Komentarai Prisijungti
Viršuje: Seniausi | Naujausi
rimasD 2011-12-23 20:27
Niekada nebus taip, kad iš vandens išgauti vandenilį, reikėtų mažiau energijos, negu gausim jį vėl jungiant į vandenį. Šitas metodas gali būti taikomas ten kur daug pigios energijos, saulės, ar branduolinės, ir kurią dėl kokių nors priežasčių sunku būtų transportuoti į kitą vietą.
Alfredukas 2011-12-23 20:53
Kai FREE energijos entuziastai pakankamai prisigamino "laisvos energijos", tai dabar "sunkia" iš vandens.
Tačiau pamiršta, kad iš vandens gautas vandenilis, tai tik vienas iš daugelio energijos konvertavimo būdų ir dar su nemažais nuostoliais!
rimasD 2011-12-23 21:38
Ateityje, suradus ekonomišką būdą vykdyti termobranduolinę reakciją, Deuteriui išgauti, bus perdirbama daugybė vandens. Vandenilis bus gaunamas, kaip pašalinis produktas deuterio gavyboje. Gal termobranduolinių reaktorių aušinimui bus paprasčiausias vanduo, kuris aukštoje temperatūroje pirolizuosis, ir tada bus galima jį atskirti nuo deguonies, o tuo pačiu, išgaus ir deuterį, reikalingą kurui.
Niemand 2011-12-23 22:52
Acetilenas santykinai nesprogus, o vandenilis pagal TNT ekvivalentą berods nenusileidžia pačiam TNT.
Jei netingi, pasiieškok google, buvau radęs, kai delfi įrodinėjau, kad H2 sprogimas liuosiai galėjo nunešti Fukušimos stogą.
Niemand 2011-12-23 22:56
Nebus, ryšio energija yra tokia, kokia yra.
Aš šitoje vietoje statyčiau ne už fizikines technologijas, o už genetinę inžinieriją ir galimybę pasitelkti bakterijas ar dumblius vandenilio gamybai. Biokurą po biskį jau pradeda gaminti biotechnologai, gal dasikas ir iki vandenilio.
rimasD 2011-12-24 01:11
Elektrinėse, generatoriaus aušinimui vartojamas vandenilis. tam padarytos galingos elektrolizerinės, vandenilis mažiausiai tankus, bet labiausiai šilumai imlus elementas. Nors rūkyti draudžia prie generatoriaus, toliau vyksta suvirinimo darbai, nes vandenilis labai lengvas ir koncentruojasi angaro pastogėje, kur išeina į atmosferą
Niemand 2011-12-24 01:21
Generatoriuose didelė vandenilio cirkuliacija, ten nėra labai daug vandenilio vienu metu, vargiai keli šimtai gramų susirinktų. O vat gyventi 100 m. spinduliu nuo 100 KG. vandenilio balionų, t.y kaip minimum 100 vnt. balionų, būtų nejauku.
technologas 2011-12-24 11:46
apie tokį tyrimą rašo trumpai, kas ten dedasi. Ten pasirodo nėra taip, kad tiesiog auga dumbliai, o žmonės semia energiją rieškučiomis. Vandenilio surinkimui aš kaip suprantu viršuje gigantišką surenkančią konstrukciją reikėtų sumontuoti, ten viršuje jį skystinti kažkaip ar slėgti, ruošti gabenimui. Vienok nepigiai atrodo. Bet tai žinok žmogus kuo tikėti. Rašo, kad didžiausi dumblių optimistai svajoja apie 500g/dieną/m2 derlių, o pasirodo realiai dar kol kas tik stengiasi pasiekti 50g/dieną/m2.
punktyras 2011-12-24 12:51
Retokai dabar tenka užuosti rūgštų acetileno kvapą statybose... Kažin ar dar populiarus. Vandenilis lengvesnis, todėl nesikaupia pažemėje, o išsisklaido, todėl saugesnis.
Komentuoti gali tik registruoti lankytojai.
Neregistruotiems lankytojams komentavimas uždraustas siekiant sumažinti
paviršutiniškų, beverčių ir įžeidinėjančių žinučių kiekį.
Lietuvos mokslininkai užpatentavo naują vandenilio gavybos iš vandens būdą