„La Catedral“. Legendinis Pablo Escobaro asmeninis kalėjimas. Vykdavo tikros orgijos (Foto, Video)  (1)

Iki 1991 m. Pablo Escobaras patyrė nepaprastą „karjerą“, pradėdamas nuo automobilių vagies, o vėliau tapęs kontrabandininku, galiausiai užsitarnavęs „kokaino karaliaus“ titulą.


Prisijunk prie technologijos.lt komandos!

Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.

Sudomino? Užpildyk šią anketą!

Tačiau ši transformacija kainavo daug. Per dešimtmetį Escobaras sukaupė daugybę priešų, įskaitant konkuruojančius narkotikų kartelius ir įvairių šalių vyriausybes. Jų kolektyvinės pastangos palaipsniui griovė Escobaro gyvenimą ir imperiją. Jo konkurencija su Kali karteliu kainavo daugiau nei 300 jo bendražygių ir šeimos narių gyvybes.

Be to, Escobaras matė, kaip kiti narkobaronai, tokie kaip Carlosas Lehderis, buvo išduoti Jungtinėms Valstijoms, o kiti, pavyzdžiui, broliai Ochoa, pasidavė ir pateko į kalėjimą. Kitas Kolumbijos narkotikų baronas Gonzalo Rodriguezas Gacha ir jo sūnus žuvo susišaudant su policija. Galiausiai, jo duktė Manuela buvo sužeista per sprogdinimą jo rezidencijoje.

Escobaras norėjo pasiduoti, bet nerimavo, kad Kolumbijos vyriausybė jį išduos Jungtinėms Valstijoms – vienintelio dalyko, kurio jis bijojo labiausiai. „Geriau kapas Kolumbijoje nei kamera JAV“, – sakydavo jis.

Escobaras pradėjo dialogą su vyriausybe ir po šešis mėnesius trukusių slaptų derybų sutiko sėsti į kalėjimą. Tačiau kalėjimas būtų pastatytas pagal jo paties nurodymus ir jo pasirinktoje vietoje. Jis turėtų savo asmeninius sargybinius, kurių pagrindinė pareiga buvo ne užkirsti kelią jam pabėgti, o apsaugoti jį nuo priešų.

Buvo nurodytos kelios kitos sąlygos, įskaitant generolo Miguelio Mazos, vieno griežčiausių Escobaro varžovų, nušalinimą. Kitas reikalavimas buvo, kad Kolumbijos nacionalinei policijai būtų uždrausta patekti į 20 km spinduliu aplink kalėjimą.

Mainais už šiuos susitarimus vyriausybė įsipareigojo neišduoti Escobaro Jungtinėms Valstijoms. Escobaro dirbtinis įkalinimas, nors ir gėdingas šaliai, padėtų vyriausybei atsikratyti nacionalinio galvos skausmo. Šis susitarimas taip pat nutraukė išlaidas ir išteklius, investuotus į nenumaldomą kartelio lyderio persekiojimą.

 

Prieš oficialiai pasiduodant Escobarui, jis pradėjo statyti savo kalėjimą ant kalvų su vaizdu į Medeljino miestą. Escobarui esanti aukšta vieta leido iš paukščio skrydžio matyti miestą, kurį jis praktiškai valdė daugiau nei penkiolika metų. Escobaras taip pat įvertino statų reljefą, dėl kurio kariškiai ar konkuruojantys karteliai beveik negalėtų surengti oro atakos prieš jo kompleksą.

Escobaras pasidavė valdžiai 1991 m. birželio 19 d. Tą pačią dieną jis sraigtasparniu buvo perkeltas į savo naujai pastatytą „kalėjimą“. Dėl savo didybės ir jame esančių patogumų kompleksas buvo vadinamas „La Catedral“ arba Katedra. Kai kurie jį vadino „Club Medellin“ arba „Hotel Escobar“. Apsauga juokavo, kad tai ne maksimalus saugumas, o maksimalus komfortas.

„La Catedral“ buvo futbolo aikštė ir keli pastatai, įskaitant prižiūrėtojo namus, septynis sargybos bokštus ir didelį pastatą, esantį aukščiau ant šlaito, skirtą kaliniui. Escobaras turėjo savo apartamentus su besisukančia lova, vonios kambarį su sūkurine vonia, diskoteką, barą, sporto salę, biliardo kambarį ir lėlių namelį, kuriame dukra galėjo žaisti, kai tik atvažiuodavo jo aplankyti.

 

Jis turėjo mobiliuosius telefonus, radijo siųstuvus ir fakso aparatą, leidžiantį jam užsiimti verslu, o tai savo karteliui per dieną atnešdavo 60 milijonų dolerių. Be to, jam buvo įrengtas galingas teleskopas, leidžiantis žiūrėti į Medeljino miestą į pastatą, kuriame gyveno jo šeima. Escobaras mobiliuoju telefonu kalbėdavo su dukra ir tuo pat metu žiūrėdavo į ją pro teleskopą. Visas kompleksas buvo aptvertas 3 m aukščio tvora ir elektrifikuota spygliuota viela.

Tęsinys kitame puslapyje:

Pasidalinkite su draugais
(9)
(3)
(6)

Komentarai (1)