Prieš 200 metų miręs Mongolijos vienuolis – dar gyvas, retoje meditacijos būsenoje?  (3)

Atsirado teigiančių, kad lotoso pozoje meditavęs ir prieš 200 metų taip miręs vienuolis iš tikrųjų „nėra miręs“ ir yra tik per vieną žingsnį nuo tapimo tikru Buda, rašo leidinys „Siberian Times“, pirmas paskelbęs apie radinį Mongolijoje.


Visi šio ciklo įrašai

  • 2015-02-05 Prieš 200 metų miręs Mongolijos vienuolis – dar gyvas, retoje meditacijos būsenoje?  (3)

Prisijunk prie technologijos.lt komandos!

Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.

Sudomino? Užpildyk šią anketą!

Šio keistoje pozoje sustingusio kūno, kuris, kaip prieš keletą dienų rašėme, buvo rastas apdengtas galvijų odomis, teismo medicininiai tyrimai dar nėra baigti. Tačiau vienas ekspertas nesiliauja tvirtinęs, kad šis kūnas iš tikrųjų yra vienuolis „labai gilioje meditacijoje“ ir itin retoje bei ypatingoje dvasinėje būsenoje, kuri vadinama „tukdam“.

Sakoma, kad per pastaruosius 40 metų Indijoje užfiksuota 40 tokių atvejų su medituojančiais Tibeto vienuoliais.

Žinomas budistas ir asmeninis Dalai lamos gydytojas, dr. Barry Kerzinas, sakė: „Turėjau garbės pats pasirūpinti kai kuriais medituojančiais žmonėmis, buvusiais tukdam būsenoje. Jeigu žmogus sugeba joje išbūti daugiau nei tris savaites – o tai nutinka retai – jo kūnas pamažu susitraukia ir galų gale iš žmogaus lieka tik plaukai, nagai ir rūbai. Paprastai šiuo atveju žmonės, kurie gyvena greta vienuolio, mato vaivorykštę, kelias dienas nesitraukiančią iš dangaus. Tai reiškia, kad jis atrado „vaivorykštinį kūną“. Tai yra pati aukščiausia būsena, artima Budos būsenai“.

„Jeigu medituojantysis gali ir toliau būti tokioje meditacinėje būsenoje, jis gali tapti Buda. Pasiekus tokį aukštą dvasinį lygį medituojantysis taip pat padeda kitiems, o visi žmonės aplink jį jaučia gilų džiaugsmo jausmą“, - pridūrė medikas budistas.

Kol kas įtariama, kad aptiktasis kūnas priklauso Lamos Dashi-Dorzho Itigilovo mokytojui.

1852 metais Buriatijoje gimęs Dashi-Dorzho Itigilovas buvo Tibeto budistų tradicijos Lama.

Mongolijos Budistinio meno instituto Ulanbatoro budistų universitete įkūrėjas ir profesorius Ganhugiynas Purevbata sakė: „Lama sėdi lotoso pozicijoje vajra, jo kairė plaštaka yra ištiesta, o dešinė ranka simbolizuoja pamokslaujantį Sutrą. Tai yra ženklas, kad Lama nėra miręs, bet paniręs į labai gilią meditaciją pagal senovinę budistų lamų tradiciją“.

Mumifikuotos vienuolio liekanos, apdengtos galvijų odomis, rastos sausio 27 dieną, Mongolijos Songinokhairkhano provincijoje.

Įdomu tai, kad, anot policijos pareigūnų, vienuolis buvo pavogtas iš kitos šalies pusės. Buvo rengiamasi jį parduoti juodojoje rinkoje.

Prisistatyti nenorėjęs pareigūnas sakė, kad mumijos pirmoji buvimo vieta – ola Kobdsko regione. Ten mumiją radęs vyras ją parsigabeno į savo namus Ulanbatore.

Jis ketino mumiją parduoti juodojoje rinkoje „už labai didelius pinigus“, o vietinė žiniasklaida aiškina, kad mumiją prieš parduodant buvo ketinama pervežti už Mongolijos sienų. Policija atskleidė planuojamą nusikaltimą ir sulaikė 45 metų vyrą, kuris įvardintas tik Enhtoro vardu.

Mongolijos kriminalinio kodekso 18 straipsnis nurodo, kad kultūrinio paveldo objektų kontrabanda yra nusikaltimas, užtraukiantis baudą iki sumos, prilygstančios 38 000 eurų arba nuo 5 iki 12 metų laisvės atėmimo. Šiuo metu vienuolio kūnas saugomas Ulanbatoro Nacionaliniame teisminės ekspertizės centre.
Pasidalinkite su draugais
Aut. teisės: delfi.lt
(72)
(13)
(59)

Komentarai (3)