Vargu ar kas ginčysis, kad arbūzas – vienas karštos vasaros simbolių. Bet tai nereiškia, kad jį reikia ridenti ant neliečiamųjų simbolių pjedestalo. Anaiptol. Štai menininkui iš Vankuverio (Kanada) Klaivui Kuperiui (Clive Cooper) arbūzas yra ne tik vasaros skanėstas ar simbolis, bet ir nuostabi žaliava, iš kurios gimsta įstabūs drožybos šedevrai.
Prisijunk prie technologijos.lt komandos!
Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia
tik entuziazmo.
K. Kuperio su žmona Sharon Smith įkurta studija "Sparksfly Design" propaguoja įvairiausias meno ir dizaino kryptis. Tačiau bene labiausiai išskirtinė yra arbūzų drožyba (angl. – watermellon carving).
Skutimo peiliukais ir aštriais peiliukais K. Kuperis apvalius ir beveidžius arbūzus paverčia gluminančiomis skulptūromis. Taip, daugelis jų – šiurpūs, dantyti, piktus grobuonis primenantys ar įkūnijantys personažai. Tačiau padirbėta nepriekaištingai.
Klaivas meistriškai transformuoja arbūzus, išnaudodamas tris šio vaisiaus sluoksnius – žalią žievę, baltą požievio minkštimą ir saldų, raudoną arbūzo minkštimą. Rezultatas – piktų aligatorių, nuožmių ryklių, norvegų vikingų ir kitų rūstūnų ekspozicija.
K. Kuperis gimė Anglijoje, o į Kanadą atvyko tik prieš 6 metus. Jis – prisiekęs komiksų ir mokslinės fantastikos filmų gerbėjas. Raižyti vaisius ir daržoves menininkas pradėjo nuo moliūgų. Pripažinimo menininkas sulaukė jau po pirmųjų raižinių. Pripažinimas paskatino Klaivą plėsti meninės išraiškos lauką.
Tiesa, K. Kuperis savo šedevrams renkasi ne bet kokius arbūzus. Reikia tam tikros formos ir tam tikros, raižymui labiausiai tinkamos rūšies. Kartais skulptūrą menininkas kuria iš kelių arbūzų.
Ar menininkų šeima vėliau arbūzines skulptūras suvalgo? Kaip viename interviu pasakojo Klaivas, seniau iš jų spausdavo sultis. Bet tai – praeitis. Dabar menininkas stengiasi savo kūrinius išsaugoti kuo ilgiau. Vis papildoma jo meno kūrinių ekspozicija sutraukia pulkus lankytojų (Vankuverio miesto gyventojų, turistų).