Komentarai Prisijungti
Viršuje: Seniausi | Naujausi
Transhuman 2016-12-13 00:18
O jeigu rimtai, tai protingas investavimas duoda tikrai didelę grąžą net ir tinginiams, kurie bent jau turi kažkokį finansinį raštingumą. Sakykime, tie patys 8%, o infliacija metuose - 2%. Tai po 60 metų žmogus vis tiek savo pajamas padidins daugiau nei 30 kartų, atsižvelgiant į dabartinę valiutos vertę (tikiuosi, gerai paskaičiavau, nes skaičiavau mintinai). Jeigu galvojate, kad čia yra mažai, tai siūlyčiau apsilankyti pas psichiatrą. Tiesiog kieno alga per visą darbo karjerą paaugo 30 kartų tame pačiame darbe? Sakykime, dabar uždirbi 1000 EUR/mėn "į rankas" samdomame darbe. Tai neįsivaizduoju, kaip tokiame pat darbe galėtų alga po 60 metų būti 30000 EUR/mėn pagal dabartinę vertę. Nebent kurtum savo verslą vėliau, bet čia jau yra kita sritis - tas pats investavimas (savo laiko, proto, turimų pinigų ir ko tik nori, t.y. rizika).
Ai jo, dar visiems, kurie piktinasi administravimo mokesčiu. O žinot, kam jis skirtas? Kad jūs, tinginiai, galėtumėte pinigus padėti ir nieko nedaryti, bet gauti grąžą vis tiek. Juo dengiamos visokios teisinės, darbo, rizikos vertinimo sąnaudos. Kitaip sakant, dengiamos paslaugos, už kurias tinginiai galvoja, kad mokėti nereikia. O dabar įsivaizduokite tokį investavimo būdą kaip tiesiog skolinti žmonės su vekseliu. Va tada suprasite štai ką:
1. Jūs neduosite pinigų tam žmogui, kuris neturi pastovių pajamų (arba jam pritaikysite didžiules palūkanas, kad būtų ramiau). Kitaip sakant, atliksite intuityvų mokumo vertinimą, ką bankai daro ganėtinai formaliai, kai kažkam pinigus skolina.
2. Kai žmogus yra nemokus (t.y. vėluoja mokėti už paskolą), jūs kreipsitės į antstolius, bylinėsitės, gal net advokatą samdysitės, kad tik išieškotų nemokamą skolą. Tai irgi išlaidos. Visokie marozai, kurie turi prisivogę pinigų ir vėliau juos skolina, tiesiog tokiais atvejais daužo snukius skolininkams, kad pigiau būtų. Bet ir taip ne visada paeina, nes, jeigu skolininkas bent kiek suvokia savo teises, tokius marozus gali po vieną po tokių išpuolių lengvai susodinti.
3. Suprasite, kad uždarbis tokiu būdu didesnis nei fonduose, bet procentinis uždarbis tiesiškai proporcingas sunaudotoms nervinėms ląstelėms (bet juk nieko tokio, juk žmogus pasižymi neuroplastiškumu ir jos per tam tikrą laiką vėliau atsistato, tik ne iškart). Ir žinau žmonių, kurie tuo užsiima ir iš to uždirba tiek, kad puikiausiai pragyvena.
Taip kad neverkit dėl administravimo mokesčio - jis nėra nei didelis procentaliai, nei ką. O ir turi aiškų pagrindą, kurį supranta bet koks iki ketverto datempiantis penktokėlis snarglius. O va ta SODRA, kurią čia kai kurie giria, yra šūdo krūva. Ir pasakysiu kodėl:
1. SODRA nerodo realiu laiku, kokia pensija bus mokama po sumokėtų mokesčių. Tai yra, žmonės moka mokesčius kas mėnesį. Vadinasi, logiška rodyti ir tai, kokia pensija bus mokama, jeigu žmogus sugalvos išeiti į pensiją čia ir dabar. SODRA to nerodo, nes negali. O negali todėl, kad tai yra pinigų praėdimo ir korupcijos mašina, kuri ištaško pinigus čia ir dabar ir net negalvoja apie ilgalaikį atsipirkimą. Jeigu galvotų, jie bent jau prognozes pateiktų, kurios sulig kiekvienu mokesčiu vis labiau ir labiau augtų. Beje, kaip visi žinome, tas pats Bismarkas buvo korumpuotas gyvulys, kurį ir pats Hitleris už tai niekino (bet per daug viešai jo neniekino, nes stengėsi Bismarko teiginius išnaudoti savo valdžiagyviavimui įtvirtinti). O toliau, jeigu SODRA pateiktų duomenis kaip sakau, tada ji turėtų tapti gerokai atsakingesnė, atskaitingesnė visuomenei, t.y. bet koks žurnaliūga galėtų sudirbti SODRĄ kasmet, jeigu jie pamaltų šūdą. O jie dievina šūdą malti, todėl SODRA viską taip įnirtingai ir slepia.
