Elon Musk: Populiacijos susitraukimas yra „potencialiai didžiausia grėsmė civilizacijos ateičiai“

Komentarai Prisijungti

Viršuje:   Seniausi | Naujausi

immortallt 2021-07-30 21:48
Tai prie ko rinkimai ir papirkinėjimas? Suplaki skirtingus dalykus. O žmogus visada yra siplnas ir atsirada tas, kurį galima papirkti. Todėl ir svarbu, kad nebūtų vieno ar kelių sprendimų priėmėjų, todėl reikalinga stipri opozicija (stipri, tai tikrai ne vatnikų ir Rusijos pakalikų opozicija). Ir šiaip, lietuviai išgyvena dabar aukso amžių, gyvenimas gerėja sparčiai. Realiai nedarbo nėra, yra tik nenorintys dirbti. Praktiškai visose įmonėse, visų kvalifikacijų darbuotojų reikia. Žmonės namų statosi kaip niekada daug. Blogiausiai gyvena Lietuvoje negalią turintys ir pensininkai.
bahuriux 2021-07-31 05:30
Prie to pačio prie perkamosios demokratijos abiem atvejais. Todėl reikia tobulinti demokratiją, kad neliktu vietos korupcijai.
riba1 2021-07-31 09:36
Labai abejotina, kad žmonėms gyventi kitoje planetoje pakankamai geras variantas ir bus pakankamai noriničių, nes žmonės mėgsta būti lauke, ne tik uždarose erdvėse. Gal viskas įmanoma, tačiau, manau, daug svarbia sugebėti susitvarkyti gyvenimą žemėje taip, kad negrėstu karai, resursų išnaudojimas galėtume stabiliai gyventi, suvaldyti klimatą ir kataklizmus. Reikia labiau žiūrėti į žemę ir į žmones ir jų galvas (sureguliuoti, kad galėtu taikiai gyventi), o ne į kosmosą. Kosmosas gerai kaip bandymų poligonas gal kaip perspektyvus kažkokių resursų šaltinis. Dėl darbuotojų trūkumo ir išsilaikymo vargu, kad tai kažkokia planetos mastu kritinė problema - didesnė dalis žmonijos varganai gyvena ir jais reikia pasirūpinti, įdarbinti, bet tada resursų klausimas gali tapti kritinis ir didesnės populiacijos niekam nereikia. Daugelis darbų nėra kritiškai reikalingi, labiau pertekliniai - dideli kiekiai ne pirmo būtinumo įvairių sričių firmučių su vadovais ir personalu kaip pramogos ir aptarnavimas. Nuleidus reikalavimų kartelę kažka gali dirbti ir senesni žmonės ir mažiau išsilavinę. Be to robotai ateina į pagalbą.
gytis13 2021-07-31 21:28
Karantinas parodė kiek daug žmonių pasaulyje dirba niekam nereikalingus darbus ir gauna neblogus pinigus. Sumažinkime populiaciją ir klimato šiltėjimo problema bus išspręsta nieko nedarant.Matys Muskas bijo kad tada jo elektromobiliai bus niekam nereikalingi
Benediktas 2021-07-31 21:58
Kurie čia darbai?
AAA000 2021-08-01 02:34
uz tavo asmeninius pinigus konservu uzsakyto ziniakslaidinio piaro auka
AAA000 2021-08-01 02:49
musko tesla zlugs, kai uzstrigs galutinai autopilotas. kai didziosios mases nusivils. privalumu elektromobiliuose yra - bet jie nera tokie dideli - kaip visi buhalteriai galvoja labiausia susimaus greiciausia su furom. as manau tesla specialiai negamina visokiu furgonu ir minivenu sektoriaus, pristabdo - nes nori ir dar tikisi ilist i furu segmenta.
Benediktas 2021-08-01 09:26
Norėtum Neišdegs
vazzy 2021-08-02 11:15
as pateiksiu savo nuomone, tamsta, esat kvieciamas pasigincyt ar cia reikalingi darbai ar galima gyvent ir be ju. - nagu lakavimas - blakstienu priauginimas - rubu parduotuviu konsultantai - renginiu vedejai
ElniaRagis 2021-08-02 16:58
Kam tas cinizmas?
AAA000 2021-08-02 17:11
pridesiu dar kelis darbus. manyciau labai zemos ar net zalingos pridetines vertes - prezidentas su ten visa palaikymo komanda - kunigas su visokiais ten klapciukais - technikines apziuros centru inspektoriai - psichologai-konsultantai sakykim kokia nors pas mus salyje draudziama prostituciu profesija uz visas situs darbus manau zenkliai vertingesne visuomenes daugumai...
