Komentarai Prisijungti
Viršuje: Seniausi | Naujausi
rwc 2011-04-15 00:35
Siūlyčiau prieš svaigstant apie 16-taines sistemas ir visokius B12 pasiskaityt apie telomerus, tada bus aiškiau, kodėl mažinant kalorijas ilginamas gyvenimas.
Apie "optimalų" kalorijų/vitaminų santykį... Gerai, kad skaitai Answers in Genesis, bet čia ne pats patikimiausias šaltinis.
Be to, jis teigia priešingai.
ait 2011-04-15 12:22
16 taine sistema tai buvo ironija . B12 tai tas kas yra rekomenduojama vegetarams, nes augaluose ner to. KIek jis butinas jau kitas klausimas. Beje pora zaliu kiausinio tryniu ar 100g zalios lasisos galetu jo aprupinti..
Telomerai. Neskaiciau originaliu moksliniu straipsniu sia tema. Bet pagal "mass" science leidinius tai esme, kad maziau kaloriju -> aktyvuojami kazkokie genai -> istvermingesne mitochondrijos-> lasteles ilgiau gyvena -> etc -> letesnis lasteliu daijimasis -> leciau trumpejea telomerai -> lasteles ilgiau gali dalintis, nes telomera yra ilga -> zmogus ilgiau gyvena..
Bet ar ash prieshtaravau tam kur nors ? Tiesiog tai didele tema. IR yra dar neaiskumu. Tarkim kodel kai kuriu zmoniu (lyg tai sportuojanciu) telomerai buna ilgesni..
"Answers in Genesis" rejks paskaityt. Nezinojau saito. Bet pripazystu kad galiu klyst del optimalaus vitaminu/kaloriju santykio. Optimaliausias yra pakuoteje vitaminu . bet tarkim susiskaiciavus reikalingus mineralus ir vitaminus su kokiu 800 cal(is vaisiu, darzoviu). galima butu gaut visas rekomenduojamas medziagas dienai. Jei daugiau darzoviu imti butu galima dar sumazinti kalorijas. Isimtis butu kalciui, kurio norma yra abejojanciu, ir B12, gal dar kokima mineralui..
Nesu daug zinantis sioje srityje, todel butu malonu jei patikslintum jei ka nusnekejau .
rwc 2011-04-15 15:33
Na, aš irgi nesu daug žinantis, bet laukiau reakcijos ;]
Spėlionių lygyje: kuo spartesnis ląstelių metabolizmas (daugiau suvartojama energijos), tuo spartesnis jų dalijimasis (auga raumenų masė ir t.t.), iš to seka, kad tuo greičiau trumpėja telomeros.
Šita spėlionė taip pat gali būti iš "Answers in Genesis" serijos (a.k.a. "aš viską žinau, nes remiuosi vieninteliu nekorumpuotu šaltiniu arba niekuo, o jūs visi durniai"). Tiek dėl maisto, bet kalbant apie "amžių įrašytą į genus" - tikiuosi, aišku, kad maksimali amžiaus riba įrašyta DNR'e?
Nors labai abejoju, ar keičiant mitybą galima ženkliai pailginti telomerų "galiojimą". Ir dar labiau abejoju, ar yra prasmė, nes tikriausiai ne veltui Didžioji Makaronų Pabaisa Evoliucija sugalvojo tą ląstelių susinaikinimo mechanizmą.
ait 2011-04-15 16:20
JOpe, kad maksimali irashyta tai gali but. Turetu but kazkas panashasu kad turime ribiota kieki kamieniniu lasteliu, jos ribota kieki dalinasi, telomeros ilgis baigtinis. Nors kazkokiems gyviams lig ir atsistatineja telomera.. tai va chai dar bus matyt kaip yr . Be to kaip minejau sportininkams kazkas (klausimas kike patikimai) uzfiksavo ilgesni telomeru ilgi.. IR dar mes nezinom koks amzius irashytas i ta DNR. Galbut tai 230metu idealioj aplinkoj yr yra n faktoriu kurie ji mazina. kaip laisvieji radikalai, greitas metabolizmas.
Del lasteliu galiojimo mechanizmo, tai sutinku turi but jame kazkoks kampas. Kad ir apsisaugojimas nuo ishsigimomo iskaitant vezi. berods kazkas panashaus buvo rahoma.
Visgi ziuriu optimistiskai i Calorie Restriction http://en.wikipedia.org/wiki/Calorie_restriction
Yra neblogu rezultatu.
rimasD 2011-04-15 22:30
Aš manau, reikia palaukti, kol koks žaliavalgis išgyvens tuos 150 metų, tada bus galima rimčiau žiūrėti į jų propaguojamas tiesas. O šiaip, tai vadinamas gyvas maistas, išlieka gyvas, iki suvirškinimo. Kai amino rūgštys suskaidomos iki fragmentų, iš kurių organizmas konstruojasi sau reikalingas amino rūgštis, maisto gyvybė baigiasi.
Komentuoti gali tik registruoti lankytojai.
Neregistruotiems lankytojams komentavimas uždraustas siekiant sumažinti
paviršutiniškų, beverčių ir įžeidinėjančių žinučių kiekį.
Žaliavalgystė: mada ar revoliucija? Antra dalis: mityba pagal gamtos taisykles