Rankos panardinimas į skystą azotą (Video) (15)
Daugelis žino, jog didelę atmosferos dalį sudarančios azoto dujos skystėja esant −210°C temperatūrai. Gyviems biologiniams organizmams poveikis tokioje būsenoje esančia medžiaga yra pražūtingas. Nepaisant to, šioje nuotraukoje užfiksuotas vaizdas primena arba piktą pokštą, arba logikos paneigimą. Kaip tai įmanoma?
Prisijunk prie technologijos.lt komandos!
Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.
Sudomino? Užpildyk šią anketą!
Reiškinys yra vadinamas Leidenfrosto efektu , pagal pirmojo jį 1756 metais tyrusio gydytojo Johanno Gottlobo Leidenfrosto pavardę. "Aš apie šį reiškinį pirmą kartą sužinojau jau prieš daugybę metų, tačiau kai jį prireikė išbandyti realiame gyvenime, prisipažinsiu, naudojau savo kairiąją ranką - tą, kurios mažiau gaila", sako Maikas. Jis taip pat pateikia kitą šio reiškinio pavyzdį. Remiantis mokslinės literatūros šaltiniais, turi būti įmanoma akimirkai įmerkti drėgną pirštą tiesiai į išlydytą šviną ir išvengti nudeginimo - jei tik tai daroma pakankamai greitai. "Po šiokių tokių pasvarstymų ir daugybės prisiminimų apie nudegimus nuo karšto švino, nusprendžiau, kad vis vien neišeitų padaryti geros nuotraukos", juokauja autorius.
Tačiau tai bet kuriuo atveju yra itin pavojingas eksperimentas. Jei skystas azotas įsigertų į drabužius, Leidenfrosto efektas nesuveiktų ir pasekmės būtų daugiau nei liūdnos. Kaip atrodo šis eksperimentas žiūrėkite tolesniame video.