Komentarai Prisijungti
Viršuje: Seniausi | Naujausi
w00xer 2014-02-12 11:08
Kaip tik nesenei ziurejau reportaza apie kinijos seimu kurimo ipatumus.
Kinijoje stengiamasi isleisti vaika uz kuo turtingesnio, o ne uz mylimo zmogaus, todel naturalu, kad seimoj siltom frazem nieks nesidalina.
http://www.youtube.com/watch?v=eEk5-MAK ... pg&index=4
Sloth 2014-02-12 20:05
Iš esmės tai yra dalykas siejamas su konfucianizmo socialinės tvarkos samprata, kuomet santykiai šeimoje grindžiami daugiau pagarba, negu atviru emocijų rodymu. XX amžiaus pradžioje gegužės ketvirtosios judėjimo dalyviai skatino žmones atvirai reikšti jausmus, išlaisvinti moteris, buvo skiriamas ypatingas dėmesys jaunimo liberalumui. Bet atėjus į valdžią Mao - buvo sugriežtinta visų gyvenimo sričių kontrolė, meilė tapo tabu tema, žmonės negalėjo vaikščioti gatvėje viešai rodydami savo jausmus ir pan.
Dabar gi yra milžiniškas atotrūkis. Kinijos jaunimas yra ypatingai išraiškingas ir meilus. Vien universiteto miestelyje gal 3 kartus mačiau tikrai įspūdingas meilės išreiškimo akcijas. Susipažinus su mergina ir nuėjus su ja į kelis pasimatymus yra visiškai normalu iš jos sulaukti skambučio su prisipažinimu meilėje, taip pat elgiasi ir vaikinai.
Bet, vyresnio amžiaus kinai apie jausmus yra linkę nekalbėti. Bet, kaip ir rašoma straipsnyje - jie puikiai tuos jausmus išreiškia kitais būdais. Kiek teko būti su kinų šeimomis, tai jie man pasirodė žymiai labiau lipšnūs ir meilūs nei vakariečiai, net jei ir neišreiškia to žodžiu.
Komentuoti gali tik registruoti lankytojai.
Neregistruotiems lankytojams komentavimas uždraustas siekiant sumažinti
paviršutiniškų, beverčių ir įžeidinėjančių žinučių kiekį.
Kinų kultūros įdomybės: kodėl beveik niekada neišgirsime žodžių - „aš tave myliu“?