vazzy 2021-08-02 22:53
Pasaulis yra ciniškas, žinau, kad tai nėra draugiška nuomonė, bet kviečiu padiskutuot nes tema tikrai įdomi.
riba1 2021-08-03 08:50
dabar būtinų darbo sričių darbuotojų ne tiek daug reikia. Ko gero galima sakyti, kad ekonomika laikosi ant ne pirmo būtinumo sričių darbotojų. Čia gal reikėtu galvoti apie pačios ekonomikos įdingumą (ekologiniu ir gyvenimo kokybės požiūriu). Galbūt reikėtu reguliuoti taip, kad daugiau darbuotojų atsirastu labiau reikalingose srityse.
Benediktas 2021-08-03 09:26
Ant kokių profesijų/sričių, ne pirmo būtinumo, laikosi ekonomika?
riba1 2021-08-03 09:43
Ekonomika laikosi ant visų dirbančiūjų ir darančių verslą - sukančių apyvartas, mokančių moksčius, perkančių viską išeilės. Šiaip kažko būtinumas labai sąlyginis ir žmogui tarsi labai nedaug reikėtu, tačiau žmogus turi paveldėjęs poreikį KOVOTI ir konkurencinėje kovoje (dėl patelės ir išlikimo) naudoti begalinius resusrsus keliančius hierarchinę padėtį. Man totalus rinkos nevertingumo simbolis bitkoinai - kaip čia pinigai darosi? Beje daugelis investicinių dalykų realiai nieko neverti - auksas, meno dirbiniai ir pan.
Benediktas 2021-08-03 10:29
Kad ekonomika paremta ant vartojimo tai viskas aišku, bet ant kuriu sričių būtent laikosi, kaip išsireiškei? Ir tuo pačiu, kad jos yra ne pirmo būtinumo, kaip išsireiškei. Kas tai per sritys. Tiesiog pasidarė įdomu, kad nebūtinos, bet tuo pačiu ant jų laikosi. Tada galima toliau diskutuot, nes dabar labai neaišku.
vazzy 2021-08-03 17:29
mano nuomone ir tik mano, kad bet kurios valstybes ekonomika laikos ant eksporto, jeigu salis sugeba daug eksportuot = salis turtingeja ir is dalies nesvarbu kiek pinigu prasisuks paslaugu sektoriuje valstybes viduje jie tik pasidalins ka sugeneravo eksportas. tai is esmes yra zero sum game, kur kad vieni turtingetu kiti turi skursti, tik pridekim dedamaja - iskasenos, tai del to turim infliacija. bet cia kaip sakiau, mano teorija, gal net labiau filosofija su educated guess prieskoniu.
Benediktas 2021-08-03 21:03
O ko negali JAV ar Kinija užsidaryt aklinai sienas, nieko neeksportuot, neimportuot, viską pasigamint patys ir sėkmingai gyvent? Gali: žmonių yra, išteklių yra, technologijų yra, žemės yra. Sovietų sąjunga blogas pvz, nes ten buvo butaforinė demokratija ir prasidėjo degradacija pasiekus tam tikrą lygį. Nors tas lygis daugiausia irgi tik iš naftos palaikomas buvo. Naftos vertė krito - sąjunga žlogo, nes darbas buvo butaforinis. Tiesiog visi pripratę atvirai gyventi. Kam būti užsidarius? Bet jei reiktų gyventi užsidarius, tai ratas puikiausiai suktųtsi. Mažoms valstybėms nepaeitų šitas variantas. Nebent visi grįžtų prie 3ha žemdirbystės ir gyvylininkystės Todėl mažos valstybės, kaip mūsų turi integruotis. Tik aišku su patikimomis valstybėmis. Mes kažką pagaminam, ar IT paslaugas teikiam, o importuojam aukštos technologijos gaminius ir technologijas. Arba esam tiesiog fizinio darbo jėga, užsienio valstybių filialams, kas irgi nėra blogai, nes žmonės gauna atlyginimą.
vazzy 2021-08-03 23:48
žinoma, kad gali, bet tada susikurtų lygiai tokia pat ekosistema su eksportu-importu, tik ne su užsienio valstybėmis, o tarp valstijų. pvz Kalifornija būtų aukščiau vidurkio nes eksportuotu aukštąsias technologijas, Teksasas žaliava, NY finansus ir teisės paslaugas, o Karolina, Džiorgija, Florida ir pns tiesiog skurstų nes pas juos tie paslaugų pinigai ateitų vėliausiai.