Komentarai Prisijungti
Viršuje: Seniausi | Naujausi
thatsmeLT 2009-12-27 16:44
Pirma karta kai zejau nepastebejau net
lgtech 2009-12-27 17:18
taigi ten ir taip asiku, kad is pozimines duobes ciurkos vamzdi apmauta virve stumia i virsu.
andriulis 2009-12-27 18:33
Ties 1.03 pries perjungiant kadra aiskiai matosi kaip jo kasikas siek tiek pasisuka. Matyt tuo metu atidaromas kasiko dugnas. Tie visi skambinimai muzikos intrumentais yra sutartiniai zenklai su zmogumi po zeme. Taipogi tas smelis byrantis parodo,kad tikrai kontaktas su zeme yra. Nes pries sukant virve i kasika tas galas kuris kilo nesiliete su zeme.
Necros 2009-12-27 18:37
Kažin kur esu skaitęs ar matęs kad tas triukas yra paprasčiausios gyvatės sugrūstos į tą virvę. Tai paaiškintų kam reikia tų garsų (dudelės ir bugno), taip pat, kad virvė yra lanksti. Visokius strypus ir t.t. galima atmesti, nes net neįsivaizduoju kaip gali senovėje juos padaryti ir sulipdyti. Antra vertus pirmajame filmuke parodoma kaip virvė keliasi be triukšmo, nors tai gali būti sumontuota arba kas nors iš šalies groja muziką. Tai taip pat daugmaž paaiškintų, kodėl antrame video iš pradžių virvė buvo tokia įnoringa. Andriulis ties 24s Indas padėjo virvę ant žemės.
T 2009-12-27 18:40
Tik ką paskaičiau. Yra du variantai kaip tą triuką padaryti. Vienas virvės viduje yra mediniai cilindrai, kuriuos patraukus virvė "sukietėja", kitas variantas virvė pririšama prie kitos virvės pertrauktos tarp namų. Kaip matote nieko apie požeminius pagalbininkus nerašoma.
http://en.wikipedia.org/wiki/Indian_rope_trick
kionig 2009-12-27 18:53
Jo paskaicius wiki tai ten isvis. Manau, magija tam ir yra, kad triukus darytu, nors uz viso to slypi zemiskas triuko atlikimo principas, ir norint juo zavetis tereikia tik ji stebeti, kazin ar cia apsimoka mum buti kaip CSI
tauttvisz 2009-12-27 20:04
Prajuokinot cia kazkas su gyvatem
Smėlis 2009-12-27 21:08
joa, gyvatės... nu čia turbūt pats logiškiausias paaiškinimas
dar man patiko šitas paaiškinimas su tigru:
bullka 2009-12-27 21:23
Tikra tiesa.. sename video aiškiai matosi strypas.
Tad galima drasiai suabejoti to video grynumu.
O šiai paš už iš žemių stumiamos virvės versiją. Nuvyrantis smėlis kažkaip įtartinai pasirodė.
iusegun 2009-12-27 21:43
1-as video sumontuotas, nes tikrai matosi kazkoks strypas, o tie visi britu kariai apsipute opiumo ziuri i velnias zino ka
2-as video itartinai atrodo, kad deda ta virve i kasika, pati virve kuri kyla jau yra antra virve is po zemes, itartinai jis ta kasika judina ir bando kazka uzdengti paslepti. po tuo kasiku yra duobute, kurioje sedi bezdzioneles (topas) ir stumia teleskopine meskere paskui ja staiga sutraukus atgal virve dar kuri laika stovi, o paskui subliuksta
marchius 2009-12-27 22:20
INDIŠKOS VIRVĖS PASLAPTIS
Beveik visi iliuzionistų triukai ir efektai specialistams yra žinomi, paaiškinti ir katalogizuoti (vien triukų su kortomis yra aprašyta virš pusės milijono). Deja (ar laimei), kai kurie triukai, nors jie atsirado prieš keletą amžių, lyg šiol iki galo neišaiškinti, lyg šiol jaudina žmonių vaizduotę.
Vienas tokių triukų - „Indiška virvė“. Pats triuko pavadinimas sako, kad jis atsirado Indijoje.
Indų legenda pasakoja, kad Buda, norėdamas įrodyti savo antgamtines galias,pakilo į orą, supjaustė save į gabalus, o po to vėl suaugo. Šio stebuklo žemiškos interpretacijos vėliau ir tapo legendinio triuko “Indiška virvė“ pagrindu.
