Komentarai Prisijungti
Viršuje: Seniausi | Naujausi
kionig 2011-01-04 16:44
Raktas i sekme: UAB "Atkirta"
Kieshux 2011-01-04 17:53
Idomus straipsnis,
eglytee3 2011-01-04 17:55
Na ką galiu pasakyti, kad Lietuvoje IKEA firmai ne tik "Klaipėdos baldai" tiekia, bet ir tokios gerai žinomos firmos kaip buvęs Girių Bizonas, dabar pavadintas "Swedspan ir Swedwood" ir dar galybė įvairių mažesnių firmelių. Todėl patarimas autoriui pasitikslinti informaciją
nuomonė 2011-01-04 19:39
Neseniai žiūrėjau laidą apie IKEA ir kai ten ėjo kalba apie gamybą tai parodė žemėlapį su keliais taškais Lenkijoje ir Švedijoje. Tai smagu girdėti kad kokie tai Vokiečiai trina užpakalius ir į Lietuviškus fotelius
Analog 2011-01-04 21:19
Šaunus straipsnis, daugiau panašių, reikia vietinei faunai primint, kad yra kuo didžiuotis ir Lietuvoje.
P.S. Aš tai puoduko tokio norčiau, su tokiu pat užrašu, tik lietuvišku užrašo, jei būt lietuviu, tai iki galo
immortallt 2011-01-04 21:45
„Dabar daugelis persikėlė į Kiniją. Lietuvoje liko tie, kurie labiau orientuoti ne į kainą, ne į greitus terminus, o į kokybę. Tačiau tai pavieniai gaminiai, smulkios įmonės, o visa masinė gamyba perkelta į pigesnę darbo jėgą turinčias šalis“ - kokybe ir terminas abu yra svarbus faktoriai kurie vis dar suteikia konkurencingumo pranasuma pries kinija. Siuo metu tikrai pasijaute pagyvejimas pvz siuvime su padidejusia paklausa is vakaru. Kinai uztrunka ILGAI (na nebent dar islaukus kol pasius per 2-4 savaites parsisiusi prekes lektuvu, bet tada nelieka jokio tikslo siutis kinijoj, nes kastai bus milziniski).
O kad Ikea gaminas daug ka, tai jie kaip ir nesiafisuoja, bet gan daug specialistu persiviliojo is kitu imoniu arba daug uzsakymu dave dirbanciom imonem tose srityse.
dzo 2011-01-04 21:54
Na bet kai paminejo, kad lietuviu privalumas tas, kad jie sugeba apeit istatymine baze, apiformint virsvalandzius kaip pigesnes darbo valandas (zinoma apvogiant darbuotoja tokiu budu) - tai net pikta pasidare. Bent jau nesigirtu
rwc 2011-01-05 00:18
, slėpti mokesčius - aišku, negražu ir neteisinga. Tačiau viršvalandžiai...
Priklauso nuo sektoriaus, sutarties sąlygų ir t.t.. Kodėl privatininkas gali dirbti kad ir 36 val. per parą, o samdomas darbuotojas ne? Būna dedlainai, kai trūks plyš reikia padaryti, paskui gali iki trečiadienio neiti į darbą. Reikia sudalyvauti konkurse, kur minučių reikalas, kiek ir ko priduosi. Kodėl Kubilius gali dirbti naktimis be jokių ten viršvalandžių, o samdomas kvalifikuotas darbuotojas - ne?
Suprantu, kai eina kalba apie pastovų išnaudojimą, kuomet alga arti minimumo, o planai nepadaromi. Čia, aišku, DI turėtų imtis priemonių. Tačiau kas sukontroliuos, kiek mokytojas, buhalteris, vadybininkas ar programeris papildomai dirba namie? Čia gi viskas sutartyje: man moka x000 Lt. už kvalifikaciją ir rezultatą. Jei jaučiuosi skriaudžiamas, pareikalauju keisti skaičių prieš nulius. Jei matau, kad nepavežu ir nelieka laisvo laiko, atsisakau tam tikrų užduočių ir galbūt sutinku su mažesniu skaičiumi. Joks protingas darbdavys neleis darbuotojui persidirbti, ypač jei alga nemaža.
