Komentarai Prisijungti
Viršuje: Seniausi | Naujausi
radioaktyvas 2022-12-31 02:33
Islos namai pastatyti iš vėjo jėgainių menčių įcementuotų į siena, nes visi taip žalinosi, kad pamatė jog jų perdirbimas sudėtingas, o utilizacija už kurią susimoka vartotojas išeina pigiau. Dėl utilizacijos tikslų islos tėvai ir turi tokį daugiafunkcį namuką,nes valdininkėliai priėmė įstatymą draudžiantį žmonėms namus apsisiūti paroc, o tie seni namai kokybiškai utilizuojami. Dar kitaip nuspiria skardinę ateičiai. Visi namuose turi po lagamino dydžio akuma kuris leidžia susikaupti energijos savaitei ar daugiau už minimalia kaina nuo stogo elemento ar tinklo. Aišku dauguma sprendimų susijusių su energijos kaupimu iš padangos judesio nepasiteisina nes amortizacija kainuoja daugiau nei sukuriamas energijos kiekis. Aišku prisifantazavus apie laukus pilnus saulės ir vėjo panelių paaiškės, kad ten geriau užsodinti parkeli iš dešimt.k medžių, o elektrą gamins bryderiai reaktoriai iš besilydančio ir save gydančio avarijos atveju moderatoriaus ir žinoma tai ne anglis. Paaiškės, kad saulės paneles geriau laikyti ant stogo, o perdirbant jas lengva sutrinti ir perdirbti į atskiras sudėtas medžiagas. Pienas toli gražu bus neaugalinis, nes tokiam pagaminti reikės daug biomasės todėl pienas bus auginamas metatankuose iš perdirbto plastiko į cukrų kurį vers pienu genetiškai modifikuotos bakterijos, o pats plastikas virs cukrumi iš genetiškai modifikuotų bakterijų kurių dalį fermento gamybos būdo pasiskolino iš plastikus virškinančių vabalų. Analoginiu būdu gamins sojos ir gyvulinius baltymus todėl jokio skirtumo koks ten mėsainis o gyvulinių baltymų mėsainis gali būti, net sveikesnis, nes genetiškai modifikuotas baltymas tesugeba omegatris gaminti. Pilnai veši di kontrolė dėl kurio neatlikto darbo konkuruoja geriausi šalies protai, kad galėtų prisidurti prie bazinių pajamų ir užsisegti medalį kaip kokioje mokyklos olimpiadoje. Dinamikso robotai senai išstūmė žmogų, o visi sėdėdami ant sofkutės savo bazines pajamas kartu su žmona taupo namui iš vėjo jėgainių menčių, nes senasis dar pastatytas langais į saulės pusę.
punktyras 2022-12-31 09:57
Jau neilgai trukus išvysime, kuris scenarijus bus teisingesnis.
gytis13 2022-12-31 10:30
Namai be kondicionieriaus tik su ventiliavimo sistema - pasaka. Aš pats tai esu išbandęs, name pastatytas 700m3 ventiliatorius pučiantis orą į du kambarius. Kai prasideda karščio bangos, efektas nedidelis, nes naktimis lauke išlieka šilta. Reikia kad naktį temperatūra kristų iki kokių 15 laipsnių, tada ventiliacija aušina ir kondicionieriaus tikrai nereikia. O jei lauke virš 20 tai efektas minimalus. O kad pristatys vėjo jėgainių ir pakaks elektros dar viena pasaka. Be akumuliavimo ar sakysim rezervavimo dujų turbinomis neužtikrins pastovaus elektros tiekimo. Turės kada dažnai skelbti ypatingąją padėtį energetikoje, kai vartotojai bus priverčiami apriboti vartojimą. Gyvenimas priklausomas nuo to ar papučia vėjas gali būti nesaldus.
"Isla iš nepagalvojusi pirma užkaitė arbatinuką ir tik tada pažvelgė į momentinės elektros kainos monitorių. Jame žibėjo raudoni skaičiai rodantys kad elektros kainos vėl pasiekė maksimumą. Tada riebiai nusikeikė ir skubiai išjungė aparatą. Dieve kada visa tai baigsis - pagalvojo ji. Negana kad be arbatos likau, socialinio reitingo anketoje atsirado įrašas apie neatsakingą elgesį energijos trūkumo metu. Kam aplamai reikalinga ta elektra kad ne elektra tarnauja žmogui o žmogus elektrai. Taupyk, nejunk, negalima, brangu - kartais norisi kieme laužą užsikurti. Irgi negalima - baudos milžiniškos. Tėvai dar spėjo pagyventi be vargo naftą pleškindami. Užtat mes dabar už juos atkentėsime."
jilted 2023-01-05 17:30
Taip ir bus, atsiras social credit system, pridengta carbon tax su carbon offsets. Paprasti žmonės kentės, nes išnaudos savo carbon credits, o elitas toliau gyvens kaip gyvenę.
