ir MC. Po to seka tai, kad suaugę ir mąstantys tėvai valgo tradiciniuose kinų restoranuose, o vaikus tenka atskirai vesti į greito maisto užeigą. Savo vieninteliam vaikeliui juk neatsakysi?
Visuomenė nors ir vartoja tradicinę mediciną, tačiau labai sparčiai vystoma ir vakarietiškoji. Apskritai, Kinijoje yra netgi dviejų medicinų studijos, vakarietiškos ir senosios. Ir net nebandykit kliedėt, kad ta senoji tai pseudomokslas ir pan, viskas ten pakankamai rimta, kad galėtų tapti rimta sritimi. Pats vakariečių "rytų medicinos" suvokimas yra labai klaidingas ir apipintas gausybe įvairių mitų, todėl gal nesiplėsiu juos aiškinant...
Joks TSRS scenarijus neįvyks, ligoninių infrastruktūra smarkiai plečiama. Didesnių miestų ligoninės niekuo nenusileidžia vakarietiškosioms.
Genetiškomis ligomis kinai tikrai serga ne rečiau nei kiti pasaulio žmonės, o vėžinių susirgimų ten yra tikrai labai daug. Tik, kaip kažkas ir minėjo, kinų mentalitetas čia kiša koją. Kinai yra apskritai labai ramūs ir neskubantys kažką atlikti žmonės, todėl neretai jie nesiskubina ir kreiptis į gydytojus. Dažniausiai tai padaro tik tada, kai koks nors organas būna praktiškai prarastas.
Tačiau apskritai, vertinant, kinai turi smarkiai didesnes perspektyvas į sveikatą negu vakariečiai. Kodėl? Todėl, kad jie senatvėje nepraranda optimizmo ir veiklumo. Parkai nuolatos būna perpildyti sportuojančių kinų, tiek vaikų, tiek suaugusiųjų, tiek senolių. Kinai yra tiesiog veiklesni žmonės, kurie savo sveikatą vertina ir pradeda ją puoselėti anksčiau.
Žinoma, labai sunku įvertinti taršos įtaką. Kuri, jei nebus sutvarkyta, sužais čia svarbiausią vaidmenį. Tačiau po šiai dienai situacija yra tokia - kinai yra savo gyvenimo būdu žymiai sveikesni nei vakariečiai. Vien todėl, kad jie dirba, juda, sportuoja ir bendrauja, taipogi vyresnioji karta vis dar maitinasi sveikai.
Vytax, tavo argumentai apskritai žudantys.
Daug tų pačių amerikiečių renkasi gyvenimą Kinijoje, aš taipogi visai mielai ten pagyvenčiau. Taigi, pagal tavo logika Kinija JAU DABAR yra supervalstybė. Protinga, tikrai protinga. Turbūt niekada nepagalvojai, kad gyvenimo vietos pasirinkime didžiausią vaidmenį sužaidžia prisirišimas prie draugų, šeimos ir savo krašto? O ne ekonominiai rodikliai. Tie patys Lietuvos emigrantai dauguma net neįsivaizdavo, kad apsigyvens UK visam laikui, tačiau kai ten pat sugūžėjo praktiškai visi draugai tiesiog nebeliko dėl ko grįžti.
Socialinė atskirtis mažėja, ir mažėja dideliais tempais, nereikia kliedėti apie tai, ko nesuprantat.
Didieji ekonominiai burbulai susidaro ten, kur kapitalizmas yra nekontroliuojamas. Kinijoje jis nors ir laukinis, bet prilaikomas valstybės, kontroliuojamas ir skatinamas tam tikra kryptimi. Pasiskaitykite, pavyzdžiui, apie Šanchajaus nekilnojamojo turto burbulą. Tarp kitko, man apskritai labai įdomu, ar yra buvęs ekonominis "boom" ne demokratinėje valstybėje? Pats tokio atvejo nežinau, apšvieskite, jei kada nors tai yra įvykę.
Vėlgi, sakai, kad valdžia težiūri į kapitalizmo skatinimą. Taip, į tai kreipiamas didžiulis dėmesys. Kapitalizmo skatinimas ---> Ekonomikos augimas ---> Geresnės žmonių gyvenimo sąlygos. Jei neįžvelgi loginio ryšio, tai čia jau tavo problemos.
rwc 2011-03-26 14:15
misticizmo, kitoniškumo, "neklystamumo". Už tai, kad pateikia ją kaip panacėją, pilnavertį mokslinės medicinos pakaitalą.
Ir va- rezultatas: susipriešinimas. Rimti mokslininkai nenori kišti nagų prie tradicinės medicinos, o šarlatanai atmeta mokslą ir bruka "alternatyvą".
Išties, mums iš kiniečių daug pasimokyti. Tiek medicinoje, tiek kitose srityse. Jie iš mūsų mokosi, o mes iš jų ne - todėl ir gaunasi, kad kiniečiai mus vejasi ir galų gale aplenks. Jei patys nepakeisime požiūrio.
Komentuoti gali tik registruoti lankytojai.
Neregistruotiems lankytojams komentavimas uždraustas siekiant sumažinti
paviršutiniškų, beverčių ir įžeidinėjančių žinučių kiekį.
Nuosmukį išgyvenanti Amerika netenka supervalstybės statuso?