Komentarai Prisijungti
Viršuje: Seniausi | Naujausi
Liootas 2012-07-26 11:50
Kazachstane nuo nepriklausomybės atkūrimo 1992 m. šalį valdo tas pats prezidentas. Jau vien tai pasako, kad demokratijos šalyje maža. Tad šalis europietiška pataps tik išsilaisvinusi iš autoritarizmo gniaužtų.
slack 2012-07-26 13:29
laisva rinka naudinga tik toms šalims kurios daug eksportuoja.
vvv2 2012-07-26 14:29
- o pats pagrindinis Lietuvos stabdys yra taupymas.
kionig 2012-07-26 14:37
vvv2 2012-07-26 14:47
- tai yra "kvailių baubas", mokesčiai tam ir mokami, kad juos išleisti visuomenės reikmėms!
kionig 2012-07-26 15:02
, gal pavardink labai įdomu pamatyti, ko šiandien visuomenė nori, ar tikrai nori leisti mokesčiams išsivaikštyti po kitas ekonomikas?
vvv2 2012-07-26 15:05
- neturiu nieko prieš kontrolės sugriežtinimą iš opozicijos atstovų, bet esu kategoriškai prieš nepagrįstą šmeižtą!
sabotan 2012-07-26 15:27
gal nenusisnekek.
keine_lust 2012-07-26 17:39
Tokie "ekonomistai" kaip tu Graikija ir nuvede, iki to, kur dabar ji yra.
Swift RR 2012-07-26 19:21
Toks jausmas kad mūsų valdžia yra durnių laivas, kuris neskęsta, o atvirkščiai- išdidžiai plaukia...
qriuqriu 2012-07-26 19:34
oho ambasadorius su kokiu patosu....apie demokratija, kai merus renka partiniai, o pagal sarasus partiniai i Seima isitrina...ir emigruojanciu nuo tokios demokratijos vis daugiau, del kazachu nepergyvenkit jiems ne lietuviu saule sviecia greiciau jau jungtiniu emyratu...
blizzard 2012-07-26 20:17
Tai šituo straipsniu norėta pasakyti kad Lietuva nėra žemame lygyje? na aišku viskas priklauso kaip lyginsi, pagal tokią logiką galima ir sakyt kad 100 ne greitis - medis ne kliūtis..
Nieko nesakau Lietuva tikrai nėra labai jau skurdi šalis, o, bet, tačiau jeigu pvz Lietuvoje kas nors griežtai užsiimtų prižiūrėti korupciją tai mes per metus laiko nusiristume iki Afrikos lygio. Tą supranta ir tie patys politikai, bijo ką nors daugiau tvarkyti šia tema, nes žino jog jeigu sustabdys korupciją ir kyšininkavimą tai vidurinioji klasė išvis išmirs tą pačią dieną. Čia ir pasireiškia visas Lietuvos kaip valstybės ekonomikos nebūvimas ir visos šalies trapumas. Nėra stengiamasi sukurti netgi normalaus užmokesčio, kaip palyginimui daugumoje Europos valstybių atlyginimai svyruoja nuo 1500 - 10000 eurų į rankas, tuo tarpu pvz naujas automobilis (pvz nissan juke) kainuoja nuo 30000eurų, o kas pas mus? algos svyruoja nuo 800-5000lt o tokios pat klasės naujas automobilis kainuoja nuo 60-70tūkst. lt.. jaučiate skirtumą, ten ne tik kad atlyginimai normalesni, bet kartu ir kainos žemesnės.
Sunku suprasti kodėl pvz Šveicarijos senamiestyje tikrai prašmatniose parduotuvėse galima nusipirkt batų nuo 80 iki 300eurų, tuo tarpu Lietuvoje kažkokiam nupiepusiam turgelyje miesto pakraštyje kažin ar rasi normalių batų pigiau nei už 100lt nekalbu jau apie Akropolius ir kitokias parduotuves kur kainos prasideda nuo 150-200 už normalesnius batus, kaip taip gali būti kad pirkdamas prekę užsienyje tu dar sutaupai, kai į tavo prekės kainą įskaičiuojami siuntimo mokesčiai, gal net muitai perkant iš pvz kinijos> Na o čia turginiai perka "fūrom" ir jiems vis vien išeina brangiau nei man pirkti vieną prekę ir ją siūsti per pusę pasaulio.. kažkokia mistika..
immortallt 2012-07-26 22:00
Blizzard, baik kalbet nesamones apie automobiliu kainas. Tai tarptautine preke ir palygink ta pacia Airija ir Norvegija, irgi bus skirtumas. O cia problema ta, kad mes dar trumpai esame kapitalistineje santvarkoje.
