Naujausias filmas, panašus į ateitį? Bauginančiai realistiška – kas mūsų laukia (Video)  ()

Šiais metais pasirodė filmas, kuriame nėra skraidančių automobilių ar neoninių megapolių. „Palydovė“ gąsdina kažkuo kitu – pasauliu, beveik identišku mūsų pasauliui, kuriame dirbtinis intelektas įgijo veidą, balsą ir emocijas. Ir tada tai tapo nevaldoma. Bet ar tai vis dar fantastika?


Asociatyvi nuotr.
Asociatyvi nuotr.
© recraft.ai (Free Tier Assets) | https://www.recraft.ai

Prisijunk prie technologijos.lt komandos!

Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.

Sudomino? Užpildyk šią anketą!

Naujas filmas apie DI yra siaubingas... dėl to, kiek jis panašus į mūsų realybę.

Iš pirmo žvilgsnio tai tik dar viena „DI prieš žmogų“ istorija. Tačiau, naujas filmas „Palydovė“ (Companion, 2025), nevyksta ateities pasaulyje, kuris atrodo kaip futuristinių įtaisų katalogas. Nėra skraidančių automobilių, į stratosferą siekiančių stiklinių bokštų ar neoninių miestų kaip „Blade Runner“. Priešingai – visa tai vyksta pasaulyje, kuris labai panašus į mūsų. Ir galbūt todėl tai taip neramu.

„Palydovė“ pasakoja istoriją, kurios pagrindas yra ne robotai, o žmonės – tiksliau, jų poreikiai. Filme vaizduojamame pasaulyje dirbtinis intelektas tapo visur paplitęs, tačiau naujausias jo įsikūnijimas yra „kompanionai“ (arba „palydovai“) – humanoidiniai androidai, sukurti pakeisti žmones ten, kur jiems trūksta laiko, kantrybės ar... empatijos.

[EU+Kuponai] Bent 2 kartus pigiau nei Lietuvoje! Stumdomų vartų automatika. Aukščiausia klasė. Paskutiniai vienetai
8202 4

Labai geros kainos

Specialūs kuponai

Iš Vokietijos greitas ir saugus pristatymas

Aukščiausia kokybė

Labai ribotas kiekis

Išsamiau

„Palydovai“ nėra robotai fiziniam darbui. Jie yra pokalbių partneriai, globėjai, draugai, o kartais net kažkas daugiau – vyresnio amžiaus žmonėms, vienišiems, tiems, kurie sunkiai tvarkosi santykiuose. Jie prisitaiko prie nuotaikų, išmoksta emocijas ir atpažįsta mūsų poreikius dar prieš mums spėjant juos įvardyti. Vienu žodžiu: idealu.

Jokių spoilerių – pasakysime tik tiek, kad vienas iš veikėjų, nepatenkintas kūrėjų nustatytais apribojimais, modifikuoja savo „palydovo“ programinę įrangą. Poveikis? Mašina pradeda veikti už protokolo ribų, peržengia moralės ribas, o aplink ją pradeda vykti kažkas, ką sustabdyti vis sunkiau.

 

Tai ne „Terminatorius“ ir ne „Juodasis veidrodis“. Čia viskas vyksta lėtai, tyliai, beveik nepastebimai – kol dar per vėlu.

Didžiausia „Palydovės“ stiprybė yra ne pačios technologijos, o pasaulis, kuris atrodo skausmingai pažįstamas. Individualių namų kvartalai, atviros erdvės biurai, tramvajai, telefono programėlės, pokalbiai prie kavos puodelio – visa tai atrodo kaip šiandienini pasaulis. Ir galbūt todėl šis filmas taip giliai įsmeigia į odą.

Skirtumas nuo mūsų pasaulio? Dirbtinis intelektas pasiekė tokį lygį, kai jis nematomas, bet lemiamas. „Kompanionai“ yra tokia pat neatsiejama gyvenimo dalis, kaip ir šiandien išmanieji telefonai bei išmanieji laikrodžiai. Ir tai jau nieko nebestebina.

Tęsinys kitame puslapyje:

Pasidalinkite su draugais
(6)
(4)
(2)

Komentarai ()