„To Lietuvoje dar nebuvo. Išaugo 7 kartus. Lenkiam ir Vokietiją, ir Prancūziją“ (Grafikas)

Komentarai Prisijungti

Viršuje:   Seniausi | Naujausi

Majoras 2024-12-31 12:32
Maisto ir nekilnojamo turto kainomis aplenkėm ne tik Vokiečius, bet ir Marsiečius ir Saturniečius.
immortallt 2024-12-31 12:41
O kaukolės tuštumu, kai kurie piliečiai, baigia aplenkti absoliutų vakuumą.
Taigis 2025-01-01 12:29
Tai naujoji antisemetinė valdžia pasistengs, kad taip gerai nebegyventume
LaimutisUkrinas 2025-01-01 12:36
Ko čia rašote nesąmonęs,o šis ekonomistas-pasakų pasakotojas seniai vertas išmetamas į šiukšlyną,nes vien paėmus minimalų valandinį atlyginimą,Lietuva-Vokietija tai akivaizdus skirtumas,LT 6.25 eu o D 12.00eu tai kur čia mes Vokietiją beveik pasivijom,nebent maisto kainom,bet ir tai jau lenkiame mes juos
EEE 2025-01-01 20:15
... vargsta botas, o jei ne botas tai dar liūdniau...
Hmz 2025-01-02 02:30
Alioša, tu nesugebi straipsnio perskaityt ir suprasti. Važiuok į istorinę rodiną, ten protingų nereikia.
immortallt 2025-01-02 09:21
Bet kas bandantis paneigti pokyčius Lietuvoje, ir aiškinantis, kaip Lietuvoje gyventi blogai, kaip minimum turi psichologinių problemų (buvimas tinginiu dažnai yra pasekmė psichologinių problemų taip pat). Iš esmės visi kas netingi, prisiima atsakomybę už savo ir savo darbą, Lietuvoje gali gyventi dabar labai gerai. Ir vidutinis atlyginimas to net neatspindi, nes juodai dar sumos vaikšto didelės. Ir čia ne apie vadovus. Vadovų (labiau akcininkų) pajamos tai irgi neatsispindi atlyginimuose, nes išsimoka dividendais. Taip pat daug išsimokama per turto nuomą, individualias veiklas ir pan., kas irgi neatsispindi. O lyginantys atlyginimus, kažkodėl visada pamrišta iš kitų šalių atlyginimų išimti NT ir automobilių mokesčius, kurių pas mus iš esmės nėra. Kiti bando aiškinti, kad klimatas pas mus blogas, todėl gyvenimas blogas. Tai Palestinoje klimatas daug geresnis, tai ten turbūt geriau gyventi? Ar Egipte, klimatas ir geras. Bet kažkodėl nesiveržia ten gyventi žmonės. Turbūt ir Skandinavijos šalyse gyvenimas prastesnis, nes ten šalčiau. Esame cikle, į kurį dažniausiai įsisuka visos šalys, ir labai didelė rizika, kad ir mes jame įstrigsime (nebent paeis Teltonikos/Taivano kauliuko metimas, arba atsiras kita didelė galimybė, kur pavyks bent pabandyti sudalyvauti), t.y. pasiekus tam tikrą ekonomikos išsivystymo lygį, aptingstama, pradeda spangti apie tradicijas, realiai pateisinant inovacijų sustabdymą. Socialinės garantijos patampa šventa karve, nors ir padaro verslus nebekonkurencingus, nes darbuotojai tiesiog nebeturi motyvacijos/noro dirbti. Pastarojo veiksnio pavyzdys net ir JAV gavosi NVidia, kai daug darbuotojų buvo gavę akcijų, o tos akcijos pabrango astronomiškai ir patapo darbuotojai milijonieriais. Tai į darbą eina, bet realiai tik stumia laiką. Jei NVidia neišspręs šito, eis dugnan. Tas pats ir su šalių lygiu vyksta. Mums tik pasisekė, kad sugebėjome teisingais sprendimais išlįsti į priekį regione, kad ir kas ką teiktų. Deja, dalis sektorių nukentėjo labai stipriai. Ir taip, tikrai būtų buvę galima pasiekti dar geresnių rezultatų, jei nebūtų populizmo, bet deja jis yra, ir jo nepaisymas užkardytų galimybę teigiamiems pokyčiams taip pat, pavyzdys Le Pell ir Prancūzijos rinkimai prasidėjus karui Ukrainoje. Jei prancūzai būtų nepriėmę populistinių sprendimų, kurie iš esmės blogai pačiai Prancūzijai, prancūzams ir ES, tai būtų atėjusi Le Pell ir būtų buvę dar blogiau.
EEE 2025-01-02 10:01
