Komentarai Prisijungti
Viršuje: Seniausi | Naujausi
Benediktas 2021-12-14 17:58
Kodėl tavo tokia nuomonė apie valstybę? Jei tu legaliai viską darai, niekas nesuknisinėja. Nebent gyventum autoritarinėj valstybėje, tada sutinku, kriptovaliuta butu privalumas, niekas paprastai neatimtu tavo pinigu.
conjurer 2021-12-14 18:33
Per daug nesiskundžiu. Tik pastebiu kad tu norėtum kad daug kas būtų valdoma geležine ranka.
HardAxe 2021-12-14 18:37
lieka atsekamumas kai, pvz, už BTC perki ETH?
Jei BTC būtų lengvai valdomi valstybės, tai jų vertė būtų keli doleriai. Būtent dėl decentralizacijos jis ir išpopulerėjo.
Benediktas 2021-12-14 18:51
Įsivaizduok, kad valstybė negalėtų prieiti prie SEB, Swedbank ir t.t. klientu sąskaitų. Daug kam atsirištų rankos. Deklaruojama apyvarta būtų minimali. Nes būtų tokia galimybė.
Tada reikėtų kažkaip kitaip mokesčius surinkinėti, keisti sistemą, kad ne nuo pajamų priklausytų. Gal kazkokius pastovias imokas nustatyti, nezinau, reiktu galvoti. Reiktu tikrintoju, kurie audituotu turta. Per bankine sistemą paprasčiau.
kestutisz 2021-12-14 20:00
O tokius, deja, betrods privaloma deklaruoti kaip "turimas sąskaitas". Gi dėl paypal deklaravimo patriukšmavo , pagąsdino kaip bauduos, bet tai berods ir nebuvo atšaukta. Realiai berods visą tokį "turtą" turėtum deklaruot gal, čia gal ne, kam įdomu, bet jau kokius reddito gold'us turbūt būtinai :))
conjurer 2021-12-14 20:01
Man tai tas sueina. Bet kriptoturtas nėra pinigai.
Tai link to tu bandai linkti, tai kad valstybė galėtų tikrinti ir apmokęstinti failus piliečio kompiuteryje. Turi muzikos? Perduodam latgai. Turi mikės pukotuko nuotraukų? Perduodam kinam, kad socialinį reitingą sumažintų. Turi gay porn? Gražulis jau kviečia į draugus..
conjurer 2021-12-14 20:04
Rimtai? Nors net neaktualu, pasimokinau kad paypal rizikinga laikyti pinigus. Bet realiai paypal laikomi tikri pinigai, ne kriptoturtas, ar facebooko laikai.
Benediktas 2021-12-14 20:24
Kripto valiuta. Jau pats pavadinimas sako, kad tai mainų įrankis.
Nu ok, tu sąžiningas žmogus, sumokėsi PVM nuo tikros sumos. Bet laikui bėgant neiaišku, kaip su visais tai pasisuktų. paprastai, jei yra galimybė nuslėpti, bus nuslėpta, kad daugiau pinigų liktų pačiam.
vanduo4 2021-12-14 20:46
O kas susidūrėte su mokesčiais norint iš biržos persivesti pinigus į banko sąskaitą?
Kaip jie skaipčiuojami?
conjurer 2021-12-14 21:01
. Gal net t.lt būtų suinteresuoti kažką detalaus parašyti šiuo klausimu prieš deklaravimą. Sulauktų papildomo srauto iš googlio.
kestutisz 2021-12-14 21:15
Realiai - turbūt nusišaut ir tiek, bent su revolutu. Ten būtent tas atvejis kai norėtųsi jog patys pasiskaičiuotų, o pačiam liktų tik pasitikrinti, bet deja. Iš esmės - FIFO - pirkai kažką, pardavei ir nuo skirtumo (eurais! kai tranzakcija aišku kad dažniausiai usd) procentų kažkiek. Viskas kaip ir ok normaliom sumom investuojant. Bet nenormaliom (čia išmetei šimtą, čia dvam penkis) tai po metų lieka tik galvą kasyt parsinant tuos ataskaitų pdf'us :)
kestutisz 2021-12-14 21:27
Kol jų vertė yra matuojama doleriais tai tik fantikai. Kaip kažkadaise MMM bilietukai, šiandien dovanų čekiai - būtų keista jei už "turėjimą" reiktų mokėt realiais pinigais, nors neabejoju jog jais įmanoma keistis. Net dabar va kokiam turgelyje stovi numizmatų ar filatelistų prekystaliai - ir jie taip pat jais keičiasi, bet viskas vertinama per realių pinigų vertę, na bet logiška, kad mokėti kažką reiktų tik už konvertaciją į tuos už kuriuos jau galėtum pirkti batoną.
conjurer 2021-12-14 21:29
Mokestis tik nuo 2500 eurų metinių pajamų iš kriptoturto.
kestutisz 2021-12-14 21:52
Bet ataskaitai suskaičiuot reikia kiekvieną centą, teoriškai, praktiškai turbūt niekas taip ir nedaro - ne specialiai, o kad neįmanoma.
Benediktas 2021-12-14 21:55
O su kuo tu nori matuoti? Matuok su kuo nori - jie turi verte, kazkieno atzvilgiu. Nes viskas isreiksta per kazka tai. Gali doleri rubliais paversti arba auksu, arba maistu arba betonu, vandeniu.
