Komentarai Prisijungti
Viršuje: Seniausi | Naujausi
McKlausda 2015-03-30 15:16
Pataisykite sferos skersmenį iš 300 tūkst. į 300 mln. km.
Kirtis 2015-03-30 15:48
Būtent, kaip ir rašo McKlausda, nagrinėjamos sferos skersmuo būtų ne 300 tūkst., o 300 mln. km. Nes vienas astronominis vienetas yra 149 597 871 km.
Vertėjai, ruošiantys straipsnius šiam portalui, būkite atidesni - tai jau antra panaši klaida jūsų straipsniuose vien per šiandieną.
bat0nas 2015-03-30 18:37
Perskaičius, šauna vienintelis klausimas: kodėl viso to reikia??!?!
Pumper 2015-03-30 18:45
Neribota energija keliem milijardam metų. Bet realiai tai nemanau, kad būtų įmanomas toks statinys, nes daugiau medžiagų reikėtų nei būtų įmanoma surinkti vietinėj saulės sistemoj.
Shinigami 2015-03-30 19:24
Straipsnyje parašyta, kad pagal nauja versija reiktu tiek medžiagos kiek yra žemės mėnulyje. Kažkodėl man atrodo kad tokį kiekį tikrai surinktu per visa saulės sistemą.
dzo 2015-03-30 20:05
O man tai atrodo kad tokiam statiniui pastatyt kaip tik ir reiktu neriboto kiekio energijos ir keliu milijardu metu
Creatium 2015-03-30 20:27
Na, faktiškai mūsų sistemos atveju galima būtų paaukoti Mėnulį, t.y. iš jo pastatyti tą statinį. Čia su sąlyga, kad žemėje nebebūtų įmanoma gyventi.
Shinigami 2015-03-30 21:45
Ta statinį ir statytum prie neriboto kiekio energijos šaltinio, tai yra žvaigždės. O iš kur ištraukei tuos kelis milijardus metu tai net sunku man suvokti. Juk jį ne savaimę statytus. Pasiuntei į mėnulį kokius 1000 robotų, kurie iš mėnulio medžiagos gamintu kitus į save panašius robotus. Tai logaritminių greičių visas mėnulis virstu tokiais robotais. Tada visus šiuos robotus pasiuntei į erdvės vietą kur turi būti statoma Daisono sfera ir jie patys iš savęs tą sferą pastato. Tai kur čia milijardai metų?
McKlausda 2015-03-30 22:09
Straipsnyje neaptartos problemos, kurias sukeltų žvaigždės gravitacija. Paprasta sfera, kaip sugalvojo Daisonas, gravitacijos būtų plėšoma gabalais. Nors va jei sferą daryt taip, kaip įsivaizduoja straipsnio iliustracijos dailininkas - visai variantas...
vanduo4 2015-03-31 04:33
- Gigantomanija ir tiek. Manau tai labai nepraktiškas dalykas.
- Tos energijos būtų daugiau nei reikia. Ir paprasčiau statyti atskirus palydovus nei vientisą sistemą. Nebent ateityje tų palydovų būtų tiek daug, kad atsirastų realios galimybės juos sujungti į vieną sistemą.
- Bet ta sistema turėtų būti lanksti, kad galėtų judėti, priešingu atveju viskas dėl gravitacijos sukris į saulės vidų;
- Jau jeigu kalbame apie tokias technologijas, tai daug paprasčiau būtų saulę naudoti kaip degalų šaltinį. Nusiurbei kiek reikia ir toliau keliauji.
- Skeptiškai vertinu tokias fantazijas. Ne dydis, o kokybė.
pozitronas 2015-03-31 08:24
Ir apskritai, jeigu jau būtų tokios technologijos kurios leistu pastatyti tokia sferą, manau būtų technologija išgauti energiją iš saulės ar iš dar kur nors žymiai efektyviau ir pigiau.