2. SODRA neturi lubų. Tai reiškia, kad tu tai nesąmonei gali sumokėti 700 EUR/mėn mokesčių. O gali ir 7 mln. EUR/mėn sumokėti. Bet pensija bus ta pati visiems, kas yra totali nesąmonė, nes pastarasis žmogus 10000 kartų daugiau uždirbo, kas reikštų, jog jo darbas turėtų būti atitinkamai ir įvertintas valstybės mastu. Ir čia jau ne solidarumas netgi yra - čia yra plėšikavimas. Solidarumas būna tada, kai žmogus, uždirbdamas daugiau, gauna daugiau ir pensijos metu. Kita vertus, daugiau uždirbantis žmogus turi galimybę pasirūpinti mažiau uždirbančių sveikata, t.y. fizine, psichologine ir psichine, kad jie visuomet turėtų galimybes uždirbti tiek pat kaip ir milijonierius. Čia yra solidarumas, o ne tai kaip dabar daroma - atimama iš daugiau uždirbančių ir atiduodama visokiems išgamoms, kurie net nenori dirbti. Dar pusė velnio, jeigu duodama tiems, kurie iš tikrųjų nesugeba dirbti. Tai galima pateisinti gamtos klaidomis, už kurias žmogus, siekdamas tapti evoliucijos valdytoju, kaip ir turėtų prisiimti atsakomybė. Bet kai duodama tokiems padugnėms, kurie tiesiog nenori dirbti ir stengtis dėl valstybės, tai mane jau siutina.
3. SODRA viešai neteikia savo išlaidų ataskaitų tokia forma:
a. Kiek išleista pieštukams ir kitiems šūdukams.
b. Kiek išleista atlyginimams.
c. Kiek išleista dar kažkam.
Iš esmės visų išlaidų suma turi būti lygi SODROS biudžetui. O to nėra. Vadinasi, SODROS sistema yra KORUMPUOTA.
immortallt 2016-12-13 09:33
P.S. Demo sąskaitoje per savaitę 100% grąžą lengva gauti. Pokerį žaidžiant su virtualiais pinigais irgi taip pat greitai pinigus daraisi, o kai pereini į realią sąskaitą, kažkaip tos pačios strategijos nebeveikia. Kaži kodėl?
Tiesa, galima iš jų abejų uždirbti, bet tai net ne zero sum game.
Vytax 2016-12-13 10:03
immortallt 2016-12-13 10:31
Vytax, tu supranti, kad tu čia paėmei absoliučiai ne tą? Čia kiek kiekvienos šalies FDI ateina iš pensijų fondų. Nieko bendro neturi, su tuo, kiek investuojama šalyje.
Toliau, gal gali pasakyti, kokia Lietuvos biržos kapitalizacija. Aš žinau, bet noriu, kad pats pasižiūrėtum ir suprastum.
Vytax 2016-12-13 10:54
Taip, maža. Tačiau kol nebus lietuviško kapitalo paklausos, tol nebus ir pasiūlos.
immortallt 2016-12-13 11:02
Visgi abu neteisūs, kiek kiekvienos šalies pensijų fondai investuoja užsienyje. Nyderlandai topų topas. Estų daugiau nei mūsų investuoja užsienyje ir šiaip daugmaž pagal šalies dydį (ekonomikos) ir eina žemyn. Exactly my point, esame per maža šalis/ekonomika, kad galėtum investuoti Lietuvoje daugiau nei 1/5.
Pasiūla būtų, nėra paklausos. Jei įstatymu didinsime pasiūlą, tada tik prarasim fondų pinigus ir sukelsime akcijų kainas iki neregėtų aukštumų.
Vytax 2016-12-13 11:15
Tai taip ir sakau, reikia didinti paklausą
immortallt 2016-12-13 11:55
Tada kuo čia kalti pensijų fondai? Tvarkyti reikia sistemą, įstatymus, reguliavimus bei nedaryti prievartinių mechanizmų kaip lenkai. Sugalvojo, kad reikia pigiai pasiskėlinti - ir įvedė reguliavimą, kad pensijų fondai privalo Lenkijos vyriausybės obligacijų įsigyti berods 15%. Pasiskolino nemokamai, jei ne neigiamai. Susimokėjo fondo vienetų savininkai.
Xdmin 2016-12-14 09:27
Jeigu i menesi galiu skirti 30, max 40 euru, ar apsimoka toks kaupimo budas ar visgi geriau kaip Baxuriux minejo, bandyti investuoti i save ar pirkt daiktus kurie vargu ar nuvertes? Kai pasakoja tie vadybininkai, tai viskas atrodo labai graziai, apie mokescius niekas nieko neuzsimenama.
immortallt 2016-12-14 09:42
Viskas priklauso nuo daug faktorių. Investicinis gyvybės draudimas yra du produktai. Turi būsto paskolų? Turi šeimą, kuri nuo tavęs finansiškai priklausoma? Jei bent vienas iš jų taip, tai gyvybės/sveikatos draudimas praverstų, ne tik atsidėjimas senatvei.
Jei nori tik taupyti senatvei, geriau tiesiog III pakopos pensijų fondai. Invalda tikrai turi, ir neblogai perform'ina. Tada nėra "mokesčių" už draudimą.
Komentuoti gali tik registruoti lankytojai.
Neregistruotiems lankytojams komentavimas uždraustas siekiant sumažinti
paviršutiniškų, beverčių ir įžeidinėjančių žinučių kiekį.
VU Ekonomikos fakulteto profesorius paaiškino, kas bus su pensijomis po 30 metų: „yra kur kas svarbesnis dalykas ir už SODRĄ, ir už kaupiamuosius fondus“