Rusai skelbia ant Tarptautinės kosminės stoties iliuminatorių radę gyvo jūrų planktono  (4)

Tarptautinės kosminės stoties (TKS) išorėje, beorėje erdvėje, rasta gyvų jūros planktono ir kitų mikroorganizmų liekanų, naujienų agentūrai ITAR-TASS pranešė Rusijos kosminės agentūros atstovai. Rusų kosmonautai teigia jų radę ant TKS Rusijos segmento iliuminatorių, iš kosmoso pusės.


Prisijunk prie technologijos.lt komandos!

Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.

Sudomino? Užpildyk šią anketą!

Jie pareiškė, kad planktonas į kosmosą veikiausiai atkeliavo ne raketa – jį į kosminę erdvę iškėlė atmosferos sraujymės. Neįtikėtina, tačiau mažyčiai organizmai įrodė galį išgyventi beorėje erdvėje – nepaisant kosminio speigo, deguonies stygiaus ir pragaištingos kosminės spinduliuotės.

Atradimo autoriai – eilinį išėjimą į atvirą kosmosą atlikę rusų kosmonautai Olegas Artiomjevas ir Aleksandras Skvorcovas. Jie šluostėmis valė Rusijai priklausančio TKS segmento iliuminatorių paviršių. Vėliau didelio tikslumo instrumentais kosmonautai ant šluosčių aptiko planktono ir kitų mikroorganizmų liekanų.

"Eksperimento rezultatai – absoliučiai unikalūs, - kalbėjo Rusijos įgulos vadas Vladimiras Solovjovas. – Ant TKS iliuminatorių paviršių radome jūrų planktono ir mikroorganizmų liekanų. Šį fenomeną derėtų ištyrinėti nuodugniau."

Žinia, planktono Kazachstano stepėse veikiančiame Baikonūro kosmosdrome, iš kurio startuoja rusų raketos, neturėtų būti. Rusų ITAR-TASS skelbia, kad V. Solovjovas nėra tikras, kaip šios mikroskospinės gyvos dalelės galėjo atsirasti ant TKS paviršiaus. Jis yra linkęs manyti, kad į 420 km aukštį jas galėjo iškelti atmosferos sraujymės.

"Tokių vystymosi stadijų planktono aptinkama okeanų paviršiuose, - sakė jis. – Baikonure tokių mikroorganizmų nėra. Tai reiškia, kad į kosmosą jos galėjo pakilti atmosferos srovėmis, kurios pasiekia rečiausius atmosferos sluoksnius."

NASA tokio rusų pareiškimo dar nekomentavo.
(18)
(0)
(18)

Komentarai (4)