Žvilgsnis į pavojingiausią pasaulio kalėjimą, kuriame apsilankyti nedrįsta net policija (Foto)  (1)

San Salvadore įsikūrusiame kalėjime šeimininkauja nuožmi nusikaltėlių gauja. Šioje kalinimo įstaigoje, į kurią įkelti koją vengia netgi teisėsauga, nusikaltėliai sukūrė savo atskirą visiškai slaptą pasaulį.


Prisijunk prie technologijos.lt komandos!

Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.

Sudomino? Užpildyk šią anketą!

Salvadoras yra vadinamas viena pavojingiausių šalių pasaulyje dėl jame klestinčio nusikalstamumo. Tad nenuostabu, kad šios valstybės sostinėje San Salvadore yra ir vienas griežčiausių kalėjimų pasaulyje.

Kalėjime „Penas Ciudad Barrios“ kaligaujos „Mara Salvatrucha“ nariai, kurių bijo visa Centrinė Amerika. Dar kitaip ji vadinama trumpiniu MS-13.

Teigiama, kad tai – viena nuožmiausių nusikalstamų grupuočių pasaulyje, garsėjanti itin žiauriomis savo priešų egzekucijomis.

Šiuo metu nemažai „Mara Salvatrucha“ gaujos narių kali San Salvadoro kalėjime, tačiau ši kalinimo įstaiga kitokia nei kiti pasaulio kalėjimai.

Šis Salvadoro pietuose esantis kalėjimas pastatytas specialiai šios gaujos nariams. Be to, tai itin griežto režimo įkalinimo įstaiga, į kurios vidų nežengia net prižiūrėtojai.

Iš pradžių kalėjimas buvo skirtas 800 žmonių, tačiau dabar jame kali jau daugiau nei 2,5 tūkst. MS-13 gaujos narių. O šioje įstaigoje jie elgiasi kaip tikri šeimininkai: čia įkūrė medicinos bei reabilitacijos centrą, kepyklą.

Panoro pažinti gaujas

Įžengti į vieną pavojingiausių vietų išdrįsta nedaugelis, bet fotografas iš Londono Adamas Hintonas ryžosi tokiam žingsniui.

„Vos įėjęs į kalėjimą netrukus supranti, kad čia nėra jokių prižiūrėtojų. Jie – už įstaigos sienų ir viduje leidžia tvarkytis pačiai gaujai. Tiesą sakant, jiems visai neblogai sekasi, jei atsižvelgtume į sąlygas, kurias šie nusikaltėliai turi“, – sakė A.Hintonas.

Britą fotografą galima vadinti tikru ekstremalių įspūdžių mėgėju. Nors įprastai jis fotografuoja reklamas, vos gavęs laisvą akimirką traukia į pavojingiausias pasaulio vietas. Nuotraukose jis siekia įamžinti savo įspūdžius, patirtus išgyvenimus ar baimę.

Pirmą kartą vedamas nenupasakojamo smalsumo patekti į neįprastas vietas jis atsidūrė Donecke. Tuo metu, kai griuvo Sovietų Sąjunga. Nuo to laiko fotografas nukeliavo tūkstančius kilometrų.

Apsilankė Gazos Ruože, Egipte, Indonezijoje, Indijoje, Filipinuose, Brazilijoje bei daugelyje Afrikos šalių.

Galiausiai jis pasiryžo dar didesniam iššūkiui – atvažiuoti į vieną pavojingiausių vietų – Salvadorą, kuriame žmogžudysčių skaičius didžiausias pasaulyje.

Šiam žingsniui jis ryžosi neatsitiktinai. Mat tuo metu vyras išgirdo, kad dvi didžiausios Salvadoro gaujos „Mara Salvatrucha“ ir „Barrio 18“ paskelbė paliaubas.

Fotografas pamanė, kad tai bus puiki galimybė pamatyti ne šaudynes ir smurtą, o pažinti žmones, įsitraukusius į gaujų veiklą.

Tiesa, paliaubos tarp grupuočių truko neilgai. Dabar Salvadore susišaudymų ir mirčių yra daugiau nei anksčiau. Tačiau A.Hintonui pasisekė – jam lankantis Salvadore buvo palyginti ramu.

Pakvietė gaujos vadeiva

Sustiprintojo režimo San Salvadoro kalėjime fotografas praleido savaitę.

„Kaliniai man nepasirodė agresyvūs, atvirkščiai – labiau pasyvūs. Su manimi jie elgėsi maloniai. Įprastai sėdėdavome ir juokaudavome“, – pasakojo A.Hintonas.

Tiesa, apsilankyti San Salvadore esančiame kalėjime gali tikrai ne kiekvienas panorėjęs. A.Hintonas buvo pakviestas paties gaujos vado, kuris iš esmės valdo ir visą kalėjimą. Todėl net būdamas tarp daugiau nei pustrečio tūkstančio itin pavojingų nusikaltėlių britas jautėsi saugus.

„Tokios gaujų taisyklės, jas reikia suprasti“, – paaiškino A.Hintonas.

Salvadore fotografas pietavo su „Mara Salvatrucha“ vadu. Per neilgai trukusią vakarienę gaujos vadeiva sužinojo, kad ką tik buvo nušautas jo informatorius – dar visai jaunas vyras.

Dar vienas vyras buvo nušautas vien dėl to, kad gyveno M-13 kontroliuojamoje teritorijoje, nors ir nebuvo gaujos narys. Nepaisant su amžinais priešininkais „Barrio 18“ suderėtos taikos, tai aiškiai buvo jų darbas.

„Tai šokiravo. Sėdėjau ten žinodamas, kad jau savaitę tarp gaujų vyrauja taika, ir staiga nužudomi du žmonės“, – pasakojo A.Hintonas.

Vis dėlto fotografui įdomiausia buvo ne smurtas, žudynės ir baimė.

„Norėjau parodyti, kad čia taip pat gyvena žmonės, kurie nori to paties kaip ir visi kiti – turėti darbą, namus, aprūpinti savo vaikus. Galėjau suprasti gaujos narius – jie čia įstrigę be vilties ir daugiau šiose apylinkėse jiems nebėra ko veikti“, – paaiškino britas.

Kalėjimas neišgąsdino

Dauguma dabartinių kalinių užaugo lūšnynuose. Salvadore šie skurdūs rajonai yra vieta, kurioje nėra jokios ateities ar vilties, todėl vienintelė išeitis – įsitraukti į gaują. Bent jau taip įsitikinę jų nariai.

„Jei gaujos narys sugaunamas, jis pasodinamas į kalėjimą ir valdžia siekia jį paprasčiausiai pamiršti. Tarsi žmogus niekada nė neegzistavo“, – pasakojo Salvadoro kalėjime esantys kaliniai.

„Mara Salvatrucha“ nariai gausiai išsitatuiravę, o jų kūno piešiniai pasakoja apie įvykdytus nusikaltimus ir parodo vietą gaujos hierarchijoje.

A.Hintonas sakė nebijojęs įžengti į kalėjimą, nes greitai suranda bendrą kalbą su žmonėmis.

„Kai praleidau su jais pusvalandį, jie paklausė, ar noriu pasivaikščioti po kalėjimą. Po to vyrai susėdo, pasidėjo šalin ginklus ir užsirūkė“, – pasakojo fotografas.

Pasidalinkite su draugais
(63)
(8)
(55)

Komentarai (1)