Ar atspėtumėte, kiek gali kainuoti pilietybė? Septynios pasaulio valstybės, legaliai ir oficialiai parduodančios savo pilietybes ()
Nauja rinka pasaulyje – pasų suteikimas mainais už tiesioginę pinigų sumą į valstybės biudžetą arba nustatytą investiciją į šalies ūkį ar nekilnojamąjį turtą. Pilietybes šitaip parduoda septynios pasaulio valstybės, o kritikai jas kaltina ne tik nuvertinant pilietybės svarbą, bet ir atveriant spragas finansiniams nusikaltimams.
Prisijunk prie technologijos.lt komandos!
Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.
Sudomino? Užpildyk šią anketą!
„Karibų fantazija“ – skelbia pavadinimas ant laivo, plaukiojančio po Karibų jūrą. Taip galima vadinti ir keturių šios jūros salų pilietybės politiką.
Pagal ją piliečiais tampa ne tik ypatingą ryšį su valstybe ilgai mezgantys ir čia ne pirmus metus nuolat gyvenantys žmonės, kaip įprasta daugelyje šalių.
Kai kuriose Karibų salose užtenka tiesiogiai ar kokios nors investicijos forma sumokėti sumą pinigų ir pilietybė suteikiama iš karto.
Nebūtina pragyventi nė kelių dienų per metus, ką jau ir kalbėti apie vietos įstatymų, kultūros ar kalbos išmanymą. Antigvos, Barbudos ar Grenados piliečiu galima tapti sumokėjus 250 tūkstančių dolerių.
Dominikos piliečiu – užtenka šimto tūkstančių. Tai pigiausia pilietybė pasaulyje.
Tokią taktiką prieš tris dešimtmečius pradėjo 250 tūkstančių dolerių prašantis Sent Kitsas ir Nevis, turintis maždaug tiek gyventojų, kiek Alytus.