Magijos istorijos tyrinėtojai mano, kad šį triuką Indijoje matė garsus italų keliautojas Marco Polo (1254-1324). Arabų keliautojas Ibn Batuta „Indišką virvę“ stebėjo Kinijoje 1346 m., ir aprašė jį savo kelionių užrašuose. Kinietis Pu Songling triuką su virve aprašė 1740 m. išleistoje knygoje “Keistos Kinijos istorijos“. Beje, jis prisiekinėjo turįs gyvų liūdininkų mačiusių šį triuką.
Spaudoje šis triukas pirmą kartą buvo aprašytas laikraštyje „Chikago Tribune“ 1890 m. (straipsnio autorius John Elbert Vilkie vėliau tapo Anglijos slaptosios tarnybos Secret Service vadovu).
Štai kaip šį triuką aprašo (tiksliau-perpasakoja) lietuviškas žurnalas“ Laiko žodis“( 1935m.sausio 5d.,Nr.1) :
Fakyras paima virvę, meta ją aukštyn, virvė lieka tvirtai bestypsanti ore, o berniukas lipa aukštyn virve tol, kol išnyksta iš akių aukštumoj.Tada fakyras paima į dantis peilį, rankomis sliuogia virve paskui berniuką ir taip pat išnyksta. Tuomet netikėtai pasigirsta baisus riksmas ir pradeda kristi žemyn kruvini kūno gabalai. Netrukus fakyras nusileidžia virve žemyn, greitai surenka kruvinas kūno dalis, sumeta jas į pintinę, paskui patraukia virvę - ji suglebusi nukrenta žemyn. Galų gale fakyras atidaro pintinę, į kurią buvo sumetęs kruvinus berniuko kūno gabalus, ir iš jos išlipa berniukas - gyvas ir sveikas.
Šio triuko aprašymas sukėlė didžiulę skeptiškų vertinimų bangą. Buvo teigiama, kad tai tik legenda atėjusi iš Indijos, kiti teigė, kad tai ne triukas, tik masinės hipnozės aktas. Anglijos Magiškasis Ratas (iliuzionistų organizacija) įrodinėjo, kad toks triukas niekada neegzistavo, ir siūlė piniginį atlygį tam, kas šį triuką pakartos. Kiti - ir skeptikai, ir šalininkai - puolė į Indiją, tikėdamiesi triuką pamatyti savo akimis. Rusų rašytojas Maksim‘as Gorki‘s (1868-1936 ), kaip prisimena dailininkas N.Rerich‘as, tikino šį triuką matęs Kaukaze, kur atsitiktinai sutikęs klajojantį indų dervišą. Aistras pakurstė ir belgų rašytojas, Nobelio premijos laureatas Moris‘as Meterlink‘as (1862-1949), kuris gryžęs iš kelionės po Indiją, paskelbė matęs triuką savo akimis.
Aš mačiau stebuklą - pasakė M.Meterlink’as.
Po M.Meterlink‘o pasisakymų, vėl suaktyvėjo skeptikai. 1919 m. pulkininkas R.Eliot‘as paskyrė 500 svarų premiją tam, kas pademonstruos šį triuka. Apie tai buvo paskelbta net Indijos spaudoje.
Anglijos karalienė Viktorija premijos sumą padidino iki 1000 svarų, o Indijos vice karalius lordas Lensdawn’as - iki 10000 svarų. Ėjo laikas, bet norinčių užsidirbti didelius pinigus taip ir neatsirado.
Amerikiečių iliuzionistas Goracij‘us Goldin‘as (1873-1939) leidosi į aštuonerių metų kelionę po Indiją, tikėdamasis sutikti nors vieną fakyrą ar dervišą galintį pademonstruoti „Indišką virvę“. Deja, tokių magas nesutiko. Tiesa, 1919 m. Rangūne vieno jogo replika ,pasak Goldin‘o, pastūmėjo jį teisinga linkme - jo galvoje gimė mintis kaip rodyti šį triuką. Gryžęs į JAV G.Goldin‘as ėmėsi darbo. Triuko premjera įvyko 1936 m. spalio 21 d. Deja, G.Goldin‘as sugebėjo tik sukietinti prieš tai minkšta buvusią virvę. Nebuvo berniuko sliuogiančio virve, nebuvo kruvinų kūno dalių krentančių ant grindų, nebuvo ir stebuklingo berniuko „prisikėlimo“ iš mirusiųjų.
1955 m. indų guru Sadju Vadramakrišna pranešė pakartosiąs “Indiškos virvės” triuką atviroje erdvėje. Vaidinimas įvyko naktį. Aikštelė tarp dviejų palmių buvo ratu apjuosta degančiais fakelais. Triukas buvo atliktas taip, kaip jis yra aprašytas: virvė sustingo naktinio dangaus fone, berniukas ja užsliuogė, žemyn nukrito sukapoto kūno dalys ir pagaliau berniukas atgijo.