Blizzard, kiek yra 80 euru ? Kur batus gamina ? Medziagos, is kuriu gamina batus, kur gaminama ? Tai baik nusikalbeti vel.
Baikit nusikalbeti apie tai, kad Lietuva turi intensyviai skatinti ekonomika. Mes esame maza atvira rinka. Pinigai isleisti vartojimo skatinimui nueis i uzsieni ir tiek, o mes turesime toki deficita kad tada jau ir as emigruosiu. O pasvaicioti, reikia skatinti moksla, versla ir pan gali kiekvienas. As galiu sakyti, kad reikia per du metus pastatyti termobranduolinius reaktorius ir tiekti elektra visam pasauliui. Lygiaverciai pasiulymai jusu variantams.
nondescript 2012-07-26 22:32
Ok, išleidi pinigus, nebeturi pinigų, kokios garantijos, kad pinigai sugrįš, ar kad bent pasiliks Lietuvoje? Kokios garantijos, kad verslininkai neįnvestuos jų svetur? Kokios garantijos, kad valdžia jų neiššvaistys? Gal kažkam į kišenę ir nubyrės daugiau, bet ne tiem kurie uždirba minimumą.
Pagrindinis stabdis yra korupcija ir žmonių pasyvumas.
blizzard 2012-07-26 22:40
Ir ką gi tu siūlai daryt? taip gyvent kaip dabar yra? pvz Lietuvoj tik 200000 žmonių dirba privačiam sektoriui, tik 35000 žmonių gauna 10000lt į rankas, 50proc. Lietuvių dirba už 800lt į rankas. Gal tu tiesiog nesusigaudai kokia ta situacija, tiesiog viskas laikosi ant europos sąjungos pinigų ir paskolų. Tai gal turi kokių pasiūlymų, nes pvz vyriausybė jau N metų nesiima steigti naujų darbo vietų, nesistengia taupyti, nesistengia dėl žmonių ir tai puikiai matosi žiūrint pagal kokią tik nori statistiką..
kionig 2012-07-26 23:09
Tai aš irgi esu kategoriškai prieš nepamatuotus svaičiojimus, kaip taviškiai. Prisiminiau, tai keinsistinės(keynesian) ekonomikos sampratos pasekmė tikintis įsukti stagnuojančią ir toliau stagnuosiančią ekonomiką...
immortallt 2012-07-26 23:58
Oi blizzard, tai tu nesigaudai ka kalbi. Jei pas mus 50% gauna minimuma, tai paaiskink, is kur tiek automobiliu ? Is minimumo jokios geldos neislaikysi.
Del batu tu dabar man paaiskink, batus pagamino Kinijoje. Jie jiems kainuoja pagaminti 20 euru. Eksportuoja i Europa, prisideda PVM, muitas, atvezimas ir savikaina 30 euru. Lietuvoje parduoda uz +- 50euru, o kaip tu sakai sveicarijoje uz 80 euru. Taigi sveicarijoje uzsideda 30 euru daugiau, kas ir leidzia islaikyti parduotuve. Kitas dalykas, vakaru pasaulyje (sveicarijoje nezinau, nebuvau ir nelabai kas is pazistamu buvo), daug kur vienoje parduotuveje prekiu apyvarta i kvadratini metra yra daug didesne. O jei tu ten buvai kokiam puskaimy, tai nelygink su Akropolio kainomis.