Asmeninė patirtis...dirbu servise, dar iki karo Ukrainoje užvažiavo klientas, pasirodo iš Masvos važiavo į Karaliaučiu, išsikalbėjom jis manęs paklausė - kaip jūs čia dabar gyvenate, aš Lietuvoje buvau paskutinį kartą dar studentas, daugiau kaip prieš 30 metų, vaizdas tai šiaip geras, švaru, tvarkinga? Sakau - už visus negaliu atsakyti, bet jei asmeniškai tai prieš tuos 30 su viršum metų aš net ne svajojau, kad taip gerai gyvensiu. Žmogus matosi geranoriškas, išsilavinęs tai sako džiugu, kad jums taip gerai susiklostė, palinkėjo ir toliau sėkmės...
Dannas3 2025-01-02 10:40
Imortal nezinau ar aptingstama butu geriausias apibudinimas. Gal turi galvoj, kad salis papuola i vidutiniu pajamu spastus. Kai salis pasiekia tam tikra lygi, ji pradeda stagnuot, nes nesugeba sukurti aukstesnes pridetines vertes produkto. Musu atveju, visokios teltonikos tikrai gera kryptis. G.Lansbergis, pamenu, pries kokius 9 metus kalbejo apie, tad istrige jo mintys jau nuo seniai. Kad valstybes tikslas turi buti islipti is vidutiniu pajamu spastu ir neatsilikti artejancioje pramones revoliucijoje. Prisiminus sias mintis, visiskai nestebina, kad jau kadencijos pradzioj, atsitiko visa si avantiura su Taivanu.
immortallt 2025-01-02 11:25
Aptingstama, tai platesne apimtimi, nes skirtingos šalys, skirtinga patirtis. Man italai labai įstrigę. Iškilo dėl savo lengvosios pramonės įrengimų ir gaminių, nes kūrė geriausiai pasaulyje. Kadangi sukūrė geriausiai, atėjo kita karta, kuri labai didžiavosi, kad sukurta geriausia. Ir jei geriausia, reiškia nieko nereikia gerinti ir jau galima gerai gyventi - daugėja atostogų dienų, trumpėja darbo dienos, siestos, socialinės garantijos, kad su neterminuota sutartimi kiek pradirbai mėnesių, padalini iš 2, tiek išeitinę turi mokėti, jei nori atleisti ir t.t. Rezultatas - Italijoje realus atlyginimas per pastaruosius 30 metų susitraukė. Vokietija irgi, dar prieš 10-15 metų kūrė geriausius įrengimus ir automobilius, buvo inovacijų priekyje AEI, energijos taupymo sprendimuose ir pan., kas dabar? VW jau 15 metų neapsisprendžia, tai elektromobilius kurs/jie bus ateitis ar ne. Net dabar, kai jau turi gamą, vis paleidžia kokią antį, bet taip ir pilnai nešoko ant elektromobilių. Rezultatas toks, kad kas pilna galva pasinėrė, dabar turi geresnius rezultatus. Kitas pavyzdys - Suomija, su Nokia. Realiai sukūrė monopolį, kur jokių natūralių priežasčių tam nėra. Bet iš to savo sosto virto greičiau, nei krito pardavimai. Jie dar kaip ir siekė patiekti tai ko vartotojai nori, bet prarado azartą inovuoti ir kurti tai, ko vartotojai net nežino, kad jie nori, nes nesugeba įsivaizduoti. Aptingo, čia daug svarbiau ne tai, kad dalis populiacijos tikslingai bedarbiai, ar dirba trumpiau, bet kad apskritai kurti, prasimušti noras krenta, nes pakankamai gerai gyvena ir nevargstant. Ir taip, tai būtent ir yra vidutinių pajamų spąstai. Ir realiai Taivanas/Teltonika, čia yra pirmoji reali viltis, peršokti vidutinių pajamų spąstus. Nesakyčiau, kad čia garantuotas reikalas ar tikimybė didelė, bet tai yra galimybė! Iki tol tokios nebuvo apskritai. Ir kaip su IBM kai 2008 bandė atvesti ir nepaėjo, bet dėl tų pastangų atėjo Barclays ir Western Union. Rezultatas, verslo paslaugų eksportas sprogo ir tai buvo viena iš priežasčių, kodėl COVID krizė Lietuvos ekonomiką paveikė mažai. O tokią avantiūrą su Taivanų padaryti, ar įsivaizduojate kiek turi sukristi kortų? Turi apie tokį variantą sužinoti, sukurti. Turi kontaktus atkapstyti tokius, kad su tavimi apskritai sutiktų kalbėtis. Diplomatija aukščiausiame lygyje, ko pavydi daugelis šalių su dešimtimis kartų didesne populiacija. Tiesa, jiems viena Teltonikos investicija mažesnį poveikį atneštų nei mums. Bet jei Teltonika paeis, aplink Teltoniką kursis kitos įmonės ir tiekimo grandinės. Plėsis vertikaliai ir horizontaliai tada. Ir laisvai vos 10k darbuotojų gali sukurti daugiau BVP nei visas žemės ūkis su visu maisto apdirbimu, kas turbūt bus arčiau 200k darbuotojų.