„Nauja užuomina.“ Bus bandoma įminti MH370 dingimo paslaptį ()
Naujasis tyrimas turėtų padėti tiksliai suprasti, kur 2014 m. kovo 8 d. dingo „Boeing“.
Visi šio ciklo įrašai |
|
Prisijunk prie technologijos.lt komandos!
Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.
Sudomino? Užpildyk šią anketą!
Praėjus dešimčiai metų po „Malaysia Airlines“ skrydžio MH370 dingimo, kuris tebėra viena didžiausių aviacijos paslapčių, jo paieškose gali būti pasiektas proveržis.
Amerikiečių mokslo žurnalistas ir privatus pilotas Jeffas Wise‘as pradėjo naują eksperimentą, kuris gali padėti nustatyti tikslią katastrofos vietą. Apie tai rašo „The Mirror“.
Projektas „Finding MH370“ bandys nustatyti, ar lėktuvas iš tikrųjų atsidūrė pietinėje Indijos vandenyno dalyje, tikėtinoje katastrofos vietoje patalpindamas nuolaužų kopiją. Wise‘as nuotoliniu būdu stebės jūrų organizmų augimą ant šios nuolaužos.
|
Žurnalistas mano, kad jo eksperimento rezultatai gali padėti geriau suprasti, kur tiksliai dingo lėktuvas.
Tiksli dingimo priežastis lieka nežinoma, nors tyrėjai mano, kad lėktuvo nukrypimas nuo planuotos skrydžio trajektorijos buvo tyčinis, todėl kilo daugybė sąmokslo teorijų – nuo mechaninių gedimų iki tyčinio žmogaus įsikišimo.
Pažymėtina, kad vienintelės rastos lėktuvo nuolaužos buvo padengtos moliuskais Lepas anatifera, kurių kiautuose buvo cheminių įkalčių, kurie turėjo pateikti papildomų įrodymų, kur lėktuvas nukrito. Tikėtasi, kad šių moliuskų augimo tyrimas padės tiksliai nustatyti lėktuvo katastrofos vietą.
2015 m. liepos mėn. Reunjono saloje (Indijos vandenyne) buvo rastas dingusio „Boeing 777-200ER“ flaperonas, patvirtinantis lėktuvo sudužimą. Tačiau pagrindinė nuolaužų dalis ir skrydžio registratoriai taip ir nebuvo rasti.