Paprasti žmonės sėdės užsidarę namuose, sulindę į metaversos VR akinius, kad pajustų nors kažkokį "gyveniną" ir bijos arbatos išsivirt, kad neviršytų savo carbon credit. Keliaus su shared autonomus vechile visur, nes nuosavą transporto priemonę turėti bus per brangu. Ir šiaip nebeliks privačios nuosavybės, visi dalykai bus nuomos pagrindu. Maistas bus kažkoks 0 carbon vegan goo. Paprasti žmones negalės sau leist valgyti kepsnio, nes jiems bus paprasčiausiai per brangu. Kelionės į užsienį taip pat tik per VR, lėktuvai bus tik išrinktiesiems. Nes tiesiog kainuos per daug carbon credits. Net jei žmogus ir pinigų, jų negalės išleist, nes viršys savo carbon limitus, o CBDC's dėka bus galima kontroliuoti kas ir kur leidžia savo pinigus. Bus visiška kontrolė, ir totalus žmonių stebėjimas prisidengiant klimato kaita, baisesnis, nei dabartinėje Kinijoje. Žmonės gyvens iliuzijoje, kad gerai gyvena, kai iš tiesų jie daugiausiai bus kaip zombiai leisdami laisvalaikį virtualioje erdvėje, kur jiems bus plaunamos smegenys, sėdės užsidarę savo 50 kv.m. dėžutėse ir valgys "sveiką" perdirbtą plant based "maistą", nebebus jokio privatumo, bus visiška žmonių kontrolė ir už bet kokį pasisakymą prieš esamą tvarką bus griežtai baudžiama. Tuo tarpu mažas procentas išrinktųjų mėgausis viskuo be didesnių suvaržymų.
G. Orwell "Gyvulių Ūkis" buvo įspėjimas, "1984" yra instrukcija.
Valdžia yra vieši asmenys ir privatūs asmenys turėtų teisę apie juos žinot viska, o jie apie privačius asmenis - nieko.
Viskas yra atvirkščiai ir situacija darosi vis blogesnė su kiekviena diena.
P.S. Laužas bus uždraustas ir ne tik "privačiam" kieme, o visur.
Xdmin 2023-01-06 12:10
Bandei nupiesti kazkoki labai liudna ateities scenariju, bet jei apsizvalgytum, tai zmones dirbantys uz MMA ar pensininkai panasiai gyvena ir dabar. Skirtumas bus tik tas, kad tavo kaimynas, nors ir uzdirbantis daugiau, negales tureti V8 dzipo kieme, o greiciausiai vazines elektriniu dviraciu kaip ir tu. Milijonieriai kaip seniau taip ir dabar, greiciausiai ir ateityje gyvens taip, kaip jie nori. Tai vel gi, niekas nepasikeicia.
immortallt 2023-01-06 12:39
Nu ir nusispangote. Pirma, ar dabar mes užsitikriname elektros gamybą, t.y. visada pasigaminame visą savo poreikį? Ne. Praktiškai visada importuojame daugiau, nei eksportuojame. Ir be elektros sėdime? Irgi ne.
Vėjas ir saulė gamins kada gali gaminti, hidroelektrinės pereis labiau į hidroakumuliacinių elektrinių vaidmenį, t.y. gamins tada, kai trūks rinkoje, ir kaups vandenį, kai nereikės. Taip pat didins momentinę savo galią. Elektros perteklius bus kišamas arba į sezoninius šilumos akumuliatorius, konvertuojamas į vandenilį ar sintetinį metaną. Pastarieji galės būti naudojami dengti tuos momentus, kai elektros gamyba bus nepakankama.
O ką jau kalbėti, kad didėjant vėjo jėgainėms, statant jas jūroje, gamyba yra daug pastovesnė ir nebūna taip, kad visai vėjo nebūtų. Porą valandų tiesiog nekrausi elektromobilio jei nėra būtina (automatinis sprendimas), negamins vandenilio ar pan. (vartotojui apskritai nerūpės), šildymo/vėsinimo sistemos išsijungs ar susimažins apimtys (automatiškai ir jei nebus būtinas jų veikimas tuo momentu), ir elektros vartojimas ateityje sumažės 70%. Čia su virduliais, TV ir mobilių telefonų krovikliais įsivaizduoja, kad elektros daug vartojate. Toks buitinis elektros vartojimas nesudarys nė 20% elektros vartojimo ateityje. Taip kad nesuksi galvos kada tai daryti.