Del skolinimosi ir ekonomikos skatinimo. Jei seksime JAV pavyzdziu, skatinti nauju automobiliu pirkima - mes ju negaminame ir neskatintume savo ekonomikos. Jei dirbtinai pakelsim pajamas sumazindami mokescius, pridedami ismokas, tai pinigai bus isleisti ant ivairiu prekiu, kuriu, geriausiu atveju 50% bus lietuvisku. Kas vyksta toliau ? Toliau investicija neatsiperka. Kas vyksta dar toliau ? Iskraipoma rinka ir destabilizuojama situacija bei prasideda zaidimas pavadinimu Vabank. Jei sustreikuoja pagrindines eksporto partneriu ekonomikos, tada vis tiek ragai, nes vidinis vartojimas mazoje atviroje ekonomikoje priklausomas labai stipriai nuo isores, nes mes niekada gyvenime negalesime visko pasigaminti, niekada neturesime savo istekliu ir turesime vykdyti prekyba.
Dabartinis variantas - taupyti. Yra ilgalaikis sprendimas. Tai skaudu, nemalonu dabartinei kartai, bet sitaip problemos sprendimas ne atidedamas, o problema sprendziama dabar. Graikai dare tai, ka siulo cia kai kurie - skolintis ir skatinti vartojima. Kur dabar jie ? Italai, prancuzai, ispanai, portugalai dare butent tai, kur jie dabar ? - Metomi jiems namiokai, kad teks samdyti Lietuvos premjera - Kubiliu. Kur yra JAV ? Mazdaug kur buvo graikai, kol nesuprato, kad batai. Bet amerikonai is sitos situacijos iseis kitaip - jie skolinasi savo valiuta, tad tiesiog paleis infliacija/prades masiskai spausdinti dolerius ir viskas. Tiesa, niekas jiems nebeskolins taip pigiai. Tai kad ju reitingas nukrito nuo AAA jau yra savotiskas vadoveliu perrasymas, nes vadoveliuose buvo teigiama, kad JAV obligacijos yra "risk free" - be rizikos, bet jau net amerikonu kompanijos, kurios visad palankiai vertina JAV bei patiria spaudima nedaryt kitaip, buvo priverstos nuleisti reitinga.
Supaprastinti situacijai, isivaizduokite, Lietuvoje yra imone, kurioje dirba kokie 100,000 zmoniu is 1,000,000 viso dirbanciuju. Gaminate koki masinio vartojimo produkta, kuri perka visi. Laikantis jusu pasiulymo, pakeliame algas savo darbininkam nuo 1000 iki 2000 ir tarkim, prekes vartojimas priklauso tiesiogiai nuo algos. Taigi 10% populiacijos pirks 100% daugiau produkcijos. Likes 90% pirks tiek pat, tad bendrai pajamos padides 10%. Tuo tarpu islaidos algos padidejo 100%. Kas is to islosia ? Likusi rinka. Teoriskai, jei taip elgtusi visi rinkos dalyviai - tada pakeli ekonomika. Bet kaip tai pakeli ? Dirbtinai. Tu per prievarta siulai didesne alga, nei yra rinkos pusiausvyra. Toks taskas ilgu laikotarpiu nera stabilus. Kodel ? Isivaizduok. Darbuotoju gali rasti uz 1000LT dirbanciuju, tuo tarpu konkurentai samdo uz 2000. Ka tai reiskia ? 1) Tavo kastai mazesni 2) Tu gali parduoti pigiau ir atimti rinkos dali 3) Tu gali uzdirbti didesni pelna ir sparciau tobulinti produkta/investuoti i gamybos didinima. Kas vyksta tada ? Atsiradus konkurentui, kuris elgias ne is idejos, o kaip vercia ekonomika, tures sumazinti algas iki artimo rinkos lygio. Jei to nepadarys, kas tada ? Tada imonei ilgainiui bus bankrotas arba ispirkimas is sukaupto pelno bei restrukturizacija ir integracija i pelningesne imone.
blizzard 2012-07-27 14:55
Matau kad tu pats nelabai gaudaisi kuri dalis gyventojų yra korumpuoti ir kiek yra nesumokama mokesčių valstybei. Legaliai 50 proc gyventojų dirba už 800 į rankas, bet niekas nežino kiek jie dar gauna į vokelius, kas yra didelė ir labai aktuali problema šiuo metu ir pati įmonė yra priversta taip elgtis, nes jeigu mokės tuos 800lt tai neras dirbančių, o jeigu mokės 1000+ tai bankrutuos dėl mokesčių naštos ir netik.