O dar: kartais būna, kad tiesiog projekto tam tikra fazė neleidžia dirbti oficialiai užrašytomis valandomis. Kas tuomet? Arba, jei paleidžiant projektą reikia, kad kas nors pastoviai budėtų. Perrašyti sutartis? Pildyti popierius atgaline data? Kol dirbau adminu, niekad nežinodavau, kuriuo paros metu ateis SMS apie nepasiekiamą servisą. Keliesi, kaiti kaušą kavos ir užsimiegojęs eini žiūrėt. Parašai laišką viršininkui: "vėluosiu, nes 3:49-6:12 atstatinėjau backupus".
Galbūt siuvyklose tokių atvejų nelabai pasitaiko, whatever. Yra ir be IT sričių su savita specifika. Mokėjimas padirbėti tada, kai būtinai reikia, išties yra privalumas. Kitur irgi taip vyksta, tik kažkaip patyliukais ir besislapstant.
Atlast 2011-01-05 01:37
Jeigu bosas supratingas, tai ir as galiu buti supratingas. Jis nemato, kad as pavelavau 20min i darba - as nematau, kad darbo valandos jau baigesi pries valanda. Jeigu nesulaukiu priekaistu, kad darbo metu iseinu parukyt, tai as nematau, kad kartais reikia ilgiau padirbeti. Pasakyk shefui, kad negali padirbeti sestadieniais net kai imonei reikia ir pas tave atras minusu. Darbdavio pasitikejimas ir abipusis supratimas yra vertingi dalykai.
Lietuvoj kazkaip letai vystosi draugiski santykiai. Gal tu pabusi 5metus darbuotoju, o paskui busit partneriais, nes kazkada ir tavo vadas buvo darbuotoju
rwc 2011-01-05 03:42
Aha, bet DI pis ne tave, kad dirbi, o tavo bosą.
immortallt 2011-01-05 09:25
Tu santykiu tarp darbuotojo ir darbdavio nera, nes dauguma darbuotoju nesupranta, kaip vyksta verslas. Jiems atrodo parduodi 3000 prekiu per menesi uz 50 LT ir gauni 150.000 o jiems ismoki tik kokius 50.000. Tai jie jau galvoja kad 50.000 pasilieki kaip minimum sau, o like pinigai zaliavoms.
Arns 2011-01-05 09:49
Santykiu su darbdaviu nėra, nes per mažos algos. Taip, sutinku jog yra sričių kur viskas gerai ir tik nuo žmogaus priklauso, tačiau dažniausiai "pas privatininką" dirbi už minimumą, bei nežiūri darbo valandų. Apie nuolatinius vėlavimus bei tarkime aiškinimus jog "sirgau, sirgo vaikas" daugelis nė nenori girdėti.
O grįžtant prie algų, tiesa sakant pusė Lietuvos dirba už minimumą, ir jokio skirtumo ar tu kokios įstaigos virėjas, ar sargas ar buhalteris. Alga nuo to nepriklauso(priedai taip, kartais priklauso). Tačiau kas tas priedas, kai neši didelę atsakomybę, o ji pinigais nevertinama.
Impintinas 2011-01-05 11:48
."
Viskas tikrai geriau nei atrodo. Visada reiktų savo nuomonę pagrįsti. Nes "mano manymu" dažnokai būna tik įsivaizdavimas, kaip turėtų būti, o ne kaip yra iš tiesų.
Pasitaiko visko, ir priklauso nuo privatininko, tačiau juk dėl visko galima susitarti su darbdaviu (išimčių nereikia laikyti taisykle). Visi esam žmonės
sakvajazas 2011-01-05 12:05
Keista, kad nieko apie TAURAS televizorius neuzsiminta, juos irgi lyg dar ir gamina
immortallt 2011-01-05 13:47
1500 i rankas nekvalifikuotam darbuotojui yra tikrai mazai...
