Komentarai Prisijungti
Viršuje: Seniausi | Naujausi
stiklas 2011-12-11 11:50
Nesuprantu kas ekologiško tokiuose mediniuose pastatuose, kils medienos paklausa tai miškai dar sparčiau nykti pradės. mano manymu daug ekologiškiau iš cemento liet, akmenų daugiau žemėj nei medžio.
Ramūnas 2011-12-11 12:16
Reklamuoja ir tiek, o su ta ekologija turi tiek pat bendro kiek ir biokuras, reiktu iškirst visus miškus ir taip visiems neužtektu.
PCP 2011-12-11 12:28
Gal kam bus naujiena, bet medziai - atauga Tuo labiau su tokiu svedijos plotu, o ekologija tokia, kad medzio apdirbimui reikia gerokai maziau kenksmingu medziagu ir technikos.
Ramūnas 2011-12-11 12:41
Norėčiau pamatyt kaip ekologiška būtu pastatyt 1,500,000,000 mediniu namų.
Smėlis 2011-12-11 13:27
ammm... o kiek to anglies dvideginio bus "neperdirbta" dėl iškirstų medžių? visam straipsnyje viskas tik iš vienos pusės pateikta.
tie ekologijos klijavimai kur papuola kažkaip jau ima erzinti. gal galutiniame rezultate tie mediniai namai išties ekologiškesni, pigesni ir apskritai geresni, bet įrodymų ir vėl nėra. tik blevyzgos.
loggo 2011-12-11 14:13
Pirma, tai apibūdinimas "EKOLOGIŠKAS" nereiškia to, ką visi mano. Ekologiškas, kaip ir biologiškas ar chemiškas, yra mokslo apibūdinimas. Tai - mokslas apie gyvų organizmų tarpusavio santykius. Tai ką šiuo atveju reiškia "ekologiškas" namas? "Gyvų organizmų tarpusavio santykių tyrimų" namas? Gal turima omeny, "Natūralus", "Draugiškas aplinkai" ir pan., bet tikrai ne "ekologiškas".
Antra, nieko draugiško aplinkai tokiose statybose nematau. Kiek miškų iškirst reikia, kad kelis namus pastatyti? Taip, yra naudojamos '''''natūralios''''' statybos medžiagos, aišku, po to, kai jais keliolika skirtingų būdų chemiškai apdoroja, kad nedegtų, nekauptų drėgmės, nesiveistų parazitai, ir t.t.
Miškai atauga? Taip, per keliolika metų medžiai būna šiek tiek paaugę, bet visa natūrali miško flora ir fauna būna išnaikinta.
Galbūt senovėje kokie Afrikos karaliai sau namelius iš dramblio kaulo statėsi, juk dramblio kaulas - natūrali, atsinaujinanti medžiaga; kodėl iš jos nepradėjus namų statyti? Arba ledynmečio klajokliai sau iš kailių palapines mobilias statėsi. Kailis - natūrali, kvėpuojanti ir t.t. medžiaga, gal pasistatykime dabar daugiabučių iš kailių?
Mano manymu, namų statymas iš medžio yra toks pats atgyvenęs ir pižoniškas užsiėmimas kaip medžioklė. Realiai, niekam to nereikia, nes yra visiškai puikių alternatyvų tiems patiems tikslams pasiekti, bet kai kurie vistiek 'tuo' užsiema.
blizzard 2011-12-11 16:22
na CO2 tikai ne medžiai daugiausia išnaikina o dumbliai ir tas procentas yra apie 80proc ir daugiau.. kad ir kaip keistai nuskambėtų.
Suomijoj miškai sudaro 75proc bendro valstybės ploto, taigi jie sau tą gali.
amexlord 2011-12-11 18:10
Bet įdomu jei gaisras kiltų 5aukštų namas kaip degtų.... dar nuo karščio ir aplinkiniai namai turbūt užsidegtų... :X
andriulis 2011-12-11 18:50
amexlord - tas namas nedegs kaip Lietuvoje senas medinukas. Mediena bus impregnuota gaisrui atspariomis medziagomis plius gal imontuota priesgaisrine sistema.
Kilgoras Trautas 2011-12-12 00:57
Bandau paaiškint apie bio kurą paprastai.
Kol bio masė užauga, ji sugeria savo paskleista kiekį anglies duju, kurios ir yra pagrindinė ekologijos bėda(šiltnamio efektas), taip išeina, kad biomasės energija turi 0 emisija, o iškastinis kuras 100% emisija. O bio mase galima auginti moderniomis priemonėmis nekertant natūralių miškų. Ir kur čia reklama?
Ramūnas 2011-12-12 01:19
Šiais laikais viskas reklama arba beveik viskas. O dėl biokuro tai turėjau omenyje pakaitalą benzino, kuriam pagaminti Brazilai kerta miškus kad turėtu kur auginti žaliava biokuro gamybai.
Robertas 2011-12-12 09:14
Nereikia čia super-skeptikais visažiniais stengtis pasirodyti.
Švedai tikrai ne tokie buki, kaip jums atrodo. Neiškerta viso miško ir nepalieka plyno lauko tam, kad pastatytų vieną medinį daugiaaukštį pastatą.
O tinkamai apdirbtas medis savo atsparumu ugniai niekuom nenusileidžia kitoms statybinėms medžiagoms.
Todėl aimanuoti kaip bobutėm, kad kertami miškai ir kaip viskas blogai ir reklama, kažin ar verta.
Nerkashis 2011-12-12 18:07
Įdomu, kaip su garso izoliacija tokiame name? Įtariu skambėtų kaip būgnas.
solid 2011-12-16 12:05
toli lietuviams iki svedu. ypac kas liecia ekologija ar gamtosauga ar gerove. kad ir ka bepaimtum lietuviai dar tik BANDO diegti pas save tai ka svedai turi desimtmeciais.
nors... lenku ir lietuviu statanciu namus tai pilna. :).
apie garso izoliacija galit ju paklaust.
Komentuoti gali tik registruoti lankytojai.
Neregistruotiems lankytojams komentavimas uždraustas siekiant sumažinti
paviršutiniškų, beverčių ir įžeidinėjančių žinučių kiekį.
Moderni medinė Švedijos architektūra: aplinkai ir žmonėms