„Tele2“ paslaptis: „Lietuviai tai padaro per 5 min“  ()

„Tele2“ vadovas P. Masiulis: kiekvienas vadovas turi turėti paranojos gyslelę.


Asociatyvi nuotr.
Asociatyvi nuotr.
© RonaldCandonga (Free Pixabay license) | https://pixabay.com/photos/job-office-team-business-internet-5382501/

Prisijunk prie technologijos.lt komandos!

Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.

Sudomino? Užpildyk šią anketą!

Telekomunikacijų bendrovės „Tele2“ vadovas Lietuvai ir Baltijos šalims Petras Masiulis tvirtina, kad jo vadovaujamos įmonės sėkmės paslaptis yra tai, kad joje dirba nedaug žmonių. Anot jo, kiekvienas žmogus bendrovėje traktuojamas kaip atskira, pelną nešanti įmonė.

„Tele2“ paslaptis yra kad mūsų yra nedaug. (...) Skamba galbūt kontraversiškai, bet kuo mažiau žmonių, tuo daugiau darbų yra padaroma. Jeigu turi darbuotoją, kuris turi vieną funkciją ir darbą savo daro vienas, jis jį padaro greitai“, – lrytas.lt laidoje „Verslo požiūris“ kalbėjo P. Masiulis.

„Kiekvienas žmogus „Tele2“ yra atskira įmonė ir įmonė turi būti pelninga“, – apie požiūrį į darbuotojus kalbėjo įmonės vadovas. 

P. Masiulis laidoje atskleidė, kad norintieji įsidarbinti į „Tele2“ turi praeiti penkis etapus. Esant reikalui, galiausiai būsimam darbuotojui gali tekti pasikalbėti ir su pačiu P. Masiuliu.

[Pasaulinė premjera] EU+Kuponas. Nuostabios kainos el. paspirtukas: 500W, iki 80 km, NFC ir kt. (Video, „Ausom GX1“)
6746 4

Pasaulinė premjera

Specialus kuponas

Galioja iki 2024-10-10

Iš Europos greitas ir saugus pristatymas

1 metų garantija

Puikių savybių modelis

Išsamiau

„Man pagrindinis dalykas – kad žmogui degtų akys, kad jis labai norėtų to darbo. Jeigu matau, kad jam arba jai labai rūpi, jis vertina tą darbą, jis apie jį kalba. Tai man yra svarbiausia“, – apie darbuotojų atranką kalbėjo P. Masiulis.

„Tele2“ vadovas užsiminė, kad įmonės jau 10 metų yra naudojamas dirbtinis intelektas, pavyzdžiui, siekiant palengvinti klientų aptarnavimą. Tiesa, anot P. Masiulio, koks pastaruoju metu dirbtinis intelektas bebūtų populiarius, jo valdymui taip pat reikalingi žmonės.

„Dirbtinis intelektas nemoka prie stalo atsisėsti. Kažkoks žmogus turi su juo dirbti, turi jam duoti duomenis, užklausas, formuoti algoritmus“, – svarstė P. Masiulis.

„Tele2“ vadovas, kalbėdamas apie žmonių atranką, neslėpė, kad į jo vadovaujamą įmonę ateina dirbti ir anksčiau valstybės tarnyboje dirbę asmenys.

„Esame priėmę ir yra gerai dirbančių žmonių, bet iš valstybės tarnybos nelabai patys eina. Manau, kad jie nelabai pasitiki savimi, o turėtų eiti. Ten galbūt yra per daug valdininkų, o jie galėtų darbo susirasti, nereikėtų importuoti (darbo jėgos – ELTA) iš kitų šalių“, – dėstė pašnekovas.

 

Tele2“ vadovas Lietuvai ir Baltijos šalims neslėpė matantis tam tikrus skirtumus įmonės padalinių personaluose skirtingose valstybėse.

„Lietuva ir Latvija yra panašios, Estija šiek tiek skiriasi. Estams reikia daugiau paaiškinimų. Lietuviui paaiškinai ir jis per penkias minutes imasi darbo. Estui reikia gal dviejų savaičių paaiškinimui, bet jis turi stabilumą – atsisėda ir dirba. O lietuvis kuria: vienas gauna instrukcijas, o kitas – vykdo. Bet man labai patinka Lietuvoje dirbti, nes žmonių natūra yra ugningesnė: ginčijamasi, gavęs darbą gali grįžti po mėnesio ir sakyti, kad „blogą darbą davei“, – atviravo P. Masiulis.

 

Pašnekovas pasakojo, kad „Tele2“ jo svarbiausia užduotis yra formuoti įmonės ambiciją, tikslus ir kartu numatyti galimas grėsmes.

„Kiekvienas vadovas turi turėti paranojos gyslelę dėl to, kad jo atsakomybėje yra visi žmonės įmonėje. Jis, kaip tėvas ar mama, atsako už tuos žmones. Dėl to man būtų baisiausia, jeigu aš pramiegočiau kažkokį baisų įvykį ateityje, pavyzdžiui, ekonominę krizę, ir šiuo metu sočiai samdyčiau dar vieną, dar vieną ir dar vieną žmogų, o ištikus krizei, turėčiau juos visus atleisti“, – dėstė P. Masiulis.

Įmonės vadovas pats teigė, kad kol kas Lietuvoje artėjančios ekonominės krizės ženklų nematyti, tačiau perspėjo, jog būtina stebėti ekonominius pokyčius Vokietijoje. P. Masiulio teigimu, jei minėta šalis, į kurią Lietuva aktyviai eksportuoja įvairią produkciją, susidurs su ekonominiais iššūkiais, tikėtina, kad ir Lietuvoje pajusime galimos krizės užuomazgas.

Pasidalinkite su draugais
Aut. teisės: ELTA
ELTA
Autoriai: Gytis Pankūnas
(15)
(7)
(8)
Kopijuoti, platinti, skelbti ELTA turinį be ELTA raštiško sutikimo draudžiama

Komentarai ()