O del paaiskinimu kad sirgo ar vaikas sirgo, tai dazniausias paaiskinimas yra pagirios. Net karta skambino darbuotoja sekmadieni atsiprasyt, kad nespes grizti kitai dienai i darba, nes neva sugedo masinos diferencialas ar kazka tokio suskiede. O paklause tai kas su masina vyksta. Kadangi mano tevas kazkada automechaninka baige, tai puikiai suprato, kad akis dumia.
Arns 2011-01-05 14:32
toliau tikėk visokiais niekais. Yra visokių žmonių, bet nereikia paiimti kelių blogų pavyzdžių ir paversti etalonais. Paskui ir gauname jog šloviname maxima, IKI tinklus, kurie visokiais būdais kovoja prieš profsąjungas, Norfos tinklus, kur darbuotojai turi susimesti už vedėjos padarytas klaidas ir t.t.
O dėl algos pastebėjai teisingai, 1500, na gal 1100 prie dabartinių kainų turėtu būti minimumas. bet taip nėra. Ir stebimės kodėl vos ne kas trečiam reikia pašalpos arba gyvena ties ta riba, kad netekus darbo, santaupų užteks pragyventi mėnesį ar du. Ir kodėl kova su "šešėline ekonomika" visiška Don Kichoto istorija.
Vytautas 2011-01-05 14:40
Ne taip viskas paprasta. Darbuotojas visų pirma turi sukurti tokią vertę, kad jam būtų galima iš ko mokėti tą algą. Tačiau ta vertė ne taip lengvai pasidaro, jei įmonė tik ką įsikūrė ir jai dar reikia iškovoti vietą po Saule. Mažų įmonių atveju darbuotojo sukūriama vertė tikrai nėra tokia, kad būtų galima drąsiai padidinti minimalias algas. Priešingu atveju kalba eis apie etatų mažinimą, atleidimą arba bankrotus. Bet čia nėra daug ko diskutuoti - teireikia imti ir pabandyti padaryti savo verslą ir daugelis dalykų ima atrodyti visai kitokiomis spalvomis...
Visiškai kita situacija su stambiomis įmonėmis, bet deja, tvarka visiems vienoda.
Arns 2011-01-05 15:15
bet iš esmės sutinki, kad dabar algos, tiksliau minimumas, mokamas visiems iš eilės, nesvarbu nei stažas, patirtis, įmonė ką tik įsikūrė ar ji jau senai klestinti? Aš suprantu kad didesnės algos lygu daugiau išlaidų verslui, tačiau jei visi verslininkai nejaučia noro rimtai diferencijuoti algų(na mūsų sąlygomis 100lt virš minimumo iš esmės situacijos nekeičia, bet net tokių algų apart sostinės reik gerai paieškoti), tada galima valstybės lygmeniu tvarkyti.
Ar turi kokį kitą receptą, kaip apart marsiečių nusileidimo, suformuoti Lietuvoje viduriniąją klasę, visos valstybės pamatą?
Analog 2011-01-05 15:18
Receptas paprastas, kelt bendrą išprusimo lygį, naudojantis Dainiaus sugalvota sistema ir naikinti korupciją.
Vytautas 2011-01-05 15:30
Problema turbūt ne dirbtiniame algų kėlime, o verslo skatinimo nebuvime bei darbuotojų kvalifikacijoje, sąmoningume. Jeigu Lietuvoje sparčiai augtų verslas, natūraliai formuotųsi didesnė konkurencija darbo rinkoje, tai priverstų kelti algas ir t.t. Be to, jei darbdaviui nerūpi algos pakėlimas darbuotojui, tai visų pirma darbuotojo problema - jis nėra toks geras, kad be jo įmonė neišgyventų. Jei nėra toks geras, vadinasi tai įmonei nesukuria pakankamos pridėtinės vertės, tai už ką jam mokėti didesnę algą? Geri specialistai nesidera dėl algos - nepakelsi, susirasiu kas moka daugiau. Pagaliau į užsienį išvažiuosiu. Ir tokiems kelia tas algas...
Komentuoti gali tik registruoti lankytojai.
Neregistruotiems lankytojams komentavimas uždraustas siekiant sumažinti
paviršutiniškų, beverčių ir įžeidinėjančių žinučių kiekį.
Lietuvos vardas puošia pasaulinio lygio prekių ženklus