Komentarai Prisijungti
Viršuje: Seniausi | Naujausi
sielinas 2015-07-01 13:58
Nebesvaikit. 20 m. tą patį per tą patį girdžiu..
punktyras 2015-07-01 14:15
Ar esi tikras, kad girdi, ne tik klausai? Ir kas iš to, kad girdi? Ar dėl to klimatas nekis ir elgesio modelio keisti nereikia ir viskas telieka po senovei?
vanduo4 2015-07-01 15:29
amas 2015-07-01 15:58
Tokiais tempais kylant, be jokių problemų tie miestai išsikels į kitas vietas.
O šiaip tai bulšet.
Nustokit valgyt ir bezdėt tai iškart klimatas susitvarkys.
Ir o jei jau žmonijos išnykimas neišvengiamas, tai ir bus tas veiksnys kas nutrauks teršimą. Kur čia problema?
immortallt 2015-07-01 16:12
Be problemų? Sei šelai ims ir išsikels ar tiesiog paskęs?
Olandija ir taip jau žemiau jūros lygio. Dar 5 metrai ir neliktų Olandijos.
Taip pat toks kilimas turėtų daug ekologinių pasekmių, greičiausiai baigtųsi bent jau mažuoju ledynmečiu europoje. Tada miestai turės keltis lauk iš Europos, nes ledynai "nulygins" viską.
Profesorius :) 2015-07-01 16:56
gali paaiskinti kaip keliais metrais pakiles vanduo sukeltu "lendynmeti" ?
immortallt 2015-07-01 18:57
Ledynmetį sukels, jei dings golfo srovė. O ji dingti turėtų, jei nuo Grendlandijos nutirpęs ledas/gėlas vanduo nučiuoš į Atlantą. Nėra golfo srovės -pusė Europos po ledu.
amas 2015-07-01 20:02
Nu tai jei ledynmetis, tai baigsis potvynis. Bet kaip čia su tuo ledyečiu, kai kokie kiekiai šiltnamio efektą sukeliančio co2. Taip įkais, kad net pasidarys šalta
Manau kažkas naudinga kelti paniką. Vieni išto karjerą pasidaro, mokslo laipsnoai ir panašiai. Kiti daugiau mokesčių surenka ir t.t.
punktyras 2015-07-01 20:36
Na, taip, po ledu potvyniai pasidarys nebeaktualūs.
Globalinis atšilimas – netikslus pavadinimas. Tiksliau būtų „atmosferos vidinės energijos padidėjimas“. Paimk, pavyzdžiui, šaldytuvą – kuo daugiau energijos gauna, tuo daugiau šalčio gali pagaminti.
Na, taip, sukasi mokslo žmonės kaip išmano. Bent jau rašyti be klaidų išmoksta.
sangvinic 2015-07-01 20:40
Aj, o man dzin. Gal ir gerai, kad viskas paskestu povelniu
ISG 2015-07-01 22:16
Man tai irgi juokinga. Ypac kai sako: "nustokim skriausti zeme" ir tt. Siaip zemei visiskai nusisikt, - tirpsta ledukai, vandenuko daugeja, povandeninis pasaulis klesti, gi vanduo svarbiausias elementas. Jei ka ir skriaudziam tai save, reiks keltis kur auksciau, ar po vandeniu, cia jau zmonijos problemos, o ne zemes. Zemei nusispjaut
Finalfour 2015-07-02 06:03
Esi labai trumpo intelekto tamsta. Ledynu tirpsmas - tai didziuliai kiekiai gelo vandens i vandenyna. Vadinasi, gyvybe vandenyne ne klesti, o nyskta katastrofiskais tempais. Jau dabar si problema aktuali del gelo vandens patekimo i vandenynus ir nykstanciomis kai kurioms gyvybes rusims del to. Jeigu galvoji kad evoliucija per tuos kelis tukstanmecus prisitaikys prie gelo vandens arba juras uzpildys karosai is gelo vandens Lietuvos ezeru - sesk 2 ir is biologijos.
immortallt 2015-07-02 10:18
Gėlas vanduo į vandenynus patenkantis dar ne pagrindinis blogis, o didėjantis CO2 ir rūgštėjantis vanduo yra dar baisiau.
sangvinic, persipjauk venas išilgai, jei tau p* viskas. Nereikia nesąmonių šnekėt, nes kai reikės badauti, netikiu, kad būsi pirmas kuris atsisakys savo maisto ir vandens.
ISG 2015-07-02 11:49
Pats sesk. Ledynu gelo vandens neuzteks, kad pakankamai itakot druskinguma. Paziurek kiek yra juros vandens ir kiek ledynu. O jei ir MOKLININKAI rekauja, kad prasiskies vanduo - tai eiline propoganda is ju puses, juk reikia kazka ale dirbt. NIEKO NEBUS ir viskas bus GERAI.