Skeptikai nedelsiant pateikė savo versiją. Tarp palmių, pasak jų, buvo ištemptas plonas, tamsoje nematomas lynas, o virvės gale buvo kablys. Berniukas, geras akrobatas, užsliuogęs virve, per lyną nusigavo iki palmės, kur ir pasislėpė. Žemyn jis mėtė sukapotos beždžionės dalis. Antrasis berniukas slėpėsi po guru rūbais, ir reikiamu metu pasirodė kaip „atgijęs“.
Šiuo metu šį triuką - paprastesnę ar sudėtingesnę jo versiją rodo keliasdešimt magų, taip pat ir indai. Iš jų labiausiai pagarsėjo Ishamuddin‘as, rodęs „Indiškąją virvę“ Europoje. Jo pasirodymai buvo nufilmuoti. VIDEO
„Indiškos virvės“ variantą „Sukietėjanti virvė“ cirko manieže rodė ir rusų iliuzionistas Emilis Kio (tėvas).
1979 m. Švedijoje, netoli Husgvarnos miesto buvo atidengtas, ko gero, pirmas ir vienintelis paminklas triukui. Jis taip ir pavadintas - „Indiškas triukas su virve“. Paminklo kompozicija tiksliai atspindi triuko fabulą: fakyras, sustingusi virvė ir ja lipantis berniukas. Paminklo aukštis - 103 m., svoris - virš 300 tonų. Paminklo autorius skulptorius Karl‘as Ernemark‘as duodamas interviu paaiškino, kad sukurti paminklą triukui jį paskatino R.Kipling‘o apsakymas apie fakyrą ir berniuką, kuris sustingusia virve norėjo pasiekti dangų.
„Indiškos virvės“ paslaptis taip ir neatskleista, triukas neišaiškintas. Gal taip ir geriau. Labai jau pilkas ir kasdieniškas būtų mūsų gyvenimas be paslapčių ir stebuklų.
Mitas 2009-12-27 23:15
Aš patikėsiu indiškos virvės paslaptimi tik tada, kai ją atskleis patys indai, tie, kurie tą daro. Visų kitų nuomonė įdomi tik dėl smalsumo. O iš video nieko pasakyti negaliu. Video kaip video. Neįžvelgiu aš ten nieko, kas išduotų, kaip visa tai daroma. Tikriausiai nepasižymiu ekstrasensoriniais sugebėjimais, o gal fantazijos stoka.
kionig 2009-12-27 23:53
Matai magai neatskleidzia savo triuku, nes nebetures is ko duonos valgyti tokie kaip coperfildai Kiti siais laikais besireiskiantys kaip david blane, chris angel taip pat tera mirtingieji, nors ju video irgi gana meistriski, tik vienuose ar kituose mazdaug issiduoda klaidele viena kita.
P.S marchiau, netingejai nurasineti ? tiesiog reikejo nuskanuoti ir ikelti i kokia saugykla. Siaip tas pats ir wikipedijoje parasyta, tik tiek kad angliskai
O gal kas norit imint sita indu stebukla ? http://2.bp.blogspot.com/_Jo7lJoQhtjw/S ... userve.com
immortallt 2009-12-28 00:23
kionig, photoshop'as ?
Seip butu lb saunu jeigu technlologijos.lt i savaite ar i menesi karta paskelbtu straipsni su kokiu nors triuku ir jo paaiskinimu ar hipotezemis kaip jis galetu but atliekamas Butu tikrai idomu, bent jau man. Is komentaru kiekio, manau ir daugiau zmoniu yra, kuriem butu idomu
robotitto 2009-12-28 00:26
stai:
http://www.youtube.com/watch?v=etSivpBH ... L&index=23
kionig 2009-12-28 00:34
:L:
Azuolas 2009-12-28 01:05
Štai: http://www.skepdic.com/indianrope.html
gedas 2009-12-28 01:25
http://www.youtube.com/watch?v=Lsmdnr8a3Oc
paaiškinkit šitą triuką, nes visai neaišku kaip padaro
DJ_LFS 2009-12-28 02:07
Kas galetu pakomentuot antro filmuko 3min 13s (3:13)?
Azuolas 2009-12-28 02:35
Komentuoti gali tik registruoti lankytojai.
Neregistruotiems lankytojams komentavimas uždraustas siekiant sumažinti
paviršutiniškų, beverčių ir įžeidinėjančių žinučių kiekį.
Indiškasis triukas su virve (Video)