„Liko 89 s. To dar nebuvo. Atskleista dar viena paslaptis“ ()
Paskelbtas tyrimas.
.png)
© stop kadras | https://www.youtube.com/watch?v=-UBaW1OIgTo
Prisijunk prie technologijos.lt komandos!
Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.
Sudomino? Užpildyk šią anketą!
Pasaulio pabaigos laikrodis, simboliškai atspindintis žmonijos požiūrį į pasaulinę katastrofą, jau seniai yra savotiškas grėsmių, tokių kaip branduolinis karas ir klimato kaita, barometras. Tačiau visai neseniai, palyginę laikrodžio rodmenis su visuomenės sveikatos rodikliais, mokslininkai atrado neįprastą ryšį tarp pasaulio pabaigos ir kiekvieno individualaus žmogaus, rašo LA.LV, remdamiesi „Medical Xpress“.
Tyrimas buvo paskelbtas žurnale „Bulletin of the Atomic Scientists“. Jame nustatyta, kad kuo labiau laikrodis artėja prie vidurnakčio (pasaulinės katastrofos), tuo didesnis mirtingumas nuo Alzheimero ligos, savižudybių, atsitiktinių traumų, taip pat incidentų, susijusių su alkoholio ir narkotikų vartojimu.
|
„Bulletin of the Atomic Scientists“ redaktoriai Pasaulio pabaigos laikrodį sukūrė 1947 m., jis yra metaforinis rodiklis, rodantis, kaip arti žmonija yra prie savęs sunaikinimo ribos.
Iš pradžių laikrodis atspindėjo tik branduolinio karo grėsmę, bet laikui bėgant jo veikimo sritis buvo išplėsta, buvo įtrauktos naujos grėsmės, tokios kaip klimato kaita, su technologijomis ir kibernetiniu saugumu susijusi rizika.
Šių metų sausio mėnesį Paskutinės valandos laikrodžio rodyklės buvo pasuktos arčiau vidurnakčio – mokslininkai nustatė, kad iki vidurnakčio liko 89 sekundės.
Per visą laikrodžio egzistavimo istoriją to dar nebuvo, tai artimiausia vidurnakčiui padėtis.
Mokslininkai, įvertinę JAV Ligų kontrolės ir prevencijos centro bei Vašingtono universiteto Sveikatos vertinimo instituto duomenis, pastebėjo reikšmingą dėsningumą: laikotarpiais, kai Paskutinio teismo laikrodis buvo arčiau vidurnakčio, mirtingumas nuo tam tikrų ligų buvo didesnis. Įdomiausia tai, kad tuo pačiu metu mirtingumas nuo piktybinių navikų, ŽIV ir cukrinio diabeto buvo mažesnis.
Mokslininkai mano, kad ši tendencija gali atspindėti bendrą streso lygį visuomenėje ir jo galimą poveikį sveikatai. Tai reiškia, kad kai pasaulis atrodo nestabilus, galbūt mūsų organizmas taip pat jaučia šią įtampą.