SaMaras 2015-03-31 09:08
Ne energijos gavimo pliusas.. daug daug ploto ir visas gyvybei tinkamoje zonoje..
immortallt 2015-03-31 09:16
Daisono sfera yra maksimalaus resursų išnaudojimo pavyzdys, kur gyventojų skaičius yra dešimtys trilijonų. Jei keliavimas greičiu artimu šviesai, ar greičiau neįmanomas, tai realiai galutinė civilizacijos stotelė.
bahuriux 2015-03-31 09:50
Ta Daisono sfera, negali buti sfera, nes nėra tiek ir tokiu medžiagų pvz saules sistemoje, kad pastatyti toki statini, kuris nesubliukstu i žvaigžde nuo gravitacijos. Geriausiu atveju tai galetu buti juosta/žiedas, kuris suktusi aplink savo žvaigžde orbitoje tada išcentine jega atsvertu gravitacijos jėga ir butu trauka nulinė, tokiu atveju nereikia grandioziniu super tvirtu konstrukciju. Tame dailininko piešiny visai teisingai pavaizduota idėja, tie žiedai turi suktis orbitoje apie žvaigžde, kiekvienas atskirai, bet negali buti sujungti kietai.
Jei vistik norisi uždaros sferos, tai galetu buti ne sfera, bet ovalas. kaip amerikoniško futbolo kamuolys, bet ir toks statinys turėtu suktis, sukimosi ašys butu per ištysusius galus.
Tiesa aš neivertinu cia sviesos ir kitu elektromagnetinių bangu ir visokių dalelių slėgio.
O jei žvaigzdė nuo tokio statinio užkaistu ir pakeistu savo parametrus, taip sakant globalinis atšilimas, del tokios sferos atspindzio, nes didelė dalis sviesos atsispindes. Tada gali buti katastrofa tokiai civilizacijai. Žemės globalinis atšilimas, butu 0 palyginus.
O tinkamiausia gyvybės forma butu robotai, arba kažkokia skaitmeninė matrica su skaitmeninėm gyvu butybiu kopijom, kuriems nereikia jokių patogumu, kaip gravitacija, maistas, vanduo, oras, kad nebutu radiacijos ir panašiai.
Shinigami 2015-03-31 11:53
Gal pateik savo skaičiavimus įrodančius tavo teiginius? Nes straipsnyje minimi mokslininkai kaip supratau viską jau paskaičiavo. Tik straipsnyje skaičiavimai nepateikti nes butu ilgesni už straipsnį. Nes dabar tavo teiginiai prieštarauja šios srities mokslininkų skaičiavimams.
bahuriux 2015-03-31 20:15
Tingiu skaičiuoti, bet visu planetu masė + asteroidu palyginti yra niekas, jei tikslas sukurti nesisukančia sfera.
Užtenka ir geros vaizduotės, kad suprasti, kas cia negerai. Nes pasak Einšteino 'Vaizduotė yra svarbiau nei išmanymas'. Kaip pavyzdi galetu astronautai padaryti eksperimenta, nes orbitoje yra nesvarumas, reiketu kokio labai sunkaus magneto, jis atstotu žvaigžde, o Daisono sfera pradžiai galetu buti magnetofono juostele ir pabandyk taip išbalansuoti viska, kad magnetinis laukas (=gravitacija) trauktu visus kraštus vienoda jega. Jau nekalbu, apie tai, kaip tokia sfera tarkim iš panašios plėveles su feromagnetinem savybem išcentruoti. O pasukus tokia juostele ratu, atsieit orbita, butu lengviau, Tik juosteles masė turi buti labai daug kartu lengvesne už magneto.
Bet ir tai, net jeigu ta Daisono sfera butu iš juostu, tai ta juosta turetu turėti tarpus kurie gali prasitempti, kaip spyruokles, tam kad orbitinis greitis galetu keistis, panašiai kaip palydovai kai skrieja elipsine orbita, greitis keiciasi, proporcingai nuo aukščio. Tam, kad butu imanoma išlaikyti stabilią orbitą.