Iš kur tiek automobilių? ko tu manęs klausi? didžioji dalis žmonių sukasi kaip gali gryžta iš darbo ir eina į kitą darbą tą pačią dieną, spekuliuoja, gabena kontrabandą ir t.t. gal tau netenka su tuo susidurt, bet galiu pasakyt kad kokie 60proc. dyzelinių automobilių gatvėse važinėja su užsienietišku dyzelinu jei netiki gali prie bendzino kalonėlės pastovėt 15mins ir pažiūrėt kiek iš to automobilių srauto užsuka į degalines užsipilti kuro. O gal gali pasakyt kodėl pvz savaitgaliais automobilių bnematyt? gali važiuot nors ir prieš eismą - gatvės tuščios, nežinau kaip kur kitur bet kaune būtent toks vaizdas, jeigu jau taip visi gerai gyvena tai kodėl savaitgaliais nevažinėja kur nors? bėda ta kad taupo kuro ir automobiliu važiuoja tik į darbus arba ten kur yra būtinybė. Pvz kokia dalis tik išsilaikiusiūjų teises ant savęs registruoja automobilį? didžioji daugumą automobilį registruoja ant šeimos nario nes tik tokiu būdu privalomasis draudimas tau nekainuoja 2000lt, įsivaizduok studentui reikia automobilio, ir tik privalomasis draudimas kainuoja iki 2000lt.. čia žmonės dirbantys gaili naujasnem automobiliui casko draudimui tiek išleist, o čia studentui kuris kažin ar daugiau nei už minimumą galėtų dirbti tokie mokesčiai užmetami..
Na dėl skolinimosi aš nieko nesakiau, bet kur mes sutaupom tai irgi nematau, nematau kur tos Lietuvos santaupos, už tai kasdien vis gilyn į skolas lendam nors nieko nedarom tik taupom.. Tai dar palauk kol ES nustos paramas teikti, tada pasimatys kokiam giliam šūde sėdim, nes niekas nei kelių netvarkys nei kaimo plėtros projektus vykdys, nei kokius realybės šou galvos, nei tos pačios dainų dainelės kažin ar finansuos..
Tu kažkaip galvoji kad visi čia gražiai moka mokesčius, eina į darbus kad niekas negauna 800 į rankas ir kad tokie atlyginimai jau senai praeitis, tačiau taip nėra.
Tai tu tada man paaiškink kas tie batai yra šveicarui kuris gauna nuo 5000 eurų į rankas mėnesiui ir kas tie batai yra Lietuviui kuris gauna 800lt į mėnesį? ir kokia tam šveicarui turi būti nuomos kaina, jeigu tarkime Lietuvoje kauno akropolyje nuomos kaina sudaro 50 tūkst. lt mėnesiui, o toje pačioje urmo bazėje 20000lt mėnesiui? Patikėk ne kaimuose buvau, buvau ir pačioje sostinėje ir Ženevoje. Tu lygink ne kainą, bet procentaliai atlyginimus su kainom.
titas 2012-07-27 15:32
siaip lietuvoje oficialiai 20% gauna minimuma kiek is ju gauna vokeliais - nezinia..
blizzard 2012-07-27 15:36
Tai minimumas 640 į rankasne 800 jaučiu kad 50proc gyventojų gauna nuo 640 iki 800 į rankas. O kad jie vokeliuose gauna tai faktas, nebent kokios valytojos negauna, jeigu negautų vokeliuose tai ne tik kad nedirbtu bet ir neišgyventų už tiek..
Komentuoti gali tik registruoti lankytojai.
Neregistruotiems lankytojams komentavimas uždraustas siekiant sumažinti
paviršutiniškų, beverčių ir įžeidinėjančių žinučių kiekį.
Kodėl Lietuva pažengė toliau nei dvylika „tarybinių sesių“