Nereikia saves apgautineti, kad turint pakankama kieki bitkoinų, negali masinos ar nama nusipirkt. Tereikia iskeisti i tinkama mainu israiska.
conjurer 2021-12-15 13:13
Turėdamas pakankamą alaus butelių kiekį irgi galiu nusipirkti mašiną ar namą. Bet ar man reikia deklaruoti kiek butelių pridaviau per metus? Jei tu ateitum į valdžią, tikrai reikėtų. Dėl to ir stengiuosi nerinkti į valdžią išsišokėlių, kurie sako kad viską sutvarkys, nes yra šalių kurios jau sutvarkytos tokių.
O jei kas pradės mašinas pardavinėti už kriptoturtą, tai tam ir apskaitą reikės vesti. Muskas bandė, ir turbūt suprato kiek reikės knistis, tai pasakė, vat čia daug energijos tai naudoja, ale negerai planetai. Arba jis visiškai naivus, ir iš tikro nežinojo kaip atsiranda PoW kriptoturtas. Bet aš taip nemanau, ir turbūt tu, nes tu jį laikai inovacijų, o aš, machinacijų genijumi.
Benediktas 2021-12-15 13:22
Kriptovaliutų privalumas, kad nereikia mkokėti bankams už apskaitą/jų pelną. Bet, kad tai būtų galimybė mokėti mažiau valstybei užsitikrinti socialines paslaugas, aš jau laikau trūkumu.
Manau galima padaryti, kad nereiktų bankų, bet valstybės galėtų stebėti pinigines. Pvz Euras-LT būtų kriptovaliuta, Euras-PL, Euras-DE - visų kursas tas pats, bet Lietuvoje viskas konvertuojama į Euras-LT, gaunasi Lietuvos jurisdikcija matyti pinigines. Nežinau kaip tai igyvendinti, bet mintis tokia.
Nes dabar gaunasi, kad kripto valiuta yra grynai, kad nemoket mokesciu. Ir tegul nafig valstybes bankrutuoja, o manes ir artimujų tai kazkaip nepalies.
conjurer 2021-12-15 14:06
Tu ryškiai nesi skaitęs immortallt pasisakymų šia tema. Visų pirma kriptoturtas nėra pinigai, ir nėra valiuta (tu negali niekaip šito įsisavinti, ir čia gaunasi įstatymų neigimas). Taip pat tai nėra NT. Ir kriptorutas (bent jau dabartiniai top 10) neturi galimybių patenkinti dabartinių žmonijos poreikių (per mažas potenčialus pervedimų kiekis). Kadena turi sprendimą tam, bet neaišku kas išpopuliarės su tuo sprendimu.
Taip pat valstybės nemoka pensijų kriptoturtais. Jos moka eurais. Ir mokesčius ima eurais. Ir pats prieš kažką pirkdamas turi viską keisti į eurus, kur jau valstybės vykdo apskaitą. O tu realiai nori kad jos dar vestų visokių facebook like apskaitą. Čia ne kinija, ir mūsų valstybė socialinio kredito dar neskaičiuoja, ir nemanau kad turėtų. Kodėl tu nori kad būtų tokia didelė valstybinė invazija į žmogaus privatumą, nežinau. Gal čia religingų žmonių dalykas, kurio aš niekada nesuprasiu. Visiškas atsidavimas dievui, ar jo vietininkui žemėje.
Bet kuriuo atveju nematau pagrindimo tam ką rašai, tik autoritarinę retoriką. Daug neišmanančių su tavim sutiks, ir reikalaus didesnės valstybės kontrolės. Kaip daug neišmanėlių sutiko su rėkiančiais apie skiepų žalą. Siūlau pagrįsti savo teiginius, o ne rėkauti, kad valstybė kenčia, nes kažkas turi brangų NFT, apie kurį ji nežino.
Benediktas 2021-12-15 14:53
Jei praranda dalį įmokų, tai žinoma, kenčia.
conjurer 2021-12-15 15:40
Jei... norim...
O realiai tiesiog tuščios kalbos, nežinant kaip dabar ekonomika veikia, ir vis dar nesuvokiant kad galima išsiaiškinti kas kokius pervedimus darė.
Ir kai pateikiau informaciją kaip lengvai viskas atsekama, vis dar aiškini, kad VMI dirba tokie kaip tu, kurie nesuvokia kaip tai veikia. Šiap gal tu ir teisus, nes kiek girdėjau atsiliepimų, valstybininkams tai raketų mokslas.
Beje aš nenoriu atsiskaitinėti maximose kriptoturtu. Visų pirma reikės 21% pvm mokėti. Tada dalis nueis mineriams už btc palaikymą. Tada reikės mokėti valstybei 15% eurais nuo visų šitų pirkimų. Taip gausis kad tik apie 60% to ką mokėsiu, sudarys mokesčiai. Su grynais pigiau. Akcijom ar auksu maximose irgi niekas neatsiskaitinėja.
Komentuoti gali tik registruoti lankytojai.
Neregistruotiems lankytojams komentavimas uždraustas siekiant sumažinti
paviršutiniškų, beverčių ir įžeidinėjančių žinučių kiekį.
Bitcoin išradėjas laimėjo teisinį 56 milijardų dolerių vertės mūšį