Kodėl vokiečiai sukilo prieš islamą?

Komentarai Prisijungti

Viršuje:   Seniausi | Naujausi

Aidas 2014-12-23 09:47
Reikia skirti tikejima nuo religijos. Edit: matau, kaip is eigos kuri "septynis pagrindinius religiju bruozus."
Atk 2014-12-23 10:40
Ar jis tiki ar netiki, nuo to, jei šetonas yra, šetonas niekur nedingsta. Taip pat tarkim yra kokia nors planeta ar tiki ateistas į tą planetą ar mano, kad tai pasakos, ta planeta vis tiek niekur nedingsta.
Kirtiklis 2014-12-23 23:10
Tiki į tai ko nėra ir net neturi menkiausio įrodymo kad tai iš tikro yra? Nėra planetos ir tu vis tiek tikėsi ar yra ar nėra. Ir aplamai planeta ar dar kas jokios įtakos tau nedarys, Koks tau skirtumas ar ten yra ar nėra tos palnetos, nuo to tavo gyvenimas nepasikeis niekaip.
shift 2014-12-24 01:54
Kaltinant iškraipymu būtų solidu pateikti pavyzdžių, nes kitaip tai tik tušti tavo žodžiai. Lyg tamstos žinojimas-supratimas būtų kažkokia konstanta, pagal kurią visos konfesijos turėtų "sukalibruoti" savo mokymą.
Arns 2014-12-24 13:55
, kai religija buvo išmesta iš realios valdžios, gimė šių laikų demokratinis pasaulis. Krikščionybė visuomet siekė būti išvaizdi. Būtent todėl atsirado šventieji, kuriems buvo galima melstis kaip pagonių silpnesniesiems dievams, svarbiausiu paskelbiama Šventąją trejybę, su vienu neginčijamu visų valdovu. Visai kaip pagonybėje, tik kad bet kuris didžius religijai darbus atlikęs žmogus, galėjo pretenduoti į šventojo vardą. Naujuose kraštuose, kurie buvo "įsisavinami", senosios šventės būdavo pervadinamos šventųjų vardais ir raginami žmonės švęsti bažnyčiose (nesismulkinant, kad kiekvienas kraštas to šventojo dieną mini skirtingomis dienomis ar mėnesiais, svarbu, kad tik išstumti senąsias religijas). Galų gale skatinimas atsiversti bei melstis, pažadant sielos išsigelbėjimą, patekimą į Rojų, o netikėlius (tarp jų ir netikinčiuosius ar ne tos religijos išpažinėjus) grasindavo po mirties kentėti "amžinose pragaro kančiose". Kas čia kitas, jei ne bandymas įsigalėti bet kokia kaina?
Atk 2014-12-24 14:15
Vienas stačiatikis atrodo sakė. "Mylėkite priešus savo, o ne savo priešus, kitos tautos varykit." Nors atrodo, ką čia būtų galima iškraipyti tokiose žodžiose Jėzaus "Mylėkite savo priešus!" O egoizmas žmogaus labai gudrus, jis net tokius konkrečius ir akivaizdžius pamokymus moka iškreipti. Kiek krikščionys pražudė visokių žmonių, kada vyko raganų medžioklės? Kiek jie kraujo praliejo? Šito juos Kristus mokė? Ir visas jų tikėjimas susivedė dabar į ritualus tik. Jie mano, jei vaikšto į bažnyčia, daro tam tikras apeigas, tai jau viskas normalu. Ir jų tikėjimas pavirto į kažkokį žaidimą ir žmogus rimtai į tai nežiūri. O jis turėtų į tai labai rimtai žiūrėti. Tikras tikėjimas tai iš tikrųjų pamilti tuos, ką laikai priešais savo, laiminti varančius tave. Ir neturi būti gynybos, trenkė per vieną skruostą, atsukt reikia kitą, bet čia turėjosi omenyje dvasinė gynyba, kad turi būti atviras ir dvasiška prasme nesiginti. Jei gresia fizinis įvykis, kada gali tau ar kam kitam labai daug žalos padaryti, tavo kūnui ar kito, tada galima pabandyti padaryti, kad žalos būtų kuo mažiau, bet dvasine prasme gintis negalima. O kaip reaguoja koks nors žmogus, jam jei net netyčia ant kojos atsistosi jis jaug gali pradėt purkštauti, gintis, įžeidinėti, kad neva tu jau didžiausias priešas, tik ir norėjai jam specialiai ant kojos užminti. Ar užgausi jį, jis irgi jei stipresnis, tuč tuojau bandys atkeršyti, dažnas žmogus, taip pat ir dažnas krykščionis, turbūt. Arba atims piniginė, tai į policiją skambins. O ką Jėzus sakė? "Jei atima apsiaustą, atiduok ir marškinius." O kas iš krikščionų vykdo šituos Jėzaus pamokymus? Tik vienetai nebent. Kiti pikti kaip vilkai ir iš karto teisti linkę, jei kažkas juos užgaus, o ką sakė Kristus dėl teismo? Neteiskite ir nebūsite teisiami. Dar. stačiatikis dvasininkas. atrodo laimino povandeninį raketą, kuri turėjo žalos daug padaryti.
vytra 2014-12-29 15:45
- Paaiškinimas tai paprastas: tuo metu krikščionių bažnyčia vykdė ir visą civilinę teisę (santuokos, teismai, biurokratija), todėl "visos aukos" buvo vienaip ar kitaip nuteistos tuometinių teismų, teoriškai tai visai nesietina su tikėjimu, vadinamos "raganos" ir "raganiai" vis tik nebuvo "šventi", nesiskaitė su žmogumi, darė žiaurius eksperimentus. Vieno tokių eksperimentų yra išlikęs aprašymas: "raganius išėmė gemalą iš moters įsčių ir patalpino į kumelę, kuri kūdikį išnešiojo ir pagimdė, bet vaikis mirė po kelių savaičių". p.s. .. sakykim komunistai irgi naudojo "karo lauko teismus", kurie teoriškai neturi ryšio su komunizmo idėja.
Eidumukas 2014-12-29 18:05
Arnai, kas liečia krikščionybę ir teisę, tai dabartinė teisė yra romėniškosios (ypač civilinės teisės) ir kanonų teisės padarinys, plius barbarų kažkiek papročių. Pvz., pagal romėnų teisę sutartį reikia vykdyti bet kokia kaina, o kanonų teisė įvedė sąlygą, kad jei pasunkėją labai sąlygos vykdymo, tai kita šalis gali būti atleista nuo vykdymo ir t.t. Šiaip kažkodėl linkstama krikščionybės įtaką sumenkinti šiais laikais, nors jos įtaka didžiulė ir nors nėra vienareikšmė, tačiau be abejo turėjo daug teigiamų dalykų.