O paskiedimas apie tai kaip virdulio negalės užsikaisti - juokas pro ašaras. Kai neturi protingų minčių, varai absurdą. Kodėl virdulį pasirinko, o ne led lemputę? Virdulyje užkaisti 1 litrą vandens reikia 0,09 kWh. Net su 1000€/MWh kaina, ko nebus daugiau nei kartą per metus ar dešimtmetį, kol nebus pilnai elektrifikuota ekonomika ir nebus sudiegti dinaminio vartojimo ir sisteminių paslaugų rinkos atvėrimo sprendimai, tai sudarys viso labo 9 ct vs 0,9ct. Ar tikrai dėl 8 centų keisite sprendimą kada arbą užsikaisti? Įsipilk vandens kiek reikia puodeliui arbatos, t.y. 300 ml, ir išleisi viso labo 3 ct.
Toliau, elektrifikacija, dinaminis vartojimas ir atsinaujinanti energetika ilgu laikotarpiu išlaidas sumažins, ir stipriai. Ne nominalia verte, o realia, arba santykinai su pajamomis.
Kas kalbant apie maistą, manau laboratorijoje užauginta mėsa, o ne plant-based laimės konkurenciją. Ir tai atvers įdomią rinką, kai galėsi kokybišką ir skanią mėsą užauginti už palyginus mažą kainą. Neliks mėsos pramonės atliekų, sumažės poreikis pašarams ir t.t. Žemės ūkis irgi keičiasi, tik per lėtai - robotizacija jau dabar vyksta, traktoriuje žmogus iš esmės reikalingas tik jį apsukti. Vagą palaiko kompas, jei laukai ir technika skaitmenizuoti, kartą atlieki grunto tyrimus, maistines medžiagas skaičiuoja automatiškai iš nuimto derliaus. Jei laukus skanuoji dėl ligų ir kenkėjų, pesticidus dozuoja automatiškai kiekvienam purkštukai pagal kiekvieną plotelį, vėjo kryptį ir stiprumą, ir pan. Šiltnamiuose pradedami naudoti robotai derliui nurinkti. Soduose - jau pakeliui į komercializavimą. Robotai gerai, nes jie dirba kada reikia, o ne kada patogu. Tuos pačius vaisius skins kai bus prinokę, o ne pusžalius, kad nebegrįžti vėliau.
gytis13 2023-01-06 20:27
Aš tik norėčiau pastebėti kad hidroelektrinės bent Lietuvoje jau kokia 20 metų dirba režimais panašiais į hidroakumuliacines...Norvegijoj tas pats kiek žinau, jie taip reguliuoja pvz, Danijos vėjų parkus. Taigi ši galimybė jau išnaudota.
immortallt 2023-01-07 14:16
gytis13, ne, nė iš tolo neišnaudota. Norvegija ar Švedija yra prastai sujungta su aplinkinėmis šalimis palyginus su savo gamybos galia ar vartojimo pikais.
Taip, jie paima Danijos perteklių ar paduoda trūkumą, bet dažniausiai to net neužtenka pakeisti kainos regione. Ką jau kalbėti apie tai, kad hidroelektrinės tiesiog prisuka savo gamybą, ne išjungia galią.
Ir čia jau nekalbant apie 80% teritorijos, kur elektros kaina išlieka arti nulio, kai sujungtose su kaimyninėmis šalimis teritorijose elektros kaina išauga dešimtis ar šimtus kartų t.y. net šalies viduje elektros tinklai prastai sujungti.
gytis13 2023-01-07 17:47
Hidroelektrinei negalima pilnai išjungti savo galios nes yra sanitarinis debitas, upės tėkmė neturi nutrūkti dėl ekologijos. O jeigu Švedijoj pilna tų neišnaudotų HE, tai viską reikia spręsti paprastai - dar reikia kokių 5 - 6 papildomų jūros jungčių su anuo krantu ir tada galima ramiai plėsti atsinaujinančią energetiką. Viskas bus ok tik kainuos. O tai peizi toliau visokie energetikos beraščiai apie 6 GW saulės, vėl buvo vienas užsakytas straipsnis spaudoj. Jungtis arba HAE tegul stato kartu.
Komentuoti gali tik registruoti lankytojai.
Neregistruotiems lankytojams komentavimas uždraustas siekiant sumažinti
paviršutiniškų, beverčių ir įžeidinėjančių žinučių kiekį.
Net-zero gyvenimas: kaip atrodytų diena karboneutraliame pasaulyje 2050 metais