Finalfour 2015-07-02 12:49
Tu tikrai tiki kad mokslininkai dirba "tik kad kazkiek ala dirbt"? Idomu, jei jau taip yra, tai kodel tu sedi prie pc ir komentara rasai, o ne urve su savo pirmykste moterimi serna kepi?
hamann 2015-07-02 13:14
nes šerno be laužo neiškepsi, o degimo reakcija C + O2 = CO2. tad irgi blogis.
o šiaip tai tie myščiojimai iš metų į metus jau tikrai nusibodo. pasauliniu mąstu skatinama atsinaujinančios energijos naudojimas, naftos ištekliai baigtiniai ir nieko čia radikalaus neįvyks per sekantį tūkstantį metų. Tiesiog pilstymas iš tuščio į kiaurą.
immortallt 2015-07-02 13:28
hamann, pirmykštis žmogus naudojo biokurą
Kas dėl baigtinių, tai jei žmogus sudegins visus ŽINOMUS naftos, dujų ir anglies išteklius, tikrai neišgyvensim. Išmirs didelė dalis vandenynų gyvūnijos ir augalijos. Temperatūros pokyčiai bus stiprūs.
Realiai dabar perėjimui prie atsinaujinančios labiausiai trukdo politika, žmonių nenoras domėtis ir priimti atvirai informaciją bei ja remiantis daryti sprendimus. Atsinaujinanti yra pigi palyginus net su anglimi, jei nesubsidijuoji paslapčia anglių per pvz atliekų saugojimą, ignoruojant taršą ir žalą tiem patiems keliams. Konkretus pavyzdys - dažnai nemokamai nutiesiami geležinkeliai anglies katilinėms ir neįtraukiama į kaštus.
Gėlas vanduo pakankamai atskies druskingumą ten, kur tirpsta, o šokas gyvūnijai ir augalijai juos tame regione ir pražudys. Pasauliniu mastu žinoma ne taip baisu, bet turint omeny, kad Šiaurinėse jūrose didžiausi kiekiai planktono, kurie daugiausia CO2 ir įkalina dugne, o ne medžiai bei baisiai daug žuvies, banginiai maitinasi ir t.t., tai pasekmės liūdnos.
kiesza 2015-07-02 16:02
Putka atominių pavaris ir kaipmat numuš tą temperatūrą keliems šimtmečiams, taip atitolindamas potvynį
Hm 2015-07-02 23:03
Visų pirmą - dabar gyvename poledynmečio laikotarpiu. Vadinasi turi šilti neišvengiamai, nepriklausomai nuo mūsų veiklos, nes po žiemos-ledynmečio, ateina vasara... Tie patys mokslininkai teigia, kad žemės klimato vidutinė temperatūra prieš 100 mln metų buvo 6-8 laipsniais aukštesnė, nei dabar. Ašigaliai buvo be nuolatiniu ledo kepuriu. Dėl aukštesnės temperatūros, atmosferoje buvo gerokai daugiau drėgmės. Atmosferos slėgis, dėl tos pačios drėgmės, buvo apie 1,8 karto didesnis. Dėl tos pačios drėgmės, klimatas žemėje buvo tolygesnis, todėl nebuvo stiprių vėjų, augalai augo gerokai aukštesni. "Tą pati drėgmė atmosferoje" geriau saugojo žemės paviršiuje esančią gyvybę nuo žalingos kosmoso ir Saulės spinduliuotės, dėl to dinozaurai augdami nesustodami ir užaugdavo tokie dideli, kas būtų neįmanoma šiais laikais. Prieš 100 mln metų, dėl palankesnių klimatinių sąlygų, biomasės žemėje buvo daugiau nuo 4 iki 6 kartų... Na sakyčiau - rojus žemėje ...
immortallt 2015-07-03 08:06
Prieš 100 milijonų metų... Tik žemės atmosferos sudėtis keitėsi, nusodindama anglį į žemę. Gyvybė prisitaikė pamažu prie naujų sąlygų, o ne per šimtmetį. Taip pat prieš 100 milijonų metų tu per 5 minutes būtum miręs nuo atmosferos sudėties.
1.8 karto didesnis slėgis? Drįsčiau stipriai dvejoti, nes tai tas pats, kas 8m gėlo vandens tau gėlo vandens ant galvos.
Komentuoti gali tik registruoti lankytojai.
Neregistruotiems lankytojams komentavimas uždraustas siekiant sumažinti
paviršutiniškų, beverčių ir įžeidinėjančių žinučių kiekį.
Naujausi duomenys rodo neišvengiamą jūros lygio kilimą 5 metrais