Neeilinis įvykis. Tik kartą gyvenime. Link Žemės lekia unikalus kosminis objektas  ()

Kitą savaitę Nišimura kometa praskris pro Žemę.


Prisijunk prie technologijos.lt komandos!

Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.

Sudomino? Užpildyk šią anketą!

Astronomai teigia, kad dangaus stebėtojai turi „retą ir įdomią galimybę“ – pamatyti retą kometą plika akimi.

Anot „Independent“, kometa C/2023 P1 (Nišimura) buvo atrasta tik 2023 m. rugpjūtį, tačiau arčiausiai Žemės ji priartės vos po savaitės – antradienį, rugsėjo 12 d., prieš pat aušrą.

Pasak Hulio universiteto E. A. Milne'o astrofizikos centro direktoriaus profesoriaus Brado Gibsono, objektas, judantis kosmosu 386 250 km/val. greičiu, jau matomas plika akimi.

Profesorius Gibsonas sakė, kad šiuo metu Nišimura galima pamatyti valandą po saulėlydžio ir valandą prieš aušrą, žiūrint iš rytų į šiaurės rytus, link Mėnulio ir Veneros.

„Kometai apskrieti Saulės sistemą reikia 500 metų, Žemei – vienerius metus, o išorinėms planetoms – daug dešimtmečių“, – sakė profesorius.

„Todėl sakyti, kad tai unikali galimybė pamatyti Nišimurą, nėra perdėta“, – sako profesorius.

Kometa C/2023 PI pavadinta japonų astrofotografo Hideo Nišimura vardu, kuris ją pastebėjo rugpjūčio 11 d., darydamas ilgos ekspozicijos dangaus nuotraukas.

 

Kometa arčiausiai Saulės praskris rugsėjo 17 d., kai bus tik už 43 milijonų kilometrų. Mokslininkų teigimu, yra reali tikimybė, kad kometa tokio artumo praskriejimo neišgyvens.

Mokslininkai vis dar bando įvertinti Nišimura dydį, tačiau profesorius Gibsonas mano, kad jos skersmuo gali svyruoti nuo kelių šimtų metrų iki 1,5–3 kilometrų.

Manoma, kad kometa yra kasmetinio meteorų srauto, vadinamo Sigma hidridais, priežastis, kuris vyksta kasmet gruodį.

Pavojaus, kad Nišimura susidurs su Žeme, nėra, nes astronomai kruopščiai apskaičiavo jos orbitą ir greitį.

Pasidalinkite su draugais
Aut. teisės: MTPC
MTPC
(13)
(0)
(13)
MTPC parengtą informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško VšĮ „Mokslo ir technologijų populiarinimo centras“ sutikimo draudžiama.

Komentarai ()

Susijusios žymos: