Italas sumušė pravaikštų rekordus: į darbą nėjo 15 metų, bet algą gavo - kaip jam tai pavyko ir kas dabar bus? ()
Italas Salvatore Scumace kaltinamas net 15 metų nepasirodęs darbe ligoninėje, bet visą šį laiką gavęs solidų atlyginimą.
Prisijunk prie technologijos.lt komandos!
Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.
Sudomino? Užpildyk šią anketą!
Kalabrijos regione įsikūrusią Katancaro ligoninę krečia skandalas. Pradėtas tyrimas dėl sukčiavimo, turto prievartavimo, taip pat piktnaudžiavimo tarnybine padėtimi.
Teigiama, kad dabar 67 metų S.Scumace dar 2005-aisiais liovėsi eiti į darbą gydymo įstaigoje. Nepaisant to, vyriškiui per pastaruosius 15 metų iš viso buvo sumokėta 538 tūkstančiai eurų atlyginimo. Dėl tokios pravaikštos dangstymo dabar įtariami šeši ligoninės vadovai.
Ši byla yra ilgo policijos tyrimo dėl sukčiavimo Italijos viešajame sektoriuje rezultatas.
S.Scumace buvo valstybės tarnautojas, o 2005 metais paskirtas už priešgaisrinę saugą atsakingu darbuotoju Katancaro ligoninėje. Tačiau kaip tik tada vyras nustojo eiti į darbą.
Policija įtaria, jog S.Scumace grasinimais įbaugino vadybininkę, kad ji nepildytų pravaikštos dokumentų. Ta moteris netrukus išėjo į pensiją, o ją pakeitę darbuotojai nesiėmė jokių veiksmų piktnaudžiavimui sustabdyti.
O S.Scumace visus tuos metus, užuot rūpinęsis ligoninės darbuotojų ir pacientų saugumu nelaimės atveju, dienas ramiausiai leido namuose. Draugams vyras sakėsi išėjęs į ankstyvą pensiją.
Kaltinamojo advokatas Luca de Munda teigė, esą tai „labai sudėtingas atvejis“, o pats tyrimas dar tebėra ankstyvos fazės, ir situacijos plačiau nekomentavo.
Darbinės pravaikštos ir jų slėpimas – įsisenėjusi problema Italijoje. Atsakingumu labiau pasižymintys šalies šiaurinės dalies gyventojai tokias apgavystes sieja su pietiečiu būdu, bet panašių skandalų pasitaiko visuose regionuose.
2015-aisiais plačiai nuskambėjo Šiaurės Vakarų Italijos mieste San Reme nutikusi istorija. Teisme atsidūrė 42 miesto savivaldybės darbuotojai. Jie buvo kaltinami, kad jų darbo korteles pažymėdavę bendradarbiai arba giminaičiai, o jie patys darbe nepasirodydavę.
10 žmonių buvo išteisinta, įskaitant ir tarnautoją, kurį stebėjimo kameros užfiksavo atėjusį užsiregistruoti į darbą savivaldybėje su vienais apatiniais. Vyras gyveno tame pačiame pastate kaip ir dirbo, o teismui jis paaiškino, kad šitaip tiesiog norėjo sutaupyti laiko.
Parengta pagal BBC ir „New York Times“ inf.