Marse aptiktas patrankos sviedinys - bent jau taip mano sąmokslo teorijų mėgėjai. Kas tai iš tikrųjų?  (4)

Marsaeigis „Curiosity“ per savo netrumpą karjerą padarė nemažai nuotraukų. Jos dažnai paviešinamos. Jas griebia astronomijos mėgėjai, mokslininkai ir šiais svajotojai. Šios nuotraukos taip pat domina nežemiškos gyvybės ieškotojus. Štai visai neseniai buvo pareikšta, kad Marse aptiktas tikrų tikriausias patrankos sviedinys, kuris niekaip negalėjo susiformuoti natūraliai.


Prisijunk prie technologijos.lt komandos!

Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.

Sudomino? Užpildyk šią anketą!

Objektas, kurio nuotrauka dalinasi marsiečių ieškotojai, iš tikrųjų atrodo neįprastai. Raudoname Marso fone jis atrodo keistai apvalus ir melsvas. Nors nuotrauka neryški, matyti, jog šios sferos paviršius yra tarsi nupoliruotas. Sąmokslo teorijų mėgėjai spėja, kad tai - išnykusios civilizacijos likučiai. Dar daugiau - teigiama, kad tai yra neginčijamas įrodymas, kad Marse kadaise gyveno civilizacija.

Tai, aišku, ne pirmas kartas, kai atsiranda taip tvirtinančių. Istorija visada ta pati. NASA publikuoja nuotraukų paketą, mėgėjai greitai peržiūri nuotraukas ir būtinai surandą ką nors neįprasto. Kartais tai yra senovės civilizacijos statula, kartais - šaukštai ar kiti įrankiai. Tikriau, tai visada yra uolienų ir šešėlių žaismas. Tačiau šįkart nežemiškos gyvybės entuziastai surado šį tą kitko. Tai - tikra mėlyna sfera ant raudono Marso paviršiaus ir jokios šešėlių sukurtos apgaulės čia nėra.

Mokslininkai šiuos darinius vadina „mėlynėmis“. Iš tikrųjų jie yra gana maži, tačiau iš tikrųjų turi nupoliruotą paviršių ir yra beveik tobulai apvalūs. Visgi, juos sukūrė ne kas kitas, kaip Marso gamta.

Vandeniui tekant per netvirtą uolieną, į ją susigeria ne tik drėgmė, bet ir įvairūs mineralai. Kai Marsas pradėjo džiūti, šie mineralai tarsi susicementavo į krūvą ir tapo labai kieti. Per laiką aplinkines uolienas įveikė korozija, o šios kietos sferos išliko ir buvo nupoliruotos.

Iš tikrųjų, „mėlynių“ Marse yra daug. Dažniausiai vienoje vietoje jų galima pamatyti šimtus, pavienės jos pasitaiko rečiau. Taigi, kad ir ko tikėjosi protingų gyvybės formų Marse ieškantys žmonės, ir vėl tenka nusivilti.

Aut. teisės: Technologijos.lt
(45)
(2)
(43)

Komentarai (4)