Jei vistik norisi žūt, būt sferos, o ne juostelių, tada reikėtu pastatyti absoliučiai hermetiška baliona aplink žvaigžde ir būtinai visa iškarto, per keleta valandu, gal minučiu, iš kažkokiu ruošiniu. Turėti galvoj reikia kad, tai bus daroma ne orbitoj aplink žvaigžde, bet pastoviai reikes priešintis gravitacijai. Pamėgink išlaikyti visos saulės sistemos planetas ne orbitoje. Tada iš žvaigždės išmetamos alfa dalelės, gal ir sukurtu reikiama slėgį, kad išlaikyti forma. Aš net teoriškai neisivaizduoju tokios pažangios technikos. Nes pasiekus toki technologini lygį, energija butu mažiausia problema. Beto ta sfera labai isielektrintu teigiamai, gal net butu galima tai išnaudoti elektos gamybai. Ir visa butu užpildyta retomis helio dujomis.
Juostini/orbitini varinata dar papildomai galėtu stabilizuoti saulės vėjo slegis, nes gravitacija būtu neutralizuota, tas padėtu automatiškai/pasyviai išlaikyti stabilu atstuma nuo žvagždės. O sferos atveju iškils problema, kad kažkuri tai krašta trauks, labiau ir pritaruks prie žvaigždės, pvz del kosminiu daleliu nevienodo slegio. Arba teks pastoviai stabilizuoti pvz atidarinejant šliuzus, į išore ir nuleidžiant dali helio duju, taip reaktyvine jėga teoriškai galėtu stabilizuoti, arba per visa sfera keisti elektrostatini lauka, kad atspindėti, arba ne alfa daleles ir tas pavyktu tik jei perdaug nebutu nukrypta nuo optimalaus atstumo nuo žvaigždės.
Vistik juostinis/orbitinis variantas, kad ir kiek tu juostu butu, toks kaip paveiksliuke pvz, pavadinkim tai DS v1 yra koki milijona kartu realesnis variantas, nei tikra sfera pavadinkim v2. Nes orbitoje statyti kažka dar butu imanoma. v2 atveju tokios energijos, kad išardyti ir sustabdyti ištisas planetas, o paskui dar priešinantis gravitacijai minučiu eigoj (tik galutinis surinkimas minučiu eigoj) viska surinkti, tokios energijos ir resursu vienu metu net nėra visoje saules sistemoje. Saulės vėjo burės čia jau nebepadėtu.
immortallt 2015-04-01 00:06
bahuriux, daisono sferos statyba truktų amžius, ir taip, vyktų tikrai ciklais.
O kam stabdyti planetų sukimąsi? Pradedi ardyti ir keipti kryptį taip, kad atsigabentum link statinio.
Negana to, reikia turėti omeny, kad tai labai tolima ateitis, kai dar velniai žinom kokių technologijų pavyks pasiekti. Gi prieš 50 metų nemanau, kad kas įsivaizdavo, kad kiekvienuose namuose bus realiai po super kompą. Ką jau kalbėti namuose, kišenėse.
bahuriux 2015-04-01 08:58
/r) kažkokia reaktyvine, ar magiška jėga, jei tas 1kg nesisuka orbitoje aplink saule, o tiesiog kabo.
kestutisz 2015-04-01 11:25
Plius įdomu ką reiškai "sustabdyti" jei pati Saulė irgi vietoj nestovi, o juda su visa galaktika? Magiškos jėgos gali irgi neužtekti.
bahuriux 2015-04-01 19:37
Saule sukasi, apink galaktikos centra, žemė sukasi aplink saule, o mėnulis aplink žeme, jei nori galima ir aplink mėnuli paleisti suktis asteroida, o aplink asteroida, net ir dirbtini palydova. Planetos sukasi ORBITOJE APLINK saule, nes planetos yra saules gravitacijos zonoje. Norint sukurti nesisukančia sfera aplink saule reikia statybines medziagas is planetų medžiagos sustabdyti. Kaip nustatyti kas sukasi, o kas ne, paprasčiausias giroskopas tam labai gerai pasitarnautu, jei tik jo ašis nesutaps su sukimosi ašimi, arba du giroskopai 90 laipsniu kampu tikrai parodys yra sukimasis, ar ne garantuotai.
Komentuoti gali tik registruoti lankytojai.
Neregistruotiems lankytojams komentavimas uždraustas siekiant sumažinti
paviršutiniškų, beverčių ir įžeidinėjančių žinučių kiekį.
Kodėl aptikti naujos atmainos Daisono sferą – kol kas beveik neįmanoma?