Neįtikėtina! Ar aliejus gali „nuraminti“ jūros bangas. Ką rodo eksperimentas (Video)  ()

Iki pat XX amžiaus pabaigos daugelio šalių garlaiviuose ir gelbėjimo valtyse buvo privaloma su savimi turėti aliejaus.


Prisijunk prie technologijos.lt komandos!

Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.

Sudomino? Užpildyk šią anketą!

Ar aliejus gali „nuraminti“ jūros bangas? Kas tai yra vadinamasis „audros aliejus“ (storm oil).

„Audros aliejus“ apibūdinamas kaip beveik vandenyje netirpus aliejus, veikiantis kaip paviršinio aktyvumo medžiaga, ir nuo seno buvo naudojamas jūrų bangoms „išlyginti“ (arba „nuraminti“).

Jis istoriškai buvo naudojamas siekiant palengvinti gelbėjimą jūroje ir pagerinti navigacijos saugą, įskaitant naftos/aliejaus išpylimą ant vandenyno paviršiaus, kad būtų sumažintas bangų intensyvumas.

Atrodo kaip tankas, bet tarsi sėdėtum ant debesies ir skrieji 45 km/h! Nepakartojamas važiavimo malonumas. Kodėl gamintojas nutylėjo tiek privalumų? (FOTO, Video, „ENGWE Engine X“ apžvalga)
6582 17

„ENGWE Engine X“ - vienas naujausių kompanijos el. dviračių. Vadinamasis „fatbike“ - su storomis padangomis, kokybiškais amortizatoriais ir kitais privalumais, apie kuriuos gamintojas netgi nutyli. Žiauriai smagus žvėris. Sužinokite mūsų apžvalgoje apie jį daugiau.

Išsamiau

Beveik nesimaišantis su vandeniu, aliejus veikia kaip paviršinio aktyvumo medžiaga, besikaupianti ant paviršiaus, o kai bangos lokaliai „tempiasi“ arba „susispaudžia“, susidaro koncentracijos gradientas, sukeliantis šlyties įtempį, dėl kurio atsiranda papildomas išsisklaidymas ir slopinimas.

Tokią praktiką galima atsekti net 350 m. pr. Kr., kai metodą aprašė Aristotelis. Vėliau šiuos reiškinius atrado ir moksliškai ištyrė tokios asmenybės kaip Benjaminas Franklinas, Lordas Rayleighas ir Agnes Pockels.

 

Iki pat XX amžiaus pabaigos daugelio šalių garlaiviuose ir gelbėjimo valtyse buvo privaloma su savimi turėti aliejaus. Jungtinių Valstijų jūrų tarnybos mokymo vadove „audros aliejus“ buvo įtrauktas į bendrąjį gelbėjimosi valčių įrangos sąrašą, o 1894 m. Prekybinės laivybos įstatymas įpareigojo jį turėtii britų laivams iki pat 1998 m. Kaip pigi aliejaus forma dažnai buvo naudojami augalinis aliejus arba žuvų taukai.

Pasidalinkite su draugais
Aut. teisės: MTPC
MTPC
(15)
(0)
(15)

Komentarai ()