Pasaulį purto WTF. „Kas per š****?““  ()

Katastrofiški metai žmonijai.


Asociatyvus pav.
Asociatyvus pav.
© TheDigitalArtist (Pixabay Content Licence)|https://pixabay.com/photos/armageddon-destruction-apocalypse-4743657/

Prisijunk prie technologijos.lt komandos!

Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.

Sudomino? Užpildyk šią anketą!

2024 m. pabaigoje socialinėje žiniasklaidoje paplito nauja sąmokslo teorija, pavadinta WTF. Joje teigiama, kad 2025-ieji gali būti katastrofiški metai žmonijai. Šios teorijos pagrindas – paralelės su ankstesniais metais, kurie prasidėjo trečiadienį ir buvo paženklinti keliomis pasaulinėmis tragedijomis, ypač koronaviruso pandemija, karu Ukrainoje ar Černobylio katastrofa. 

Kas yra WTF teorija? 

Teorijos pavadinimas yra santrumpa, sudaryta iš trijų pirmųjų metų dienų pirmųjų raidžių: Wednesday (trečiadienis), Thursday (ketvirtadienis) ir Friday (penktadienis). Jis taip pat sutampa su populiariu posakiu „What the f****?“ (liet. „Kas per š****?“). 

[EU+Kuponas] Naujiena iš „Xiaomi“ ekosistemos! 1080P, Android TV 11, Netflix ir kt. už fantastišką kainą (Video, „Wanbo T2 Ultra“)
4633 1

Rekordiškai žema kaina

Specialus kuponas

Iš Lenkijos greitas ir saugus pristatymas

Sutvarkyti visi mokesčiai

„Xiaomi“ ekosistemos produktas

Puikių savybių

Išsamiau

Teorija grindžiama teiginiu, kad metai, prasidedantys trečiadienį, siejami su didelėmis nelaimėmis. Štai pagrindiniai pavyzdžiai, kuriais WTF šalininkai grindžia savo įsitikinimus apie artėjančią pasaulio pabaigą: 

– 1986 m. – Černobylio avarija ir erdvėlaivio „Challenger“ katastrofa. 

– 2003 m. – karas Irake ir „Columbia“ erdvėlaivio katastrofa. 

– 2014 m. – karas Ukrainoje, MH17 katastrofa ir Ebolos viruso protrūkis. 

– 2020 m. – koronaviruso pandemija, pakeitusi milijardų žmonių gyvenimus. 

Viena iš populiariausių WTF teorijos šalininkų nuomonių, kodėl 2025 m. pasaulį gali ištikti katastrofa, yra Rusijos ir Ukrainos karas, t. y. V. Putino įvykdytas branduolinio ginklo panaudojimas. Šis veiksnys kelia baimę dėl galimos Trečiojo pasaulinio karo pradžios ir pasaulio pabaigos. Kitos grėsmės taip pat apima naujas ligas, dirbtinį intelektą ar stichines nelaimes, tokias kaip žemės drebėjimai, cunamiai ar meteoritų kritimai. 

 

Reiktų atkreipti dėmesį, kad tokios sąmokslo teorijos kaip WTF grindžiamos statistiniais sutapimais ir žmogaus polinkiu atsitiktinumuose ieškoti dėsningumų. Nėra logiško pagrindo manyti, kad trečiadienio metų pradžia apibūdina globalų poveikį žmonijai. Tačiau, nepaisant teorijų, pasaulinės grėsmės, tokios kaip klimato kaita, karai ir pandemijos, išlieka aktualios.

Pasidalinkite su draugais
Aut. teisės: MTPC
MTPC
(2)
(18)
(-16)
MTPC parengtą informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško VšĮ „Mokslo ir technologijų populiarinimo centras“ sutikimo draudžiama.

Komentarai ()